Najnowsze informacje

Ogródek z imionami w zoo

Wiele nowych roślin pojawiło się w płockim zoo. A posadzili je goście ogrodu, którzy trafili na sobotnie obchody Światowego Dnia Ziemi. Przy każdej sadzonce ustawili tabliczki z imionami ogrodników. Teraz można wracać tu częściej, by zobaczyć, jak posadzona roślinka rośnie.
W zabawę włączyły się przede wszystkim dzieci, które za tak piękny gest otrzymały dyplomy „Dzieciaka Sadzeniaka”. Akcja zorganizowana została wspólnie z firmą Leroy Merlin, która ufundowała wszystkie sadzonki.
Ponadto obchodom Światowego Dnia Ziemi w płockim zoo towarzyszyły ekologiczne warsztaty, podczas których każdy mógł stworzyć własną ekotorbę z wizerunkiem ulubionego mieszkańca ogrodu. Powstała też wyjątkowa biżuteria, pachnące kawą, rumiankiem bądź zieloną herbatą mydełka oraz gliniane cudaki.
Warto zaznaczyć, że wybierając się z wizytą do zoo coraz częściej można trafić na tego typu dodatkowe wydarzenia. To nie tylko pomysł na uatrakcyjnienie zwiedzania, ale też sposób, by zwrócić uwagę na ważne tematy, akcje i idee związane z ochroną środowiska. Czy skuteczny? Sądząc po ilości uczestników imprez organizowanych w zoo, zdecydowanie tak.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Trawniki dla dzieci

Już po raz trzeci została przeprowadzona w Płocku kampania społeczna „Trawniki dla dzieci – kupy …