Najnowsze informacje

Nowe kamery w ciągu roku

Petrotel ma rok na zainstalowanie 40 nowych kamer monitorujących płockie ulice. Za najem jednego takiego urządzenia miasto zapłaci firmie 1,5 tysiąca złotych brutto. Petrotel wygrał przetarg na montaż kamer i ich konserwację oraz wynajem urządzeń dla Urzędu Miasta.Nowe kamery pojawią się w pierwszej kolejności na ulicy Dobrzyńskiej, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Jachowicza, dworcu PKP – PKS oraz dodatkowe na Tumskiej.
Obecnie ulice miasta obserwują 24 kamery. Jak przyznają specjaliści pod ich elektronicznym okiem dochodzi do mniejszej ilości przestępstw, niż odnotowywano w tych samych miejscach przed zamontowaniem urządzeń. Ale zdarzały się też wpadki, dlatego wraz ze zwiększeniem ilości kamer na ulicach miasta powinna też wzrosnąć liczba operatorów, którzy będą przyglądali się temu, co w Płocku się dzieje. W przeszłości były sytuacje, że kamera, zaprogramowana na kilka ujęć, ale nie sterowana ręką operatora, nie utrwaliła momentu przestępstwa.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Wielkie serca, tym razem dla wolontariuszy

Tradycyjnie w auli płockiego Ratusza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry …