Najnowsze informacje

Nowoczesne laboratorium wkrótce na Politechnice

Naukowy projekt przygotowany przez Filię Politechniki Warszawskiej w Płocku wkracza w kolejna fazę. Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przekazaniu uczelni 3,5 mln zł unijnego dofinansowania na przygotowanie Centralnego Laboratorium Mechaniki i Budownictwa. Tu będą prowadzone prace badawczo – rozwojowe na potrzeby gospodarki także te zlecone przez płockie firmy. W piątek, w siedzibie Politechniki odbyło się podpisanie umowy pomiędzy marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem, a prorektorem Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku prof. Januszem Zielińskim.
Laboratorium będzie regionalnym zapleczem do prowadzenia prac badawczo – rozwojowych w obszarze konstrukcji, materiałów budowlanych oraz budowy i eksploatacji urządzeń i systemów mechanicznych. – To projekt bardzo ważny, gwarantujący transfer wiedzy ze świata nauki do świata technologii i przemysłu. Podnosi także konkurencyjność uczelni poszerza jej możliwości w zakresie prowadzenia prac badawczych, naukowych – mówił na konferencji prasowej, w czasie której prezentowano projekt Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, dodając, że droga do podpisania takiej umowy nie jest łatwa, bo złożonych projektów jest zawsze więcej niż możliwości finansowych.

Zobacz kolejny artykuł

Konferencja płockiego PSL

Płocki PSL zorganizował konferencję pod hasłem „Dekalog normalności”. Przedstawił też osoby tworzące płocką drużynę PSL. …