Najnowsze informacje

Miliony na ścieżki

Marzenia rowerzystów powoli się spełniają. Po otwarciu kolejnych dróg rowerowych w Płocku jest ich już ponad 50 km. Przed tygodniem została otwarta kolejna, wybudowana dzięki środkom Unii Europejskiej trasa biegnąca wzdłuż ul. Dobrzykowskiej. W planach są następne, w tym również magistrala R-1, po której już latem przyszłego roku będzie można jeździć rowerem miejskim.
Przy okazji oficjalnego otwarcia ścieżki, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski podpisali umowę na realizację kolejnych projektów. Do połowy 2018 roku ma powstać 13 km nowych ścieżek rowerowych, na które miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości blisko 11,5 mln zł.
– Znowu mogę być uśmiechnięty, ale takie okoliczności uzasadniają szeroki uśmiech na twarzy, bo oto kolejne środki uzyskujemy z Unii Europejskiej dzięki znakomitej współpracy Urzędu Miasta Płocka i Urzędu Marszałkowskiego. To są kolejne miliony złotych, które sprawią, że miasto będzie się rozwijało dynamicznie, a mieszkańcy będą mogli w jeszcze lepszy sposób korzystać z możliwości, jakie daje Płock. Tym razem chodzi o mobilność miejską, nowe drogi rowerowe – mówił tuż przed podpisaniem umowy prezydent Andrzej Nowakowski.

Zobacz kolejny artykuł

W tym roku Jarmark Tumski i Dzień Dziecka razem

Zakończyło się już przyjmowanie zgłoszeń na X edycję Jarmarku Tumskiego. W ciągu trzech miesięcy wpłynęło …

Jeden komentarz

  1. 13km za 11,5miliona???????????????? to autostrady beda jakies?