Najnowsze informacje

Orkiestra, wioślarze, może Wisła?

Pierwsza rocznica funkcjonowania Operatora Logistycznego Paliw Płynnych była powodem zadowolenia nie tylko dla pracowników i zarządu firmy. Z tego faktu cieszyli się nie mniej także wioślarze, pływający w reprezentacyjnej „ósemce”, najbardziej prestiżowej osadzie wioślarskiej, z dużymi szansami medalowymi na olimpiadzie w Pekinie (to za rok – przyp. autora), a także szef Płockiej Orkiestry Symfonicznej Adam Mieczykowski. Być może powody do radości będą mieli w swoim czasie piłkarze nożni i ręczni płockiej Wisły…
Obchody pierwszej rocznicy OLPP uroczyście świętowano w Centrum Edukacji Grupy Orlen w Płocku przy ulicy Kobylińskiego. Podkreślając wagę tego dnia i fakt, że OLPP zaraz po powstaniu przeniósł swoją siedzibę do Płocka, postanowiono głębiej w tym dniu zaznaczyć obecność firmy w mieście. Oficjalnie podpisano dwie umowy sponsorskie. Pierwsza dotyczy pomocy stypendialnej dla naszej reprezentacyjnej ósemki wioślarskiej, w której pływają dwaj płocczanie: Piotr Buchalski i Bogdan Zalewski, a jej trenerem jest także płocczanin, brązowy medalista olimpijski Wojciech Jankowski. Druga umowa sponsorska zagwarantowała znaczną pomoc finansową dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
Z faktu większego zaangażowania się miejscowej spółki skarbu państwa w sprawy lokalnych społeczności nie krył zadowolenia minister skarbu Wojciech Jasiński. – Mówiło się wcześniej, że do finansowania sportu, kultury i nauki włączy się biznes prywatny – zagaił podczas uroczystości minister Jasiński. – Okazało się, że różnie z tym bywa. Dobrze zatem, że robią to spółki skarbu państwa. Ważne jest, że czynią to w miejscach, gdzie funkcjonują: w Bełchatowie, Lubinie czy chociażby tu – w Płocku. W przypadku OLPP chodzi nie tylko o wioślarzy, ale także na przykład o płocką Wisłę. Tu pewne rozmowy już były prowadzone, a ich intensyfikacja ma nastąpić po formalnym przejęciu klubu przez miasto.
Korzystając z okazji Jasiński próbował także odnieść się do doniesień prasowych, mówiących o przeniesieniu siedziby Orlenu do Gdańska. – Orlen z Płocka nie zniknie – stwierdził. – Wysłałem list do pracowników tej firmy, który całe to nieporozumienie wyjaśnia.
Z kolei prezes OLPP Arkadiusz Siwko uzasadniał obecnym w „Chemiku” gościom fakt przeniesienia siedziby firmy do Płocka. – To nie jest żadne wygnanie – wyjaśniał. – Płock jest bowiem tym miejscem, gdzie serce paliwowe bije w sposób najsilniejszy. Z kolei nasza firma ma duże znaczenie i dla tego miasta, i dla całego kraju. Operator Logistyczny Paliw Płynnych jest rzeczywistym gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Polski. Aktualnie rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia kawern solnych, które będą ługowane na Wybrzeżu. W związku z tym najdalej w roku 2011 damy państwu polskiemu możliwości magazynowania paliw, które całkowicie zaspokoją zapotrzebowanie w tej kwestii.
OLPP zajmuje się składowaniem, przeładunkiem i dystrybucją paliw płynnych oraz ich uszlachetnianiem i komponowaniem. Posiada 22 bazy paliwowe rozmieszczone równomiernie na terenie całej Polski. Łączna pojemność zbiornikowa operatora zwiększyła się w roku ubiegłym do 1,6 miliona metrów sześciennych. Bilans tego roku to powiększenie swoich powierzchni magazynowych o 330 tysięcy metrów sześciennych. Aktualnie OLPP jest w trakcie przejmowania rurociągów produktowych od innej płockiej spółki skarbu państwa – Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” SA. 
T.Szat

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …