Najnowsze informacje

Kronika policyjna

Wypadki drogowe
W Nowym Miszewie kierująca polonezem 34-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy nissana. W zderzeniu pojazdów ranna została 79-letnia pasażerka nissana.
W Goślicach 43-letni kierowca mercedesa skręcając w lewo uderzył w kierowanego przez 56-letniego Litwina renaulta Megane. Kierowca renaulta został ranny i przewieziono go do szpitala.
W Słominie pod Wyszogrodem kierowca samochodu osobowego podczas wyprzedzania najechał na tył roweru. Potrącony rowerzysta zmarł w drodze do szpitala.
Na Dobrzyńskiej w Płocku kierowca volkswagena Golfa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy renaulta Clio. W wypadku ranna została pasażerka Golfa, która była w dziewiątym miesiącu ciąży.
W Gostyninie kierowca hondy Accord potrącił przejeżdżającą w poprzek drogi 15-letnią rowerzystkę. Dziewczynka zginęła na miejscu.Włamania
Nieznany sprawca włamał się do jednego z mieszkań przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Wandal rozbił lodówkę, kuchenkę gazową i telewizor. Straty oszacowano na 1700 złotych.
Nieznany sprawca włamał się do garażu w Jaroszewie. Ukradł dwa rowery, kosiarkę elektryczną i wiertarkę. Straty wyniosły 750 złotych.
Z baru w Ciućkowie pod Wyszogrodem nieznani sprawcy zabrali frytkownicę i artykuły spożywcze.

Otwarte biuro
Z otwartego pomieszczenia biurowego w Płocku przy ulicy Wiatraki nieznany sprawca ukradł laptopa wartości 15 tysięcy złotych.

Rozbój
Na jednej z płockich ulic do dwóch osiemnastolatek podeszły dwie nieznane dziewczyny. Napastniczki zażądały oddania telefonów komórkowych. Kiedy napadnięte odmówiły, zostały poturbowane. Łupem młodych przestępczyń padły dwie komórki.

Drewno
Trzech mieszkańców powiatu gostynińskiego ukradło w Soczewce drewno na szkodę Nadleśnictwa Łąck. Starty oszacowano na 78 złotych.

Patrol roku
St. sierż. Rafał Rasiewicz i post. Marcin Jędrzejewski z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Płocku zajęli drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach turnieju par patrolowych „Patrol roku 2007. Policjanci musieli wykazać się znajomością przepisów, umiejętnością obezwładniania osób, udzielania pomocy przedmedycznej oraz pokonać tor przeszkód i zaliczyć strzelanie. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wypadki
56-letni mieszkaniec Płocka, kierując na ulicy Łukasiewicza samochodem Skoda Fabia nie zachował należytej ostrożności podczas zawracania na placu i potrącił 59-letniego mężczyznę, który z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.
***
Kierujący samochodem VW Passat na ul. Długiej, 57-letni mieszkaniec powiatu płockiego, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący poniósł śmierć na miejscu.
***
31-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego, kierujący samochodem VW Passat, w miejscowości Cieśle nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na tył samochodu Opel Calibra, który pchnięty, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z Seatem Ibizą. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało pięć osób, które zostały przewiezione do szpitala. Podczas oględzin pojazdu VW Passat policjanci znaleźli znaczne ilości papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni podróżujący pojazdem zostali osadzeni w areszcie.
***
Kierujący motocyklem 39-letni mieszkaniec gminy Wyszogród, jadąc przez Ciućkowo, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi wpadł w przydrożne zarośla. W wyniku zdarzenia, kierujący i jego pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.
Zabawa zakończona śmiercią
Podczas pływania w Nowym Duninowie, doszło do wywrócenia się roweru wodnego, na którym przebywało pięciu młodych mężczyzn. Czterem z nich udało się dopłynąć do brzegu, natomiast piąty najprawdopodobniej utonął. Poszukiwania mężczyzny przy użyciu łodzi patrolowych nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Uszkodzenie rurociągu gazowego
Na ul. Korczaka 53-letni mieszkaniec powiatu płockiego, operator koparko – ładowarki, wykonując prace ziemne na terenie jednej z posesji, uszkodził rurociąg gazowy, w wyniku czego nastąpił gwałtowny wyciek gazu. Na miejscu ewakuowano 20 osób z przyległych posesji, a policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu usunięcia usterki. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Ukradł Opla
Na ul. Targowej nieznany sprawca przy użyciu oryginalnych kluczyków pozostawionych w pojeździe, ukradł samochód marki Opel Kadett. W środku pojazdu znajdowały się między innymi dokumenty właściciela pojazdu i jego telefon komórkowy. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Szkoła do końca roku
W najbliższy piątek, uczniowie szkół otrzymają świadectwa i rozpoczną się wakacje. Jak jednak wynika z policyjnych statystyk, w tym czasie najczęściej uczniowie wagarują, a to musi nieść za sobą konsekwencje. Nieletni, będący na wagarach często stają się ofiarami przestępstw, a bywa, że i sprawcami czynów karalnych.
Aby temu zapobiegać, płocka policja rozpoczęła kolejną akcję, dzięki której ma się poprawić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej. Policyjne działania potrwają do końca roku szkolnego. W tym czasie nieletni będą legitymowani, a w przypadku stwierdzenia przebywania uczniów poza szkołą, w czasie trwania lekcji, będą informowani rodzice i szkoły, zaś w skrajnych przypadkach, także sąd rodzinny. W razie ujawnienia nieletnich spożywających alkohol lub będących pod jego wpływem, prowadzone będą rozmowy zmierzające do ustalenia miejsca zakupu. Policjanci będą też regularnie kontrolować miejsca, gdzie gromadzi się wagarująca młodzież.

Wypadki
Kierujący samochodem Audi, 34-letni mieszkaniec powiatu płockiego, podczas wjeżdżania na teren giełdy samochodowej przy ul. Bielskiej, potrącił 14-letniego chłopca, który z obrażeniami został odwieziony do szpitala.
Kierujący Oplem Astra 24-letni mieszkaniec powiatu Lipno, podczas wyprzedzania na ul. Cegielnej, potrącił rowerzystę, który nagle skręcił wprost pod wyprzedzający go pojazd. Rowerzysta, 34-letni mieszkaniec powiatu płockiego, poniósł śmierć na miejscu.

Poszukiwany
Sekcja Kryminalna KMP w Płocku, prowadzi poszukiwania  Jarosława Banieckiego, syna Bolesława i Zofii, urodzonego 26 kwietnia 1980 roku w Płocku, zamieszkałego Płocku, ul. Gradowskiego.
Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym za dokonanie rozboju. Policja zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu tego szczególnie niebezpiecznego przestępcy. Informacje można kierować do KMP w Płocku, tel. 024 266 15 66 lub 997 na terenie całego kraju. 
Jol.

 

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Śmierć na drodze
W Sękowie, gmina Bielsk miał miejsce tragiczny wypadek. Kierujący samochodem marki Opel Vectra, w niewyjaśnionych okolicznościach, uderzył w tył dwóch motorowerów, którymi jechało trzech nastolatków. Sprawca natychmiast oddalił się z miejsca wypadku. W wyniku zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł 17-letni mieszkaniec powiatu płockiego, który kierował jednym z motorowerów. Kierujący drugim jednośladem doznał ciężkich obrażeń ciała i wspólnie z pasażerem zostali przewiezieni do szpitala.
W wyniku podjętych czynności, policjanci po kilku godzinach znaleźli porzucony pojazd. Następnego dnia kierowca Opla Vectra zgłosił się do komendy, gdzie został zatrzymany.
Nietrzeźwi kierowcy
Kierujący samochodem Daewoo Nubira, 48-letni mieszkaniec Warszawy, na prostym odcinku drogi na ul. Grabówka, potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierujący po zdarzeniu oddalił się z miejsca wypadku, ale chwilę później został zatrzymany przez pracowników ochrony. Badanie stanu nietrzeźwości wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Patrol Policji z Sekcji Ruchu Drogowego usiłował zatrzymać na ul. Wyszogrodzkiej do kontroli drogowej samochód Peugeot. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się. Policjanci podjęli pościg za uciekającym pojazdem. Na ul. Zubrzyckiego kierowca porzucił samochód i próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany. Okazało się, że 20-letni kierowca jest mieszkańcem gminy Słupno, a w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu. Okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania.
Niebezpieczne manewry
64-letni płocczanin, kierujący samochodem Fiat Punto, jadąc ul. Kobylińskiego, na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem Polonez. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznały pasażerki fiata i poloneza.
Kierujący samochodem Peugeot 206, 61-letni płocczanin, podjął manewr wyprzedzania motorowerzysty na podwójne linii ciągłej i nie zachowując bezpiecznej odległości, potrącił go. W wyniku zdarzenia motorowerzysta doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.
Również obrażeń ciała doznały kierująca i pasażerki samochodu. Wyjazd do szpitala był konieczny po tym, jak kierująca Fordem Ka, 30-letnia mieszkanka Płońska, nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym DAF. 
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Komunikat
Płoccy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 24 maja około godziny 17.40, na ulicy Kolejowej. Kierowca poloneza potrącił na wyznaczonym przejściu dla pieszych kobietę z dzieckiem. Ranni zostali przewiezieni do szpitala.
Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą zrelacjonować to zdarzenie. Tel. 024 – 266 – 15 – 89 lub 997, kontakt osobisty KMP w Płocku, ul. Słowackiego 4/1, pokój 320.Oszustki
Dwie młode kobiety podające się za pracownice administracji weszły do mieszkania samotnej, starszej kobiety. Oszustki tłumaczyły, że chcą dokonać sprawdzenia instalacji wodno – kanalizacyjnej. Wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, złodziejki zabrały z mieszkania około 1 tysiąca złotych oraz dokumenty.

Wandale
W Płocku na ulicy Teatralnej, dwóch pijanych mężczyzn w wieku 46 i 44 lat urywało lusterka przy pojazdach. Uszkodzili w ten sposób trzy samochody i jeden motor. Zostali zatrzymani przez policjantów, którzy patrolowali ten rejon miasta. Starszy z zatrzymanych miał ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a młodszy około dwóch promili.
Nieznany sprawca uszkodził baner reklamowy przy wejściu do jednego z banków na ulicy Jachowicza.

Pijany
Na ulicy Mościckiego policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla Vectry. W czasie rozmowy poczuli od niego silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że ma w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Ponadto kierowca nie miał prawa jazdy, które zabrał mu sąd po wydaniu wyroku zakazującego prowadzenia pojazdów. Mężczyzna był skazany za jazdę po pijanemu.

Gaz w szkole
Ewakuowano uczniów Zespołu Szkół przy ulicy Padlewskiego w Płocku z powodu silnej woni gazu. Przyczyną było prawdopodobnie rozszczelnienie się butli z gazem, wykorzystywanej przez robotników remontujących dach palcówki. Po przewietrzeniu szkoły wznowiono zajęcia.

Festyn w Sierpcu
„Z nami bezpieczniej” to hasło festynu sportowo – rekreacyjnego, który odbędzie się 18 czerwca na stadionie miejskim w Sierpcu. Początek imprezy o godzinie 10.00. Impreza jest adresowana do uczniów szkół podstawowych powiatu sierpeckiego.
Organizatorzy przygotowali konkursy sportowe, będzie można także sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci będą mogły zobaczyć także pokaz ratowników z Państwowej Straży Pożarnej, dokładnie obejrzeć sprzęt strażaków i policjantów. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wandale
Siedmiu młodych mężczyzn uszkodziło szlabany na przejeździe kolejowym na ulicy Słonecznej. Wandale zostali zatrzymani przez policję bezpośrednio po połamaniu zapór.

Znak
Z niewyjaśnionych przyczyn jeden ze znaków drogowych na ulicy Staromiejskiej przewrócił się na zaparkowanego w pobliżu forda Fiestę.

Włamania
Nieznani sprawcy włamali się do jednego z mieszkań przy ulicy Kolegialnej. Ukradli butlę gazową, kuchenkę mikrofalową, żelazko, dwa ręczniki, dwie baterie hydrauliczne, komplet pościeli, wiertarkę, szlifierkę i maszynę do cięcia glazury. Ponadto złodzieje zniszczyli sprzęt AGD, boazerię, termę i instalację elektryczną.
Złodzieje dostali się także do piwnicy w jednym z bloków przy Hermana. Zabrali rower, młot pneumatyczny i materac.
Nieznany sprawca włamał się do jednego z pokoi w hotelu przy ulicy Dworcowej. Skradł laptopa, urządzenie do nawigacji i aparat cyfrowy należącego do obywatela Włoch.

Potrącenia pieszych
Na ulicy Bielskiej w Proboszczewicach ośmioletni chłopiec wtargnął na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego fiata Punto. Ranne dziecko trafiło do szpitala.
Na Piłsudskiego kierowca ciężarowej tatry potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście.

Kradli radia
Nieznany sprawca włamał się do volvo S40 zaparkowanego na ulicy Rybaki. Zabrał radioodtwarzacz i pociął fotele.
Złodziej włamał się także do opla Omegi na Kolegialnej. Jego łupem padło radio samochodowe.

Kabel
Nieznani sprawcy ukradli 250 metrów kabla telekomunikacyjnego z sieci napowietrznej w Murzynowie.

Policjanci i strażacy dla dzieci
W piątek, 1 czerwca płoccy policjanci i strażacy zapraszają dzieci na stadion miejski przy Sportowej. Wspólnie z Urzędem Miasta Płocka przygotowali z okazji Dnia Dziecka imprezę „Policja i straż pożarna – dzieciom”.
Zabawa rozpocznie się już o godzinie 8.00. Wtedy na boisko wyjdą drużyny piłkarskie ze szkół podstawowych z Płocka i powiatu. Na godzinę 10.00 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie imprezy, m.in. pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, konkursy prewencyjne i sportowe. Na uczestników zabawy czekają też słodkie niespodzianki. Organizatorzy zapowiadają także inne atrakcje. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Uciekinierka
Szesnastoletnia Katarzyna O., podopieczna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w okolicach Nakła, uciekła swoim opiekunom w lesie, w okolicach Soczewki. Kilka dni wcześniej dziewczyna już raz uciekła. Opiekunowie z ośrodka odnaleźli ją w rodzinnej miejscowości pod Radomiem i przewozili do placówki. Wtedy właśnie dziewczyna uciekła.
Nic nie dała błyskawicznie zorganizowana obława, w której uczestniczyło ośmiu policjantów i dwa psy tropiące. Dziewczyna kluczyła po lesie i po kilku kilometrach wróciła do głównej drogi. Tu trop się urwał. Uciekinierka prawdopodobnie wsiadła do jakiegoś samochodu i wszelki ślad po niej zaginął.
Mandaty na objeździe
Funkcjonariusze z płockiej drogówki wypisują dziesiątki mandatów dla kierowców tirów, którzy decydują się wjechać w ulice: Zieloną, Szkutniczą i Sołdka, zamiast skorzystać z objazdu przez Łąck.
– Mandat wynosi 250 złotych i otrzyma go każdy kierowca samochodu ciężarowego, który nie skorzysta z wyznaczonych objazdów – zapewnia oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Mariusz Gierula.
W związku z pracami modernizacyjnymi na Popłacińskiej wyznaczono objazd dla samochodów osobowych i autobusów ulicami Zieloną, Szkutniczą i Sołdka. Z tej drogi nie mogą korzystać samochody ciężarowe, które powinny jechać do Łącka i dopiero stamtąd odbić w kierunku Soczewki i drogi krajowej nr 62. Mimo to kierowcy tirów próbują skracać sobie drogę przez wąskie uliczki Radziwia. Dlatego od kilkunastu dni na objazdach Popłacińskiej policjanci z drogówki pełnią służbę przez całą dobę.
Wypadki drogowe
Płocka policja poszukuje kierowcy, który 16 maja około godziny 9.00 potrącił na przejściu dla pieszych na Tysiąclecia 30-letnią kobietę. Sprawca zawiózł pokrzywdzoną do szpitala i uciekł.
Na Kazimierza Wielkiego, 23-letni mieszkaniec Dobrzynia kierujący audi nie zachował ostrożności w czasie skręcania w lewo i doprowadził do zderzenia z fordem Orion. W wypadku zostały ranne dwie osoby.
Kradli przewody
Siedmiu młodych płocczan w wieku od 17 do 20 lat zostało zatrzymanych na ulicy Chemików podczas kradzieży przewodów elektrycznych z terenu zakładu przemysłowego. Zatrzymania dokonała ochrona firmy. Sprawcami zajęła się policja.
Otwarta kabina
Na Kostrogaju nieznany sprawca ukradł z otwartej kabiny samochodu ciężarowego torbę z dokumentami oraz pieniędzmi. Straty wyniosły około 1300 złotych. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zatrzymany diler
21-letniemu Patrykowi H. prokuratura postawiła zarzut handlu narkotykami. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy z Sekcji Kryminalnej, zajmujących się od dłuższego czasu rozpracowywaniem działających w Płocku gangów narkotykowych. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny 26 torebek z marihuaną oraz wagę do odmierzania porcji narkotyków.Uwaga na oszustów
Stołeczni policjanci prowadzą śledztwo przeciwko oszustom, którzy mogli wyłudzić pieniądze od 170 tysięcy osób w całym kraju. Przestępcy rozsyłali do różnych osób zawiadomienia o fikcyjnych wygranych. Chodziło o duże nagrody pieniężne, wycieczki zagraniczne lub cenne nagrody rzeczowe. Warunkiem odebrania wygranej było zatelefonowanie pod numer audiotele lub wpłacenie około 130 złotych. Wszystkie osoby, które otrzymały przesyłki z takimi informacjami, są proszone o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Kradli na cmentarzu
Na cmentarzu w Sikorzu policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu sierpeckiego, którzy ukradli krzyż oraz wazon ze stali kwasoodpornej. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na około 400 złotych.

Pomysłowe kobiety
32-letnia mieszkanka Płocka powiadomiła o podłożeniu w jednym z domów w Wyszogrodzie ładunku wybuchowego. Na miejsce wyjechali policjanci z grupy pirotechnicznej płockiej policji. Z zagrożonego budynku ewakuowali sześć osób, w tym 4,5-letnie dziecko. Okazało się, że alarm był fałszywy.
41-letnia kobieta zdemolowała zaparkowanego na ulicy Piłsudskiego w Drobinie opla Omegę. Straty oszacowano na około 500 złotych.

Włamania i kradzieże
Nieznani sprawcy włamali się do zakładu fryzjerskiego przy alei Jana Pawła II w Płocku. Ich łupem padł radioodtwarzacz, telefon i maszynka do strzyżenia.
Z sali konferencyjnej jednego z budynków przy ulicy Kazimierza Wielkiego, nieznany sprawca ukradł przenośny komputer.
Płocka policja poszukuje złodzieja, który z kieszeni spodni pozostawionych w szatni jednego z budynków przy ulicy Łukasiewicza, ukradł telefon komórkowy.
W Gąbinie na ulicy Leśnej, nieznany sprawca ukradł cztery koła z samochodu marki Honda.
W Piotrkówku pod Gąbinem, złodzieje ukradli bramę i furtkę z terenu niezamieszkanej posesji.

Romowie
Kobieta i dwóch mężczyzn narodowości romskiej wykorzystując nieuwagę mieszkańca miejscowości Nadułki Majdany pod Bodzanowem, ukradli z jego mieszkania pieniądze. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Długi weekend na drogach
W piątek, 27 kwietnia, na ulicy Zamkowej w Gostyninie kierujący fordem Eskortem 75-letni mieszkaniec Warszawy potrącił śmiertelnie 86-letniego rowerzystę.
Tego samego dnia w Blichowie, gmina Bulkowo, kierowany przez 51-letniego mężczyznę fiat Palio zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w „malucha”. W wypadku ranne zostały dwie osoby.
28 kwietnia w Kobylnikach, gmina Wyszogród, kierowca ciężarowej scanii staranował stojącego na czerwonym świetle renaulta Trafic. Renault uderzył jeszcze w fiata Palio, a ten w fiata Tipo. W wypadku rannych zostało sześć osób.
W miejscowości Tchórz, jadący „maluchem” 28-letni mieszkaniec gminy Bielsk nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i auto uderzyło w drzewo. W wypadku ranny został 20-letni pasażer fiata.
29 kwietnia około godziny 2.00, na moście przez Wisłę w Płocku 21-letni płocczanin kierujący nissanem Almerą zjechał na przeciwny pas ruchu. Jego pojazd uderzył czołowo w ciężarową scanię kierowaną przez obywatela Litwy. W wypadku ranne zostały trzy osoby podróżujące nissanem. Dwie z nich, kierowca i pasażerka, zmarły po przewiezieniu do szpitala.
Od 27 kwietnia do 4 maja na drogach Mazowsza doszło do 60 wypadków drogowych. Siedem osób zginęło, a ponad 80 zostało rannych. Policjanci zatrzymali ponad 200 kierowców jadących pod wpływem alkoholu.Wandal
Dziewiętnastoletni płocczanin został zatrzymany przez policję po tym, jak uszkodził dwie szyby w wiacie przystankowej przy ulicy Dobrzyńskiej.

Narkotyki
Na ulicy Sienkiewicza płoccy policjanci schwytali po pościgu 20-latka, przy którym znaleźli dwie torebki z marihuaną i amfetaminą.
Włamanie
Nieznany sprawca włamał się do ciężarowej tatry zaparkowanej na ulicy Oaza w Płocku. Złodziej zabrał torbę, w której był portfel z pieniędzmi, telefon komórkowy oraz karty bankomatowe.

Kradzież w pracy
Pracownica jednego z zakładów w Świerczynku, gmina Drobin, ukradła swoim koleżankom z szafek ubraniowych ponad sto złotych.
Skradziony samochód
Nieznany sprawca ukradł bmw, zaparkowane na ulicy Gałczyńskiego w Płocku. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Ukradli koła
W Gąbinie grasowali złodzieje kół samochodowych. Ich łupem padły po cztery koła z renaulta Megane i poloneza.
Marihuana
Funkcjonariusze z Sekcji Kryminalnej płockiej policji zatrzymali na Wyszogrodzkiej volkswagena Passata, którym jechało trzech mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat. W pojeździe policjanci znaleźli sześć torebek z marihuaną.
– Zatrzymanie było wynikiem działań operacyjnych, prowadzonych przez „kryminalnych” – powiedział oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Mariusz Gierula.

Rower
Nieznany sprawca ukradł z terenu Szkoły Podstawowej nr 22 przy ulicy Czwartaków rower górski wartości ponad 500 złotych.

Rozdzielnia prądu
Płocka policja poszukuje złodzieja, który ukradł przewody elektryczne z należącej do Mostostalu rozdzielni prądu w Starej Białej. Straty wyniosły około czterech tysięcy złotych.

Wypadki drogowe
W Ślepkowie, 30-letni kierowca ciągnika siodłowego scania z naczepą, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Tir zatrzymał się dopiero na drzewie. Ranny kierowca został przewieziony do szpitala.
W Małych Górach, gmina Gąbin, 25-letni kierowca ciągnika siodłowego man z naczepą, chcąc uniknąć uderzenia w tył jadącej przed nim scanii, zjechał na przeciwny pas ruchu wprost na volkswagena Golfa. Kierująca autem osobowym kobieta została poważnie ranna. Do szpitala w Warszawie przetransportowano ją helikopterem.

Blacha
Nieznani sprawcy ukradli z otwartego garażu na jednej z posesji przy Wyszogrodzkiej 100 arkuszy blachy ocynkowanej.

Kradzione samochody
Nieznany sprawca ukradł bmw zaparkowane na ulicy Lachmana.
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji odnaleźli na ulicy Sucharskiego audi 100. Auto zostało skradzione w powiecie gostynińskim.

Telefon
Nieznany sprawca ukradł z szafki jednej z firm przy ulicy Zglenickiego telefon komórkowy.

Portfel
Nieznany złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi mieszkańca Płocka i ukradł z kieszeni wiszącego w szopie ubrania portfel z pieniędzmi i dokumentami. Do kradzieży doszło przy ulicy Dobrzyńskiej. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wybijali szyby
Trzech młodych wandali, którzy wybijali szyby w jednym z bloków przy ulicy Rembielińskiego, zostało zatrzymanych przez policję.
O mężczyznach dewastujących klatki schodowe funkcjonariuszy powiadomili mieszkańcy jednego z bloków. Na miejscu okazało się, że zostały wybite szyby w drzwiach do pięciu klatek. Ponieważ opis wandali był dokładny, funkcjonariusze po kilku minutach odnaleźli na osiedlu trzech podejrzanych, którzy na widok radiowozu próbowali uciekać.
Wypadki drogowe
W Blinnie, w powiecie sierpeckim, kierowca peugeota Partnera podczas wymijania z nieustalonym pojazdem, potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Kierowca peugeota był trzeźwy.
W Płocku na ulicy Tysiąclecia 52-letni kierowca fiata Stilo wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z fiatem Punto. W zderzeniu ucierpiała pasażerka Stilo, którą odwieziono do szpitala.
W Wyszogrodzie na ulicy Niepodległości, kierowca forda Eskorta uderzył w tył prawidłowo zaparkowanego volkswagena Golfa. Kierowca forda odjechał z miejsca kolizji. Szybko został jednak zatrzymany przez policjantów z posterunku w Wyszogrodzie. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad półtora promila alkoholu.

Narkotyki
Podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych przy ulicy Lipowej w Płocku należących do braci Michała i Arkadiusza N. policjanci znaleźli sześć krzaków marihuany w doniczkach. Podejrzani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Włamania do samochodów
Z opla Astry zaparkowanego na ulicy Jakubowskiego, nieznani sprawcy ukradli radioodtwarzacz.
Radio samochodowe, gaśnicę oraz komplet narzędzi ukradł nieznany sprawca z fiata Uno zaparkowanego na ulicy Błonie.
Na Otolińskiej złodziej skorzystał z faktu, że kierowca nie zamknął kabiny ciężarówki. Przestępca zabrał telefon komórkowy i pieniądze.

Kradli złom
Dwóch mężczyzn ukradło metalowe elementy złomowanego samochodu. Łupem złodziei padła tylna oś oraz dwie belki przedniego zawieszenia. Straty oszacowano na 600 złotych.

Fałszywa „dziesiątka”
W jednym ze sklepów przy ulicy Wyszogrodzkiej kasjerka ujawniła fałszywy banknot dziesięciozłotowy. Sprawę wyjaśnia policja. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Przybywa narkotyków
Kolejny młody płocczanin został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Tym razem patrol policji zatrzymał dziewiętnastolatka na ulicy Przemysłowej. W czasie legitymowania funkcjonariusze znaleźli przy nim torebkę foliową z marihuaną. Kolejnych dwanaście porcji narkotyku znaleziono w mieszkaniu chłopaka. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Wypadki drogowe
W Wionczeminie kierujący ciągnikiem rolniczym 25-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze. Traktor przewrócił się do przydrożnego rowu przygniatając kierującego. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.
W Nowym Boryszewie, płocczanin jadący oplem Astrą wymusił pierwszeństwo przejazdu na oplu Corsa, którym kierował mieszkaniec Gostynina. W wyniku zderzenia pojazdów ranna została pasażerka Corsy.
W Cieślach, kierowca opla Astry podczas wyprzedzania na podwójnej linii ciągłej dwóch pojazdów, uderzył w lewy bok dostawczego citroena. Ranna została pasażerka samochodu dostawczego.

Nielegalne ubrania
Trzech płocczan zostało zatrzymanych przez policję na giełdzie samochodowej pod zarzutem handlu podrobionymi ubraniami firm Adidas, Puma i Nike. Funkcjonariusze zabezpieczyli koszulki, dresy i bluzy.

Kradzież na stacji
Z łazienki na stacji paliw Statoil przy Gwardii Ludowej w Płocku nieznany sprawca ukradł należący do obywatela Litwy portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartą bankomatową. Straty oszacowano na 1370 złotych.

Spodnie
21-letni płocczanin został zatrzymany w jednym ze sklepów przy ulicy Królewieckiej, przy próbie kradzieży spodni dżinsowych o wartości 260 złotych.

Zatrzymani za rozbój
Trzech dziewiętnastolatków napadło na Miodowej na swojego rówieśnika. Pobili go i skopali. Bandyci zabrali ofierze portfel z dokumentami i pieniędzmi. Policję o napadzie powiadomił przypadkowy świadek. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać podejrzanych. Cała trójka była pijana.

Garaż
Nieznany sprawca włamał się do garażu przy ulicy Kwiatka w Płocku. Zabrał między innymi przewody miedziane należące do mieszkańca Kalisza. Straty oszacowano na sześć tysięcy złotych. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zobaczyli na monitoringu
Policjanci pełniący służbę przy obsłudze monitoringu płockich ulic zauważyli, że jest okradany mężczyzna leżący za kioskiem przy Tysiąclecia. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał dwóch sprawców w wieku 18 i 19 lat. Funkcjonariusze odzyskali skradziony portfel, a złodzieje trafili do aresztu.Telefony komórkowe
Trzech nieznanych sprawców napadło na Wyszogrodzkiej na 22-letniego płocczanina. Bandyci pobili go i zabrali telefon komórkowy.
Funkcjonariusze z Sekcji Kryminalnej i Dochodzeniowo – Śledczej płockiej policji zatrzymali 20-letniego Piotra S. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież dwóch telefonów komórkowych z lokalu gastronomicznego przy Nowym Rynku.
Nieznany sprawca ukradł telefon komórkowy z szatni szpitala wojewódzkiego w Płocku.

Wypadki drogowe
Ośmioletni chłopiec, który wysiadł z gimbusa, przebiegł z przodu pojazdu i wpadł pod omijającego autobus volkswagena LT. Ranne dziecko trafiło do szpitala. Do wypadku doszło w Mąkolinie.
Na 1 Maja w Płocku skręcający w lewo kierowca forda Transita nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnej strony bmw. W zderzeniu pojazdów ranny został pasażer samochodu osobowego, który trafił do szpitala.
Do szpitala trafił także 32-letni mężczyzna, który leżał na jezdni w Małej Wsi. Najechał na niego volkswagen Golf, kierowany przez 21-letniego mężczyznę.

Kradli złom
Pracownik agencji ochraniającej Polski Koncern Naftowy Orlen zatrzymał dwóch mieszkańców Płocka w wieku 56 i 43 lat, którzy z terenu spółki próbowali ukraść złom miedziany i stalowy. Podejrzanymi zajęli się funkcjonariusze policji.

Wyrwał portfel
Na Łukasiewicza nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i wyrwał jej z ręki portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Prąd
W jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki w Płocku, 48-letni mężczyzna dokonał nielegalnego poboru energii elektrycznej. Druty do mieszkania poprowadził od zamontowanej na klatce schodowej oprawy oświetleniowej.

Volkswagen
W nocy z 25 na 26 marca nieznani sprawcy ukradli volkswagena Caravella zaparkowanego na terenie parafii przy ulicy Wojska Polskiego w Sierpcu. Wartość samochodu oszacowano na 40 tysięcy złotych.  
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wypadki drogowe
W Płocku w alei Jana Pawła II kierowca toyoty Yaris potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem.
Na Kościuszki, kierowca mazdy najechał na przechodzącego tym razem po przejściu dla pieszych mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala.
W Wyszogrodzie, kierowca toyoty Corolli nie zachował odstępu od jadącego przed nim ciągnika siodłowego i uderzył w jego tył. Obrażeń ciała doznała pasażerka toyoty.
W Bronowie Zalesiu kierująca mitsubishi nieznana kobieta w czasie skrętu w lewo, doprowadziła do zderzenia z fiatem Punto. Kobieta odjechała z miejsca wypadku, a ranny kierowca fiata trafił do szpitala.
Włamania do samochodów
Nieznany sprawca wybił szybę w volkswagenie Golfie zaparkowanym na ulicy Sienkiewicza w Płocku i zabrał z wnętrza pojazdu torebkę z dokumentami i telefonem komórkowym.
Na Popłacińskiej, z volkswagena Passata nieznany sprawca zabrał portfel z dokumentami i pieniędzmi.
CB radio zostało skradzione z opla Omegi na Krótkiej, a z bmw zaparkowanego na Gradowskiego nieznany sprawca ukradł radioodtwarzacz i teczkę z dokumentami.

Resor
Nieznani sprawcy ukradli z zaparkowanej na ulicy Granicznej tatry resor samochodowy.

Otwarte biuro
Nieznany sprawca zabrał telefon komórkowy z otwartego biura, w jednym z lokali gastronomicznych przy Nowym Rynku.

Przewód
W Wincentowie, gmina Łąck, nieznani sprawcy ukradli przewód telekomunikacyjny wartości ponad trzech tysięcy złotych.

Sieci
W Woli Brwileńskiej, gmina Nowy Duninów, nieznany sprawca ukradł cztery sieci rybackie.

Złodziej komórek
Gostynińska policja zatrzymała szesnastolatka, który ukradł i od razu sprzedał telefon komórkowy.
Do kradzieży doszło na początku lutego na pływalni miejskiej w Gostyninie. Młody mieszkaniec tego miasta pozostawił w szafce z ubraniami komórkę. Gdy wrócił po kąpieli, okazało się, że drzwi do szafki są wyłamane i brakuje telefonu. Po ponad miesiącu policji udało się ustalić i zatrzymać podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Policjanci znakują rowery
Od 2000 roku płoccy policjanci oznakowali ponad pół tysiąca rowerów. Najczęściej jednoślady są znakowane w czasie wizyt policjantów w szkołach, chociaż można umówić się także indywidualnie.
Znakowanie polega na wygrawerowaniu numeru identyfikacyjnego na ramie roweru oraz naklejeniu specjalnej nalepki. Następnie numer trafia do ogólnopolskiej bazy. Dzięki temu można dokonać jego identyfikacji w przypadku kradzieży. Często w celu znakowania rowerów policjanci wyjeżdżają w teren, szczególnie do szkół na wsi. W Płocku można skorzystać z dyżurów w wtorki od 15.00 do 17.00 i w piątki od 13.00 do 15.00.
Żeby umówić się na oznakowanie roweru wystarczy zadzwonić do Zespołu do spraw Prewencji Kryminalnej pod numer telefonu 024-266-16-13.Paw
Płoccy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z posesji przy ulicy Szpitalnej próbował ukraść pawia. Podejrzany trafił do aresztu i miał stanąć przed sądem w trybie przyspieszonym. Pojawiły się jednak pewne wątpliwości co do jego winy.
– Mężczyzna został zatrzymany w pobliżu posesji, z której miał ukraść ptaka. Tłumaczył jednak, że złapał ptaka, który przedostał się przez ogrodzenie i szedł go oddać – powiedział oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Mariusz Gierula.
Dlatego policja musi szczegółowo wyjaśnić okoliczności zdarzenia, co może zająć więcej niż przewidziane dla trybu przyspieszonego 48 godzin.

Włamania
Nieznany sprawca włamał się do salonu fryzjerskiego przy ulicy Swojskiej. Zabrał akcesoria fryzjerskie i pieniądze.
Także nieznany sprawcy wybili szybę w drzwiach wejściowych do jednego ze sklepów przy ulicy Wyszogrodzkiej. Ukradli komputer i akcesoria radiowotelewizyjne.

Napad
Nieznany sprawca groził nożem 61-letniej kobiecie, która przechodziła ulicą Warszawską. Bandyta zabrał pokrzywdzonej torebkę z dokumentami i pieniędzmi.

Wypadek
Do potrącenia 69-letniego rowerzysty doszło na alei Piłsudskiego. Kierowca autobusu Komunikacji Miejskiej w czasie wyprzedzania mężczyzny nie zachował bezpiecznego odstępu, co doprowadziło do wypadku. Ranny rowerzysta został przewieziony do szpitala. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Przemyt papierosów
Sierpeccy policjanci ponownie zatrzymali mężczyzn przywożących znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.
– Uwagę naszych funkcjonariuszy patrolujących krajową „dziesiątkę” zwróciły stojące pomiędzy tirami na parkingu przy zajeździe w Całowni, volkswagen Polo i mercedes. Okazało się, że właścicielami pojazdów są mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego i Sierpca. W pojazdach policjanci znaleźli łącznie ponad 7 tysięcy paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz dwa litry nielegalnego alkoholu – powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu asp. sztab. Mariusz Słupecki.
Obaj podejrzani są doskonale znani policji. Byli już notowani za podobne przestępstwa. Tym razem tłumaczyli, że spotkali się towarzysko. Kiedy rozmawiali, podszedł do nich mówiący po rosyjsku nieznany mężczyzna i zaproponował sprzedaż papierosów.
Uważajmy przy wymianie kół
Złodzieje bardzo często wykorzystują nieuwagę kierowców, którzy samodzielnie zmieniają koła. Tym razem na Jachowicza w Płocku ktoś skorzystał, że wymieniający koło kierowca zostawił otwarty samochód. Z wnętrza pojazdu zniknęła teczka z pieniędzmi, dokumentami, portfelem i etui na karty kredytowe. Poszkodowany oszacował swoje straty na około 600 złotych.

Otwarte mieszkanie
Na Wyszogrodzkiej złodziej wszedł do otwartego mieszkania. Jego łupem padły dwa telefony komórkowe.

Rower
Nieznany sprawca włamał się do piwnicy w jednym z bloków przy ulicy Rembielińskiego i zabrał rower.

Paliwo
Policjanci z Gąbina poszukują kierowcy samochodu terenowego, który zatankował paliwo na stacji Orlenu przy ulicy Topolowej i odjechał nie regulując rachunku.
Hipermarket
27-letnia kobieta próbowała podmienić kody kreskowe na opakowaniach różnych towarów w jednym z hipermarketów przy Wyszogrodzkiej. Kobieta została zatrzymana.

Włamania
Nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego przy ulicy Medycznej i ukradł młot wyburzeniowy oraz szlifierkę kątową.
Także nieznany złodziej wyłamał skobel na drzwiach do niezamieszkanego domku jednorodzinnego. Jego łupem padły kable elektryczne oraz licznik energii. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Agresywne psy
Policjanci z sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali na ulicy Kutnowskiej kierowcę, który wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Gdy ukarany mężczyzna wracał z mandatem do samochodu, został zaatakowany przez trzy owczarki niemieckie, które wybiegły z pobliskiej posesji. Żeby przepędzić agresywne psy, policjant musiał aż pięciokrotnie strzelić z pistoletu. Gdy wystraszone zwierzęta uciekły, funkcjonariusz zajął się wypisaniem mandatu dla ich właściciela.
Pijana matka
Dwoje dzieci w wieku siedmiu lat i jednego roku musiało przyglądać się, jak ich 27-letnia matka pije w mieszkaniu alkohol wraz z czterema mężczyznami. Dzieci trafiły do pogotowia opiekuńczego. Sprawą zajmuje się Sąd Rodzinny.

Na meczu było spokojnie
Mecz o Puchar Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock i Legią Warszawa przebiegał spokojnie. Na stadionie było ponad dwa tysiące kibiców, z czego 300 przyjechało z Warszawy. Porządku pilnowało ponad 400 policjantów.
Jak zwykle, płocka policja na przyjazd kibiców z Warszawy podjęła szczególne środki ostrożności. Wszystkie drogi wjazdowe do miasta były obstawione przez liczne patrole, wyposażone między innymi w kolczatki.

Wypadki na przejściach
Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Nowego Rynku z Jachowicza, kobieta kierująca fiatem Seicento, potrąciła przechodzącego przez jezdnię 25-letniego mężczyznę. Ranny pieszy trafił do szpitala.
Na Tysiąclecia, kierowca nissana nie zachował należytego odstępu i uderzył w tył volkswagena Passata, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Passat wpadł na znajdującą się w tym momencie na pasach kobietę. Pieszą z obrażeniami ciała odwieziono do szpitala.
Niebezpiecznie

w Zągotach…
W Zągotach kierowca forda Fiesty stracił na drodze żwirowej panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na lewą stronę drogi i przewróciło się. 39-letni kierowca zginął na miejscu, a jego 16-letni pasażer trafił do szpitala.
Także w Zągotach kierowca opla Kadeta nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto wpadło w poślizg i zderzyło się z jadącym z przeciwka renaultem 19. W wypadku ranni zostali pasażerowie opla. Kobieta i dwoje dzieci trafili do szpitala.

i w Stanowie
Kierowca opla Corsy zginął, gdy jego auto na łuku drogi wpadło w poślizg i prawym bokiem uderzyło w nadjeżdżające z przeciwka bmw. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Włamał się do Taygera bis
30-letni Dariusz J. został zatrzymany pod zarzutem włamania do namiotu przy alei Kobylińskiego, w którym znajdują się stoiska kupców ze spalonego Taygera. Mężczyzna rozciął plandekę namiotu i ukradł ubrania z jednego ze stoisk. Gdy próbował odejść z miejsca przestępstwa, został zauważony przez policjantów. Pościg trwał zaledwie chwilę, złodziej trafił do policyjnego aresztu, a skradziony towar został odzyskany.Telefon
W Płocku na Nowym Rynku, dwóch nieznanych sprawców podeszło do piętnastoletniego chłopaka. Bandyci wyrwali mu z ręki telefon komórkowy. Gdy napadnięty upomniał się o swoją własność, został przewrócony przez napastników.
Przestępcy daleko nie uciekli. Jeden z nich, 37-latek został zatrzymany przez oficerów operacyjnych płockiej policji. Także drugi ze sprawców, 20-latek, został zatrzymany przed znajdującym się tuż obok miejsca przestępstwa lombardem przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji.

Wypadki drogowe
W Ślepkowie Szlacheckim, gmina Radzanowo, kierowca ciężarowej scanii z naczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Ciężarówka uderzyła w tył stojącego na przystanku PKS autobusu. W wypadku ranna została 60-letnia pasażerka autobusu.
W Nowym Miszewie, 32-letnia kobieta jadąca oplem Astrą nie dostosowała prędkości do warunków drogowych. Auto wpadło w poślizg i uderzyło bokiem w rosnące w przydrożnym rowie drzewo. Ranny został dziesięcioletni pasażer pojazdu.

Okradzione mieszkanie
Dwóch nieznanych sprawców włamało się do jednego z mieszkań przy ulicy Kwiatka. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców włamania. Są to dwaj mieszkańcy naszego miasta w wieku siedemnastu i dziewiętnastu lat. Odzyskano także skradzione przez młodych włamywaczy przedmioty.

Otwarty samochód
Nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę właściciela, skradł z otwartego citroena Berlingo saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Do kradzieży doszło na ulicy Dobrzyńskiej w Płocku.
Miłośnik róż
Płocka policja poszukuje złodzieja, który wybił szybę w kwiaciarni przy ulicy Bielskiej i ukradł 45 czerwonych róż.

Wypadek przy pracy
W Rogozinie, gmina Bodzanów, 28-letni mężczyzna spadł z drabiny. Ranny został przewieziony do szpitala. Do wypadku doszło podczas prac w pomieszczeniu gospodarczym. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wypadki drogowe
W Ciućkowie pod Wyszogrodem 40-letni mieszkaniec Płocka na zaśnieżonej drodze nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na przeciwny pas ruchu i uderzyło w nadjeżdżający autobus Polskiego Expressu. W wypadku został ranny kierowca autobusu. Nikt z pasażerów autokaru nie ucierpiał.
Do tragedii doszło na drodze wojewódzkiej nr 567, na granicy Stróżewka i Rogozina. Jadący z Płocka do Płońska 39-letni kierowca fiata 126p stracił panowanie nad pojazdem. „Maluch“  uderzył w ciągnik rolniczy. Na miejscu zginął 59-letni ojciec kierowcy, a matka trafiła do szpitala.

Kradną kable
W Osieku, gmina Zawidz, nieznani sprawcy ukradli 1300 metrów linii energetycznej.
Do podobnej kradzieży doszło w Mogielnicy, w gminie Drobin. Tu złodzieje zabrali 600 metrów kabla.
Na ulicy Kobiałka w Płocku nieznani sprawcy wykopali spod ziemi 25 metrów kabla energetycznego wartości 1 tysiąca złotych.
Rozbójnicy
pod dozorem
Policjanci zatrzymali sprawców rozboju na Kobylińskiego w Płocku. Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lata napadło na swojego rówieśnika. Gdy ofiara nie chciała wydać pieniędzy, których domagali się napastnicy, została przez nich skopana. Pokrzywdzony stracił warte 150 złotych okulary lecznicze. Krótko po zdarzeniu sprawcy zostali zatrzymani przez policję. Prokuratura zdecydowała o oddaniu rozbójników, do czasu postawienia ich przed sądem, pod dozór policji.
Gołębie
W Płocku na ulicy Harcerskiej nieznany sprawca zerwał kłódkę na drzwiach do gołębnika i zabrał 35 gołębi.
Torebka
Na Tysiąclecia w Płocku nieznany sprawca wyrwał z ręki przechodzącej ulicą kobiecie torebkę.

Passat
W Sierpcu na ulicy Narutowicza nieznany sprawca ukradł w nocy z 1 na 2 lutego volkswagena Passata o wartości 25 tysięcy złotych.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Pirat poszukiwany
Sierpecka policja poszukuje kierowcy samochodu osobowego, który na przejściu dla pieszych potrącił 73-letnią kobietę. Ranna została przewieziona do szpitala.
Do wypadku doszło 20 stycznia pomiędzy godziną 19.15 a 19.20 na ulicy Jana Pawła II tuż przy skrzyżowaniu z Piastowską. Kobieta została potrącona przez duży samochód osobowy, koloru białego lub jasny metalik. Kierowca odjechał z miejsca wypadku. Z informacji posiadanych przez policję wynika, że chwilę po zdarzeniu przy poszkodowanej zatrzymał się jeszcze inny pojazd, ale jego kierowca także po chwili odjechał.
Wszystkie osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności wypadku oraz w odnalezieniu kierowcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową policji w Sierpcu, ul. Narutowicza 7, pokój 22 lub pod numerami telefonów 0-24 – 275-92-12 i 997.

Nabór do policji
Już 1 lutego w Płocku pojawią się pracownicy Sekcji do spraw Doboru KWP z siedzibą w Radomiu. Do naszego miasta przyjadą w związku z dużym zainteresowaniem ze strony osób, które chcą pracować w policji.
Chętni do służby mogą się zgłaszać 1 lutego od godziny 10.30 w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, ul. Słowackiego 4/1.

Włamania
Nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczo – przemysłowego przy ulicy Lipowej w Szczutowie. Zabrali alkohol i papierosy o wartości blisko 8 tysięcy złotych.
Z hali produkcyjnej w Dobrzykowie nieznani sprawcy ukradli trzy szlifierki. Do podobnego włamania doszło także w Maszewie, gdzie łupem złodziei padły spawarka i zagęszczarka.
Z mieszkania przy ulicy Sienkiewicza w Płocku nieznani sprawcy zabrali kurtkę i butlę gazową.
Z gołębnika na Traktowej w Płocku nieznani sprawcy ukradli 58 gołębi.

Rozbójnik w areszcie
Trzy miesiące spędzi w areszcie sprawca rozboju na ulicy Tumskiej. 26-letni Mariusz C. został zatrzymany pod zarzutem dokonania rozboju na siedemnastolatku. Podejrzany, wspólnie z innymi osobami wciągnął ofiarę do klatki jednego z domów przy ulicy Tumskiej. Do rozboju doszło 15 stycznia o godzinie 12.30.
Łupem napastników padły buty, bluza. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać. Policja ustala pozostałych uczestników rozboju. Mariusz C. był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.
Rowerzysta – recydywista
W Goślicach policjanci zatrzymali rowerzystę, który jechał jednośladem. Okazało się, że do lipca przyszłego roku mężczyźnie nie wolno, zgodnie z orzeczeniem sądu, prowadzić żadnych pojazdów, także rowerów.  
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wyłudzenia zasiłków
Od początku tego roku sierpecka policja odnotowała już sześć przypadków wyłudzenia z Powiatowego Urzędu Pracy zasiłków dla bezrobotnych. W zeszłym roku takich przypadków było przynajmniej kilkanaście. Chodzi z reguły o kwoty w wysokości od 400 do 800 złotych.
Do Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu zgłaszają się jako bezrobotne osoby, które jednak pracują „na czarno”. Starając się o zasiłki, nie podają w wypełnianych dokumentach prawdy. Jednak każdy taki przypadek jest wyłapywany przez pracowników PUP. Zgodnie z prawem jest traktowany jako próba wyłudzenia zasiłku i każda taka sytuacja musi być zgłoszona na policję. Za próbę wyłudzenia grozi nawet osiem lat więzienia, chociaż ustawodawca przewidział także w przypadku „czynów mniejszej wagi” karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.Pijany tir
W Gostyninie na ulicy Płockiej, policjanci zatrzymali kierowcę ciągnika siodłowego scania z naczepą, przewożącego jęczmień. W czasie kontroli funkcjonariusze poczuli od 48-letniego Marka Ł. z Pabianic alkohol. Szybko okazało się, że w wydychanym powietrzu ma prawie dwa promile alkoholu. Kierowcy nie pozwolono kontynuować podróży i „zaproponowano” nocleg w policyjnym areszcie. Po przebudzeniu na zatrzymanego czekało jeszcze postawienie zarzutów o kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Włamanie
Nieznany sprawca włamał się do sklepu przy ulicy Kolegialnej. Złodziej zabrał 30 paczek papierosów i 10 butelek wódki.

Wypadki drogowe
Na skrzyżowaniu Kilińskiego i Padlewskiego, 19-letnia kierująca nissanem Almerą wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z nissanem Micrą i fiatem Uno. Obrażeń ciała doznał kierowca fiata.
W Gałkach, jadąca volvo 440 mieszkanka Sandomierza z nieznanych przyczyn zjechała na pobocze, a następnie do lasu, gdzie auto dachowało. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala.
Na skrzyżowaniu Harcerskiej i Żelaznej kierowca fiata Punto próbował wyprzedzić skręcającą w lewo rowerzystkę. Kobieta została potrącona przez samochód i w wyniku doznanych obrażeń trafiła do szpitala.

Wandale
W Srebrnej nieznany sprawca wybił boczną szybę w autobusie płockiej Komunikacji Miejskiej. Sprawca rzucił w pojazd nieustalonym przedmiotem.
Na Mostowej nieznani sprawcy pomazali farbą elewację budynku należącego do MZGM. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Kierowca zatrzymany
Płocka policja zatrzymała 22-letniego mieszkańca Płocka, który 27 grudnia ubiegłego roku najechał na Nowym Rynku na leżącego na jezdni mężczyznę. Pieszy zmarł pomimo udzielonej pomocy, a kierowca uciekał z miejsca wypadku. Policja ustaliła, że uciekinier jechał prawdopodobnie fordem Escortem.
Po kilkunastu dniach udało się zatrzymać podejrzanego kierowcę. Mężczyzna przyznał się do winy. Dodał również, że kierował samochodem pomimo orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.Poszkodowani piesi
W Starym Duninowie 38-letni kierowca renaulta Laguna na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania, nie upewnił się jednak, czy może go przeprowadzić. Rozpędzone auto wpadło na prawidłowo idącą kobietę. Ranną pieszą przewieziono do szpitala.
W Słupnie, kierowca ciągnika siodłowego renault Magnum z naczepą potrącił przechodzącą na pasach pieszą. Ranna kobieta trafiła do szpitala.
W Płocku na ulicy Bielskiej, kierowca poloneza potrącił przechodzącą w niedozwolonym miejscu kobietę. Ranna została przewieziona do szpitala.

Worek z pieniędzmi
Przy jednej z hurtowni na ulicy Rembielińskiego nieznany sprawca skradł z otwartej kabiny samochodu dostawczego worek z pieniędzmi.

Pożar windy
W jednym z bloków przy Piaska spaliła się winda. Na razie przyczyny pożaru nie są znane.

Kradzież samochodu
Na Lachmana, właściciel toyoty Avensis otwierał garaż, gdy podbiegł do niego nieznany sprawca i wyrwał kluczyki od samochodu. Bandyta odepchnął pokrzywdzonego, wsiadł do pojazdu i odjechał.

Kieszonkowcy w autobusach
Na Sienkiewicza, w jednym z autobusów płockiej Komunikacji Miejskiej, nieznany sprawca ukradł pasażerowi portfel z dokumentami i pieniędzmi.
W innym autobusie, na trasie pomiędzy ulicami Królewiecką i kwiatka, nieznany złodziej ukradł pasażerce portmonetkę z pieniędzmi.

Torebki
Z pomieszczenia biurowego przy Tysiąclecia nieznany sprawca zabrał torebkę damską z pieniędzmi, telefonem komórkowym, dowodem osobistym i prawem jazdy.
W pizzerii przy ulicy Wyszogrodzkiej nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę mieszkanki Raciąża i zabrał jej torebkę z dokumentami i pieniędzmi.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wypadki drogowe
Płocka policja poszukuje kierowców, którzy uciekli z miejsca wypadków, w których zginęli piesi.
27 grudnia około godziny 4.35, na Nowym Rynku kierowca białego samochodu osobowego, prawdopodobnie forda Escorta lub Oriona najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Pieszy został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł, a kierowca uciekł.
31 grudnia, około godziny 19.00 na Bielskiej, nieznany kierowca jadący czerwonym samochodem osobowym nieustalonej marki, potrącił na przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącego mężczyznę. Pieszy zmarł w szpitalu.
Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą udzielić informacji o tych wypadkach, tel. 997 lub 024–266–15–89. Kierowcom za ucieczkę z miejsca wypadku grożą kary nawet 12 lat więzienia.
Na skrzyżowaniu Jachowicza z Nowym Rynkiem 28-letni kierowca volkswagena Golfa, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym daewoo Tico. Obrażeń ciała doznała kobieta kierująca daewoo oraz jej troje pasażerów.
W Słubicach, z powodu pęknięcia opony, kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie jego pojazd uderzył czołowo w fiata Ducato. Ranni zostali kierowcy obu samochodów.
W Kamieniu, 25-letni kierowca seata Cordoba na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na pobocze i uderzyło w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.
W Bonisławiu, gmina Gozdowo, kierująca fiatem Cinquecento kobieta podczas wymijania z lublinem straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło na pobocze i dachowało. Ranny został pasażer.
W miejscowości Jaworowo Lipa kierująca fiatem Punto kobieta, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy opla Astra. W wyniku zderzenia ranni zostali pasażerowie obu pojazdów.

Ciągnik z zabezpieczeniami
W miejscowości Puszcza, gmina Rościszewo, nieznani sprawcy wypchnęli z niezabezpieczonego garażu dwie przyczepy, a następnie uruchomili wart 200 tysięcy złotych ciągnik rolniczy, w którego stacyjce tkwiły kluczyki. Okazało się jednak, że zabezpieczenia zamontowane w traktorze przekraczają umiejętności techniczne złodziei. Spanikowani przestępcy porzucili łup i uciekli.

Teczka
Na parkingu przed jednym z hipermarketów przy ulicy Wyszogrodzkiej złodzieje dostali się do niezamkniętego samochodu. Zabrali teczkę, w której były dokumenty i karta bankomatowa z zapisanym numerem PIN. Złodzieje postanowili skorzystać z okazji. Zjawili się przy kilku bankomatach w mieście i pobrali z nich pieniądze. Ostatecznie łupem przestępców padło kilka tysięcy złotych w gotówce. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Okradli strażaków
Nieznani sprawcy dostali się do remizy OSP w Budach Milewskich w gminie Zawidz. Zabrali motopompę, węże, prądownice strażackie. Ratownicy oszacowali straty na 5 tysięcy złotych.
Do identycznej kradzieży doszło w Bończy pod Słubicami. Nieznani sprawcy włamali się do garażu należącego do OSP Łaziska. Łupem złodziei padło siedem kompletów umundurowania strażackiego, 11 węży i inne akcesoria strażackie.

Wypadki drogowe
Na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wolskiego kobieta kierująca oplem Corsa potrąciła na przejściu dla pieszych 63-letnią mieszkankę Płocka. Ranna piesza trafiła do szpitala.
Na przejściu dla pieszych u zbiegu ulic Sienkiewicza i Gradowskiego kobieta kierująca fiatem Ulysse potrąciła pieszą, którą z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.
Tragicznie zakończyło się potrącenie przechodzącej przez jezdnię pieszej na ulicy Chopina. Jadąca fiatem Seicento 20-letnia płocczanka próbowała ominąć lewym pasem samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Pod koła rozpędzonego fiata dostała się 68-letnia kobieta, która zmarła po przewiezieniu do szpitala.
To nie jedyna tragedia na drogach. W Zągotach kierowca volkswagena Golfa najechał na leżącego na drodze rowerzystę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.
W Płocku na ulicy Dworcowej, kierowca samochodu marki Kia podczas wyprzedzania innego pojazdu zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. Ranny kierowca trafił do szpitala.
Śmierć na torach
W Płocku przy ulicy Sierpeckiej pociąg potrącił siedzącego na torach kolejowych osiemnastolatka. Chłopak zmarł na miejscu wypadku.
Kradzione samochody
W Sierpcu giną audi. Ostatnio złodzieje zabrali pojazdy tej marki, zaparkowane na ulicach Konstytucji 3 Maja i Narutowicza.
Funkcjonariusze z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku odzyskali forda Escorta skradzionego w Warszawie. Auto zostało zatrzymane do rutynowej kontroli drogowej na ulicy Bielskiej.
Napad
W Kozłowie pod Drobinem, trzech nieznanych mężczyzn napadło na dwóch obywateli Litwy, którzy jechali samochodem ciężarowym z lawetą. Bandyci pobili ofiary i zastraszyli nożem oraz przedmiotem przypominającym broń. Łupem napastników padły pieniądze i telefony komórkowe.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Telefony – Na ulicy Nowowiejskiego dwóch nieznanych sprawców, używając siły fizycznej, zabrało mieszkańcowi Płocka telefon komórkowy siemens wartości 1300 złotych.Podobnie na Dobrzyńskiej dwóch nieznanych sprawców trzymało za ręce nieletniego. Zabrali mu telefon komórkowy wartości 500 złotych. Także dwaj nieznani sprawcy zabrali mieszkańcowi Płocka telefon komórkowy wartości 1200 złotych. Zamykać biura i szatnie Z niezamkniętego biura przy ulicy Kostrogaj w Płocku nieznany sprawca skradł damską torebkę z zawartością. Straty oszacowano na 900 złotych. Oprócz torebki zginęła też stojąca w szafie metalowa kasetka z pieniędzmi. Nieustalony złodziej nie miał też żadnego problemu z wejściem do biura przy ulicy Kobylińskiego, skąd zabrał warty 400 złotych telefon komórkowy. Telefon komórkowy został skradziony także z recepcji przy ulicy Królewieckiej. W tym przypadku straty wyniosły 1700 złotych. Portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy stały się łupem złodzieja, który wszedł do otwartej szatni przy ulicy Mościckiego. Straty wyniosły blisko czterysta złotych. Nieznany sprawca wykorzystując nieobecność pokrzywdzonej, skradł z zaplecza zakładu fryzjerskiego przy ulicy Kolegialnej torebkę, w której był między innymi telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Straty wyniosły blisko 700 złotych. Wypadki drogowe 77-letni rowerzysta zginął potrącony przez samochód w Korzeniówce Starej. Do tragedii doszło w chwili, kiedy jadący rowerem mężczyzna skręcając z drogi głównej na gruntową zajechał drogę jadącemu z przeciwka oplowi. Na skrzyżowaniu ulic Wyszogrodzkiej i Armii Krajowej w Płocku doszło do zderzenia audi i fiata 125p. Obrażeń ciała doznali kierowcy obu pojazdów i pasażer fiata. Czek Do policyjnego aresztu trafił 43-letni mieszkaniec Częstochowy, który w jednym z płockich urzędów pocztowych próbował zrealizować zastrzeżony czek na kwotę 300 złotych. Przesyłka W Płocku, na ulicy Przemysłowej nieznany sprawca skradł przesyłkę kurierską, w której były dwa telefony komórkowe. Starty, na szkodę jednej z warszawskich firm, oszacowano na ponad 1200 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Próbował wręczyć… – Od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia grozi 40-letniemu kierowcy seata, który próbował wręczyć policjantowi 1 tysiąc złotych łapówki. Mężczyzna, chciał w ten sposób przekonać funkcjonariusza, żeby ten odstąpił od wykonywania czynności służbowych.Wszystko zaczęło się od tego, że w Aleksandrowie, gmina Bielsk kierowca seata doprowadził do kolizji z “maluszkiem”. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, okazało się, że sprawca jest pijany – 2,6 promila. Zamieszanie skończyło się zatrzymaniem podejrzanego w policyjnym areszcie. Oprócz odpowiedzialności za próbę wręczenia łapówki, mężczyźnie grozi także odebranie prawa jazdy i do dwóch lat więzienia za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Pobiły Na ulicy Lachmana 13-letnia mieszkanka Płocka została pobita przez cztery dziewczyny. Poszkodowana z obrażeniami twarzy, barku i głowy trafiła do szpitala. Policja zapewnia, że sprawczynie zostały zidentyfikowane i sukcesywnie ich akta będą przekazywane do sądu dla nieletnich. Nie są znane na razie przyczyny napadu. Wypadki W Nowym Bronowie, gmina Stara Biała, 38-letnia kobieta kierująca matizem straciła panowanie nad autem na prostym odcinku drogi. Samochód zjechał na lewą stronę i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęła 71-letnia pasażerka. Kierująca oraz jej dwoje nastoletnich dzieci doznało obrażeń ciała. W Gąsewie, gmina Bodzanów, kierowca fiata 126p omijając idących drogą pieszych, uderzył w przydrożne drzewo. Ranny został pasażer samochodu. W Blichowie pijany mężczyzna bez uprawnień kierował fiatem 126p. Pojazd uderzył w drzewo. Pasażer auta został ranny, a kierowca trafił do policyjnego aresztu. Zatankował 86 litrów paliwa skradł z jednej ze stacji ORLEN przy ulicy Wyszogrodzkiej kierowca bmw. Mężczyzna zatankował paliwo na kwotę blisko 300 złotych i odjechał ze stacji bez uregulowania rachunku. Zatrzymani Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy na ulicy Jana Pawła II doprowadzili do stanu bezbronności kobietę i skradli jej torebkę. Na ulicy Kazimierza Wielkiego funkcjonariusze policji zatrzymali młodych mieszkańców Płocka próbujących włamać się do zaparkowanego tam samochodu. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zgon kobiety – Nadal niewyjaśniona pozostaje przyczyna zgonu 46-letniej kobiety w miejscowości Wrogocin, gmina Drobin. Więcej informacji będzie znanych po otrzymaniu przez organa ścigania wyników sekcji zwłok zmarłej. Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta miała obrażenia zewnętrzne. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali konkubenta zmarłej.Dyngusowe ekscesy Dyngusowe szaleństwa w kilku przypadkach zakończyły się w Płocku interwencją policji. W większości przypadków wystarczyło tylko pojawienie się policyjnego patrolu, żeby miłośnicy ostrego lania wody zachowywali się spokojnie. W bloku przy Słowackiego 16 funkcjonariusze spisali grupę młodzieńców w wieku od 12 do 18 lat, którzy zalali wodą klatkę schodową. Jeżeli zniszczenia okażą się duże, sprawą zajmie się sąd. Interwencja kilku patroli była konieczna, żeby wylegitymować sześciu panów w wieku od 17 do 21 lat, którzy na ulicy Kazimierza zaatakowali wodą młodą kobietę. Miłośnicy dyngusa tłumaczyli, że w tym co robią, nie ma nic nagannego, że jest to tylko kultywowanie tradycji. Policjanci nie dali się jednak przekonać. Na ulicy Szarych Szeregów, rzucony z okien bloku worek z wodą wybił szybę w jednym z zaparkowanych przed budynkiem samochodów. Wypadki W Ciachcinie zginął 29-letni mieszkaniec Drobina. Kierowany przez niego “maluch” z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. W Płocku na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Kutrzeby doszło do zderzenia astry i łady. Do szpitala trafiły pasażerki obu pojazdów, jedna z obrażeniami nóg, druga kręgosłupa. Kłusownik W Troszynie Nowym został zatrzymany 56-letni płocczanin łowiący nielegalnie ryby na Wiśle. Wiertarki Nieznany sprawca skradł z pomieszczeń jednej z firm w Bielsku wiertarki, wartości dwóch tysięcy złotych. Pijani za kierownicą Na 1 miesiąc została tymczasowo aresztowana 25-letnia obywatelka Mongolii, która kierowanym przez siebie samochodem uderzyła na ulicy Wyszogrodzkiej w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie wykazało u kobiety około trzech promili alkoholu. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Pijany włamywacz – 31-letni mieszkaniec Bodzanowa został zatrzymany przez pracowników ORLEN Ochrony, kiedy próbował włamać się do poloneza zaparkowanego na ulicy Zglenickiego w Płocku. Mężczyzna był pijany – badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu.“Słaba” płeć Do dość nietypowego zdarzenia doszło na ulicy Kolegialnej w pobliżu Misjonarskiej, w Płocku. 26-letnia mieszkanka Gozdowa dokonała napadu rabunkowego na 28-letniej płocczance. Napastniczka najpierw zarwała swojej ofierze kolczyki. Gdy pokrzywdzona zaczęła uciekać, została dogoniona, ponownie pobita i straciła jeszcze złoty łańcuszek. Młodsza z pań została zatrzymana przez policję. Ze wstępnych wyjaśnień wynika, że chwile przed zdarzeniem panie piły wspólnie alkohol. Nie wiadomo, co stało się przyczyną napaści. To nie jedyny przypadek kiedy panie wykazały się brutalnością. Na Lachmana dwie napastniczki wykręciły pokrzywdzonej ręce i zabrały telefon komórkowy. Nie ukradł Do policyjnego aresztu trafił 23-letni płocczanin, który zmusił sprzedawczynię ze sklepu w Proboszczewicach do wydania butelki alkoholu. Rabuś próbował odjechać czekającą na niego taksówką, ale mu się to nie udało. Kobieta wraz z sąsiadem odebrała napastnikowi zrabowany towar, a wezwana na miejsce policja zatrzymała go. Radioodtwarzacze Z fiata seicento zaparkowanego na ulicy Łukasiewicza w Płocku nieznany sprawca skradł radioodtwarzacz, wartości 300 złotych. Radioodtwarzacz został również skradziony z audi zaparkowanego na ulicy Topolowej. W tym przypadku straty wyniosły 2,5 tysiąca złotych. Pijani za kierownicą Prawie dwa promile alkoholu wykazało badanie u 46-letniego płocczanina, który uderzył samochodem audi w mur posesji, a następnie uciekł z miejsca kolizji. Po pewnym czasie został zatrzymany przez patrol policji. Niewiele mniej alkoholu w wydychanym powietrzu miał 33-letni rowerzysta zatrzymany na ulicy Skłodowskiej. Uwagę policjantów zwrócił także 54-letni rowerzysta jadący ulicą Mościckiego. Badanie wykazało u niego także blisko dwa promile alkoholu. Pożar Najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej spłonęła więźba dachowa oraz pomieszczenia mieszkalne w budynku w Bodzanowie. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Komunikat – Komenda Miejska Policji w Płocku prowadzi śledztwo w związku z dokonanym 22 lutego tego roku (sobota) w godzinach 18.00 – 19.00, na ulicy Kolegialnej, zabójstwem 39-letniego Dariusza K.O kontakt proszeni są świadkowie zdarzenia oraz osoby mające informacje na jego temat. Kontakt 266 – 15 – 30 lub 262 – 42 – 22. Policja zapewnia pełną anonimowość. Wędkarze uratowali 4 kwietnia o godzinie 7.30 dyżurny płockiej komendy został powiadomiony przez wędkarza, że z zalewu Sobótka wyciągnięty został około 30-letni mężczyzna, który dawał jeszcze oznaki życia. Na miejsce została wysłana karetka pogotowia oraz patrol policji. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Napady Płocka policja zatrzymała dwóch z pięciu mężczyzn, którzy na ulicy Norbertańskiej napadli na mieszkańca Płocka. Napastnicy pobili swoją ofiarę. W wyniku błyskawicznie podjętych czynności do policyjnego aresztu trafiło dwóch podejrzanych, w wieku 25 i 32 lat. Funkcjonariusze z posterunku w Wyszogrodzie zatrzymali dwóch płocczan i mieszkańca powiatu płockiego. 3 kwietnia o godzinie 14.45 na ulicy Niepodległości w Wyszogrodzie do siedzącego w “maluchu” mieszkańca powiatu płockiego podeszło dwóch mężczyzn. Groźbami zmusili go do wydania telefonu komórkowego i odjechali fiatem seicento. Szybko podjęty pościg zakończył się zatrzymaniem trzech dwudziestolatków. Papierosy Funkcjonariusze z sekcji do spraw przestępczości gospodarczej zatrzymali w jednym z mieszkań przy ulicy Piasta Kołodzieja w Płocku 38-letniego Ormianina z Erewania. Przy mężczyźnie zabezpieczono 790 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wartości 3,5 tysiąca złotych. Warto dodać, że od początku kwietnia sekcja do spraw przestępstw gospodarczych została powiększona i teraz już samodzielnie może prowadzić zarówno działania operacyjne jak również śledcze co ma przyczynić się do jej większej skuteczności. Giną tablice Z dwóch bloków MTBS przy ulicy Jana Pawła II w Płocku nieznani sprawcy skradli tablice ogłoszeniowe wartości ponad 1300 złotych. Tablice miały elementy aluminiowe i prawdopodobnie dlatego stały się obiektem zainteresowania złodziei. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Komunikat – 23 października tego roku około godziny 20.15 na al. Piłsudskiego w Płocku w rejonie przejścia dla pieszych przed przejazdem kolejowym (jezdnia w kierunku Podolszyc) kierujący Fordem Couguar potrącił śmiertelnie 56-letnią kobietę. Komenda Miejska policji w Płocku poszukuje świadków wypadku, szczególnie osoby które w chwili zdarzenia znajdowały się w pobliżu przejścia oraz kierowcę taksówki, który zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić przechodzącą kobietę, która zginęła w wypadku. Tel. 266 – 15 – 30, 266 – 15 – 89, 997.Napad W Maszewie pod Płockiem, kilku nieznanych, zamaskowanych mężczyzn po wyważeniu okna weszło do domku jednorodzinnego. PO sterroryzowaniu mieszkańców zabrali złota biżuterię, pieniądze oraz dwa samochody marki Honda. Zatrzymani W Płocku na Kredytowej policjanci zatrzymali dwudziestolatka, który włamał się do sklepu spożywczego i skradł papierosy oraz alkohol. Nieznani sprawcy włamali się do sklepu przy ulicy Obrońców Westerplatte. Zabrali telefon komórkowy i bilety Komunikacji Miejskiej wartości ponad 1 tysiąca złotych. Policji udało się zatrzymać 21-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w tym włamaniu. Tylko zdecydowana postawa sąsiadów 80-letniej płocczanki zapobiegła okradzeniu jej przez dwie kobiety narodowości cygańskiej. Obie Cyganki trafiły do policyjnego aresztu. Ubrania Nieznani sprawcy włamali się do sklepów odzieżowych przy ulicach Tumskiej i Otolińskiej w Płocku. Ich łupem padły ubrania firmowe o łącznej wartości dziewięciu tysięcy złotych. Nie udało się W Płocku na Batalionów Chłopskich nieznany sprawca próbował włamać się do sklepu spożywczego. Udało mu już się przeciąć kłódkę, ale spłoszyli go przechodnie. Kołpaki Nieznany sprawca skradł z Volkswagena Polo zaparkowanego na ulicy Chopina, cztery kołpaki, wartości 530 złotych. Wypadki W Brodach Dużych z niewyjaśnionych przyczyn kierowca Mercedesa zjechał na lewy pas drogi i uderzył w drzewo. Na ulicy Tysiąclecia w Płocku kierująca samochodem Suzuki potrąciła na przejściu pieszego, który został odwieziony do szpitala. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Sezon na bomby? – Powoli daje się zauważyć, że w płockich szkołach średnich na dobre rozpoczął się sezon na pisanie kartkówek i sprawdzianów. Niestety wiąże się to z fałszywymi alarmami bombowymi.W miniony piątek trzeba było ewakuować uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Technicznych w Płocku czyli popularnej “Siedemdziesiątki”. Wszystko oczywiście z powodu głupiego dowcipu. Za każdym razem trzeba do przeszukania zaangażować kilkunastu policjantów, strażaków i ekipę pogotowia. Młodzi autorzy “dowcipów” nie zdają sobie sprawy ani z kosztów, ani z tego, że policjanci i ratownicy mogą w tym samym czasie być potrzebni w innym miejscu, gdzie zdrowie i życie ludzi jest naprawdę w niebezpieczeństwie. Niestety wykrywalność sprawców fałszywych alarmów jest nadal zbyt mała, chociaż nawet w Płocku kilku zostało ustalonych, a w kraju zapadały wyroki skazujące za nieprawdziwe informacje o bombach podłożonych w szpitalach i szkołach. Napad W Płocku na ulicy Jachowicza dwóch nieznanych sprawców napadło na 16-latka, któremu zabrali pieniądze, zegarek i spodnie dresowe o łącznej wartości 400 złotych. Kradzieże samochodów Z jednego z parkingów przy ulicy Batalionów Chłopskich nieznani sprawcy skradli Poloneza Caro wartości dziewięciu tysięcy złotych. Złodzieje “zaopiekowali się” także dwoma fiatami Uno. Jedne zaparkowany był na Chopina, drugi na Bielskiej. Łączna wartość obu pojazdów jest szacowana na blisko trzydzieści tysięcy złotych. Nieuwaga Na ulicy Piekarskiej wystarczyła, żeby kobieta straciła torebkę. Tym razem nie była to jednak wyrwa. Pani postawiła na chwilę torebkę na ławce i odwróciła się. Ten moment wystarczył, żeby torebka, wewnątrz której były przedmioty o wartości blisko 600 złotych “znalazła” nowego właściciela. Wszedł przez okno Nieznany sprawca po wypchnięciu okna balkonowego wszedł do mieszkania na parterze w jednym z bloków przy ulicy Królowej Jadwigi w Płocku. Zabrał magnetowid i telefon o łącznej wartości ponad 1 tysiąca złotych. Panel Z Mitshubishi zaparkowanego na plac Dąbrowskiego w Płocku nieznany sprawca skradł panel radioodtwarzacza. Straty oszacowano na ponad 1 tysiąc złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

KRONIKA POLICYJNA

Włamanie do domku – W Matyldowie nieznani sprawcy włamali się w nocy z 6 a 7 sierpnia do domu letniskowego. Zabrali butlę gazową, dwa ogrzewacze wody, elektronarzędzia, grzejnik, patelnie elektryczną i inne przedmioty o łącznej wartości ponad czterech tysięcy złotych.Okradli hurtownię Nieznani sprawcy włamali się w nocy z 7 a 8 sierpnia do jednej z hurtowni przy ulicy Gwardii Ludowej w Płocku. Łupem złodziei padły wanny z hydromasażem, szafki łazienkowe, kabiny natryskowe, brodziki akrylowe, baterie łazienkowe i kuchenne, elektryczne ogrzewacze wody. Wszystko o wartości około siedemdziesięciu tysięcy złotych. Nalot na targowiska 100 litrów alkoholu i około dwóch tysięcy paczek papierosów zabezpieczyli podczas wspólnej akcji dzielnicowi I Rewiru KMP w Płocku, funkcjonariusze z Referatu Przestępczości Gospodarczej oraz ciechanowscy celnicy. 7 sierpnia „odwiedzili” oni dwa płockie targowiska przy ulicach Rembielińskiego i Bielskiej. Ochrona zapobiega Pracownicy agencji ochrony DES spłoszyli mężczyzn, którzy w Grabinie usiłowali włamać się do samochodu Opel Vectra. W nocy z 3 na 4 sierpnia pracownicy tej samej agencji zatrzymali mężczyznę, który powybijał szyby w pralni i sklepie Piecuch przy ulicy Sienkiewicza w Płocku. Chcieli się włamać W Płocku na ulicy Jana Pawła II policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę którzy usiłowali włamać się do fiatów Punto i Palio Weekend. Oszuści 6 sierpnia dwóch mężczyzn podających się za pracowników Sanepidu „skontrolowało” sklep spożywczy w Troszynie Polskim. Oszuści nałożyli mandat w wysokości 300 złotych. Taką samą operację powtórzyli w sklepie w Wymyślu Polskim, tym razem nakładając mandat w wysokości 200 złotych. Bar Nieznani sprawcy, po wyłamaniu fragmentu drewnianego dachu, weszli do baru przy ulicy Kobylińskiego w Płocku. Zabrali telewizor, kuchenkę mikrofalową, miniwieżę, artykuły spożywcze i garmażeryjne oraz wyroby przemysłowe o łącznej wartości ponad 3,5 tysiąca złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wypadki drogowe – W miejscowości Bończa, gmina Słubice, kierujący Fiatem 126p nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Fordem Escortem. W wyniku wypadku na miejscu zginął pasażer Fiata.W Brudzeniu Dużym kierujący Seatem Cordobą nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Renaulta Clio. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznały dwie pasażerki Seata. W Borowicach 23-letni kierowca Opla Colibry nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego dwie osoby zostały ranne. W Płocku na przejściu dla pieszych na ulicy Wyszogrodzkiej kierujący Ładą potrącił 76-letniego mężczyznę. W Płocku na ulicy Chemików kierowca Nissana Primery nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Fiata Sienny. Obrażeń ciała doznał pasażer Fiata. W Płocku na ulicy Gwardii Ludowej kierujący Oplem Kadetem potracił na oznakowanym przejściu dla pieszych 86-letniego mężczyznę. Kradzież w hipermarkecie 36-letni płocczanin został zatrzymany w czasie próby kradzieży kosmetyków z hipermarketu przy ulicy Wyszogrodzkiej. Wartość towaru, który mężczyzna chciał wynieść, z pominięciem wizyty przy kasie, oszacowano na 341 złotych. Garaż Nieznany sprawca włamał się do garażu w Ludwikowie. Jego łupem padła butla gazowa i automat spawalniczy o łącznej wartości ponad 2.700 złotych. Alkohol i papierosy 33-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez płockich policjantów na ulicy Tysiąclecia. Znaleziono przy nim alkohol i papierosy bez znaków akcyzy. Rower W Płocku na ulicy Wolskiego nieznany sprawca skradł pozostawiony przed przychodnią lekarską rower wartości 1.200 złotych. Torebka W Płocku na ulicy Słonecznej nieznany mężczyzna wyrwał idącej tą ulicą torebkę. Poszkodowana oszacowała straty na 190 złotych. Radioodtwarzacze W Płocku na ulicy Wolskiego nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego tam Volkswagena. Zabrał radioodtwarzacz samochodowy. Straty oszacowano na 1.200 złotych. Także na ulicy Wolskiego nieznany sprawca skradł z zaparkowanego BMW radioodtwarzacz. W tym przypadku straty wyniosły 1.900 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Tragedia w Przedpełcach – 36-letni Marek O. zginął w czasie odczepiania urządzenia od ciągnika rolniczego. Mężczyzna chciał podczepić do ciągnika betoniarkę, cofnął w jej kierunku, jednak wcześniej musiał odczepić już dołączone urządzenie.Z ustaleń policji wynika, że pomylił dźwignie i doszło do tragedii. Ojciec i sąsiad zmarłego, którzy byli świadkami zdarzenia pospieszyli z pomocą, niestety było już za późno. Mężczyzna zmarł w wyniku zgniecenia klatki piersiowej. Do tragedii doszło w Przedpełcach, gmina Staroźreby. Rowery do znakowania W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku znakowali rowery w Borowiczkach i Małej Wsi. W tym tygodniu odwiedzili już w tym samym celu Rębowo. 20 czerwca szansę na oznakowanie swoich jednośladów będą mieli mieszkańcy miejscowości Kobylniki i okolic. Zatrzymano kolejnych piratów Na targowisku przy ulicy Bielskiej policjanci z Sekcji do zwalczania przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn. Przy jednym z nich zabezpieczono ponad 250 pirackich płyt kompaktowych z muzyką i oprogramowaniem komputerowym wartości około dziesięciu tysięcy złotych. Drugi z zatrzymanych sprzedawał odzież z bezprawnie naniesionymi znakami markowych firm, której wartość szacuje się na ponad 150 tysięcy złotych. Obaj panowie odpowiedzą za naruszenie przepisów o prawie autorskim. Pijani za kierownicą Tylko w sobotę, 8 czerwca, płoccy policjanci zatrzymali w powiecie płockim osiem pijanych osób. Rekordzistą był 24-letni kierowca Fiata 126p. Wynik badania wykazał o młodego człowieka blisko 2,5 promila w wydychanym powietrzu. 12 czerwca w Święcieńcu, gmina Słupno, policja zatrzymała 37-letniego kierowcę Poloneza. Badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Piją nie tylko kierowcy. W Płocku na Chopina zatrzymano 52-letniego mieszkańca naszego miasta. Wynik badania – blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wypadki drogowe W Ciółkowie, 70-letni rowerzysta został potrącony przez naczepę ciągnika siodłowego. Mężczyzna zginął na miejscu. W Kępie Polskiej kierowca Łady doprowadził do czołowego zderzenia z Fiatem 126p. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał pasażer “maluszka”. Koła Z BMW zaparkowanego na ulicy Lasockiego w Płocku nieznani sprawcy skradli komplet kół wartości dwóch tysięcy złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Pobicie – Do policyjnego aresztu trafiło dwóch braci w wieku 50 i 52 lat, którzy pobili mieszkańca Płocka. Ofiara z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala.Wypadki drogowe W Woli Łąckiej kierująca samochodu Łada zjechała na łuku drogi na lewy pas ruchu i uderzyła w prawidłowo jadącego motorowerzystę, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W Trzepowie kierujący Fiatem UNO, podczas wyprzedzania nie zachował ostrożności, zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym Renaultem 19. Obrażeń ciała doznali kierowca i pasażer Fiata. Gościnne występy Pecha miał 26-letni mieszkaniec Lipna, który przyjechał do Płocka na tzw. “gościnne występy”. W “repertuarze” miał dokonanie kradzieży, jednak kiedy na ulicy Lachmana odkręcił dwa koła z Fiata UNO, został zatrzymany przez policjantów, którzy odstawili go, oczywiście do aresztu. Pijany za kierownicą W Płocku, na ulicy Gwardii Ludowej policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca Gostynina, który jechał Tarpanem w stanie nietrzeźwym. Okradziona firma Nieznani sprawcy włamali się do jednej z płockich firm przy ulicy Bielskiej. Zabrali komputery i telefony z pomieszczeń biurowych, które następnie załadowali do należących także do tej firmy samochodów i z całym łupem odjechali. Straty oszacowano na blisko 190 tysięcy złotych. Torba W Płocku na ulicy Bielskiej nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej skradł dwie torby z odzieżą, wartości blisko trzech tysięcy złotych. Kołpaki Z jednego z garaży przy ulicy Lachmana w Płocku nieznany sprawca skradł komplet kołpaków. Starty oszacowano na ponad 1.400 złotych. Przyczepka Nieznany sprawca dokonał kradzieży przyczepki samochodowej, stojącej na prywatnej posesji, przy ulicy Dobrzykowskiej w Płocku. Właściciel oszacował straty na cztery tysiące złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Dach – Nieznani sprawcy skradli pokrycie dachu z domku w stanie surowym. Zdarzenie miało miejsce w Murzynowie. Straty oszacowano na siedem tysięcy złotych.Pijani za kierownicą Kary za jazdę po pijanemu nie odstraszają miłośników podróży na “dwóch gazach”. Tylko jednego dnia zatrzymano trzech pijanych kierowców. Każdy z nich miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. W Wyszogrodzie, zainteresowanie policjantów wzbudził 51-letni kierowca Jelcza. Wynik badania – ponad półtora promila alkoholu. Od alkoholu nie stronią także rowerzyści. W Kobiernikach policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który “wydmuchał” na alkomacie około jednego promila alkoholu. Kradną w hipermarkecie W jedynym na razie płockim hiermarkecie ochrona zatrzymała mieszkańców Kutna, którzy próbowali wynieść skradzione towary. Nieletni kieszonkowiec Płockiej policji udało się zatrzymać kieszonkowca, który grasował w autobusach komunikacji miejskiej. Okazał się nim czternastoletni chłopak. Na razie zarzucono mu dokonanie dwunastu kradzieży kieszonkowych. Sezon na rowery O tej porze roku już chyba zwyczajowo rozpoczyna się sezon kradzieży rowerów. Oczywiście szczególnym zainteresowaniem złodziei cieszą się rowery górskie. Właśnie takiej kradzieży dokonano w Płocku, na ulicy Padlewskiego. Wartość roweru oszacowano na 850 złotych. Przypominamy, że cały czas można znakować rowery, co ułatwia sprawę przy ich odzyskaniu w przypadku kradzieży. Wystarczy skontaktować się z Komendą Miejską Policji w Płocku. Jest to oferta nie tylko dla mieszkańców miasta, ale całego powiatu płockiego. Napad Policja zatrzymała siedemnastoletniego chłopaka, który grożąc atrapą pistoletu skradł samochód. Napastnik został zabrany na tzw. “okazję” przez kierowcę Fiata 125p na drodze pomiędzy Łąckiem a Gostyninem. W pewnym momencie przystawił mu do głowy pistolet i zmusił do opuszczenia pojazdu. PO pewnym czasie w wyniku wspólnych działań policjantów z Płocka i Gostynina auto zostało odnalezione. W zasadzce zatrzymano także “rozbójnika”. Fałszywy banknot W Płocku, na ulicy Tumskiej został zatrzymany 49-letni mężczyzna, który usiłował wprowadzić do obiegu fałszywy banknot o nominale 50 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Tragedia w Brwilnie – W Brwilnie Górnym utonęła w szambie trzyletnia dziewczynka. Według ustaleń policji dziecko poszło w odwiedziny do sąsiadów. Kiedy długo nie wracało, zaniepokojona rodzina powiadomiła straż pożarną i policję.Początkowo w grę wchodziło zaginięcie dziecka, jednak ratownicy postanowili wypompować szambo na posesji sąsiadów. W środków znaleziono zwłoki dziecka. Trwają dalsze ustalenia policji, kto opiekował się dzieckiem i czy szambo było należycie zabezpieczone. Długi weekend na drogach podsumowany W ciągu dziesięciu dni policyjnej akcji “majowy weekend” funkcjonariusze z KMP w Płocku odnotowali pięć wypadków drogowych, w których 10 osób zostało rannych a dwie zginęły. Najtragiczniejszy w skutkach wypadek miał miejsce w Dłużniewie. Kierowca Fiata 126p zatrzymał się, żeby przepuścić jadący z przeciwka samochód Renault. W tył “maluszka” uderzył BMW. Uderzony Fiat wpadł wprost pod Renault. Na miejscu zginęli 21- kierowca Fiata i 19-letnia pasażerka, maturzystka z III LO. BMW jechali dwaj młodzi mieszkańcy Warszawy, obaj byli nietrzeźwi. Jeden z nich, kierowca został tymczasowo aresztowany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Ponadto płoccy policjanci odnotowali 60 kolizji, wypisali 153 mandaty, skierowali 19 wniosków do sądu, zatrzymali 10 praw jazdy, 48 dowodów rejestracyjnych, ujawnili 17 nietrzeźwych kierujących. Włamania W Zdworzu, nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego, z którego zabrali telewizor i kosiarkę o łącznej wartości 800 złotych. W Płocku na ulicy Kazimierza Wielkiego nieznani sprawcy włamali się do Poloneza i zabrali torbę z dokumentami. Straty wyniosły 800 złotych. W Boryszewie Nowym nieznani sprawcy skradli ze sklepu spożywczego papierosy, alkohol i pieniądze. Straty oszacowano na osiemnaście tysięcy złotych. Strażnicy zatrzymali “pirata” Funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali na targowisku przy ulicy Bielskiej w Płocku obywatela Armenii, który sprzedawał płyty kompaktowe i papierosy bez znaków akcyzy. Zabezpieczono 48 paczek papierosów i 84 płyty. Ormianin został przewieziony do policyjnego aresztu. Kasa Dwaj nieznani sprawcy, wykorzystując nieuwagę personelu skradli z kasy sklepu przy ulicy Kościuszki w Płocku 600 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Tydzień kradzieży – Wyjątkowo dużo pracy mieli w minionym tygodniu policjanci z pracowitymi złodziejami. Nie było dnia, by nie zanotowano kilku kradzieży i włamań.W Płocku przy ul. Bielskiej, nieznani sprawcy wyważyli drzwi balkonowe i włamali się do komisu, skąd skradli sprzęt RTV wartości 14730 zł. Około 300 zł straciła kobieta, której na ul. Sienkiewicza nieznany sprawca skradł z torebki dowód osobisty i pieniądze. Ciekawym pomysłem błysnęli złodzieje, którzy weszli z dachu bloku do mieszkania na IV piętrze przy ul. Jaśminowej. Z mieszkania skradli video o wartości 300 zł. jeden ze sprawców został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że jest to 24-letni mieszkaniec Płocka, znany policji. Odzyskany odtwarzacz został zwrócony właścicielce. Właściciele rowerów górskich muszą uważać na swoje pojazdy. Pojawiły się już pierwsze kradzieże. W Płocku przy ul. Grodzkiej nieznany sprawca skradł taki rower o wartości 570 zł, pozostawiony na klatce schodowej. Również nieznani sprawcy po wybiciu szyby na poddaszu domu handlowego przy ul. Tysiąclecia, włamali się do jego wnętrza, a następnie obezwładnili pracownika ochrony, po czym skradli artykuły przemysłowe i odzież. Ustalane są straty. Nie oszczędzano także kiosków Ruchu. Do tego, przy ul. Rembielińskiego włamali się nieznani sprawcy i skradli art. spożywcze i chemiczne za około 1300 zł. Zaś z ul. Norbertańskiej, w nieustalony dotąd sposób, nieznany sprawca skradł z pomieszczeń firmy teczkę z dokumentami dotyczącą działalności firmy. Zdarzenia drogowe Z obrażeniami ciała trafił do szpitala mężczyzna, który został potrącony podczas przechodzenia przez jezdnię po pasach na ul. Piłsudskiego. Sprawcą był kierujący samochodem Daewoo, 17-letni kierowca, omijając pojazd, który zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszych. Na ul Tysiąclecia policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Płocka, który prowadził swój pojazd Audi będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,4 promila. Kierowca został osadzony w policyjnym areszcie. Na ul. Kilińskiego kierujący samochodem Ford Sierra, będąc po użyciu alkoholu (0,34 promila), potrącił nieletniego, który nagle wtargnął na jezdnię. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na ul. Dworcowej policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Płocka, który prowadził pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,9 promila. W stanie nietrzeźwości (0,8 promila) został zatrzymany 52-letni kierowca samochodu ciężarowego DAF, zaś w Ultowie gmina Bielsk, policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Litwy, który kierował samochodem Volvo. Badanie wykazało 2,4 promila. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zaginął mężczyzna – 11 marca tego roku wyszedł z domu i dotychczas nie wrócił Andrzej Krawczyk, urodzony 6 czerwca 1979 roku, zamieszkały w Ciółkowie, gmina Radzanowo.Rysopis zaginionego: wiek z wyglądu 23 – 25 lat, 180 cm wzrostu, czoło niskie, włosy krótkie – ciemno blond, twarz pociągła, sylwetka smukła, oczy niebieskie. W dniu zaginięcia ubrany był w kurtkę koloru czarnego, czerwoną koszulę, spodnie dżinsowe koloru jasno – niebieskiego, buty typu adidas koloru biało – zielonego. Osoby, które mogą mieć informacje o miejscu pobytu zaginionego lub które widziały go w dniu 11 marca tego roku proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Płocku, ul. Słowackiego 4/1, tel. 266 – 15 – 60 lub 997. Pijani za kierownicą W Płocku na Bielskiej zatrzymano 37-letniego kierowcę ciężarówki. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało prawie jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W Zdworzu policjanci zatrzymali sześćdziesięciolatka kierującego Fiatem 126p. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Spodnie Nieznani sprawcy włamali się do sklepu z odzieżą na ulicy Tumskiej w Płocku. Ich łupem pało 1500 par spodni o wartości 150 tysięcy złotych. Toaleta Takiej kradzieży płoccy policjanci jeszcze chyba nigdy nie odnotowali. Na ulicy Armii Krajowej nieznany sprawca skradł kabinę toaletową wartości dwóch tysięcy złotych. Biżuteria W Płocku na ulicy Sielskiej nieznany sprawca wszedł przez niezamkniętą piwnicę do domku, skąd skradł biżuterię wartości ponad 1 tysiąca złotych. W czasie włamania w domu nie było jego mieszkańców. Włamanie do „mięsnego” Na Jesiennej, w Płocku nieznani sprawcy włamali się do sklepu mięsnego. Zabrali mięso, wędliny, mrożonki. Wartość strat nie została jeszcze ustalona. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Rozbity gang – Dwóch z młodych bandytów zostało tymczasowo aresztowanych, policja zapowiada jednak kolejne zatrzymania. Przestępcy mają od 15 do 19 lat.Jeden z nich „wpadł” 18 marca, kiedy na ulicy Chopina pobił kobietę i zabrał jej torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Po chwili został zatrzymany przez policję. Nieoficjalnie wiadomo, że bandyci dokonali czterech rozbojów i trzynastu kradzieży „na wyrwę”. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które na przełomie lutego i marca tego roku były ofiarami takich przestępstw, szczególnie dokonanych w centrum miasta, a dotychczas tego faktu nie zgłosiły. Tel. 997 lub numer programu Stop Przestępczości 262 –42 – 22. Kontrola drogowa Na ulicy Gwardii Ludowej, w Płocku patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego Oplem Kadetem Ormianina. W samochodzie odkryto 367 litrów nielegalnego alkoholu. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Do kontroli drogowej nie chciał się zatrzymać 40-letni mieszkaniec Płocka, jadący Fiatem 125p. Policjanci próbowali go zatrzymać w okolicach Słubic, jednak mężczyzna przyspieszył i próbował się „urwać” ścigającym go funkcjonariuszom. Kiedy po kilku minutach pościg zakończył się zatrzymaniem uciekiniera okazało się, że samochód został skradziony w Płocku. DVD Nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę wypożyczalni video przy ulicy Tumskiej w Płocku skradł odtwarzacz płyt DVD wartości 2,5 tysiąca złotych. Zapominalska? Ochrona hipermarketu przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku zatrzymała 48-letnią kobietę, która „zapomniała” zapłacić za artykuły spożywcze wartości 575 złotych. Kieszonkowiec W autobusie komunikacji miejskiej w Płocku nieznany sprawca skradł kobiecie telefon komórkowy wartości 700 złotych. Ukradł wąż Wąż z pistoletem podającym paliwo ukradł nieznany sprawca ze stacji paliw przy ulicy Kolejowej w Płocku. Czyżby chciał otworzyć własną stację? Biżuteria Nieznani sprawcy włamali się do domku jednorodzinnego przy ulicy Jana Pawła II w Płocku. Zabrali biżuterię wartości blisko siedmiu tysięcy złotych. Króliki W Srebrnej, nieznany sprawca skradł z jednej z posesji klatkę z królikami wartości 1200 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

„Nalot” na targowisko – W ostatni czwartek targowisko miejskie przy ulicy Bielskiej w Płocku „odwiedzili” policjanci z komendy miejskiej w towarzystwie celników.Efektem tej niezapowiedzianej wizyty było zatrzymanie jednego Ormianina i dwóch Polaków, którzy handlowali pirackim płytami CD o łącznej wartości ponad siedmiu tysięcy złotych. Zabezpieczono także alkohol bez znaków akcyzy. Ochroniarze uratowali włamywacza Niecodzienny koniec miał pościg za mężczyznami, którzy 5 marca wieczorem usiłowali włamać się do jednego z domów w Płocku. Właścicielka powiadomiła o tym ORLEN Ochronę. Patrol rozpoczęła pościg za uciekającymi samochodem w kierunku Imielnicy włamywaczami. Około dwóch kilometrów za miastem ochroniarze zauważyli rozbite auto, obok leżeli dwaj nieprzytomni mężczyźni, u jednego z nich ochroniarze nie mogli wyczuć ani tętna ani oddechu, rozpoczęli więc akcję reanimacyjną. Kiedy na miejsce dojechało pogotowie i policja, życiu uciekinierów nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo. Wywołał alarm Policja ustaliła sprawce alarmu „bombowego” w szkole podstawowej w Maszewie Dużym. Okazał się nim trzynastoletni uczeń szóstej klasy. Pijani za kierownicą W Słupnie, policja zatrzymała kierowcę, który miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu. Na ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku uwagę policjantów zwrócił 39-letni kierowca Nissana z tabliczką „Nauka jazdy”. Wynik badania alkomatem – 0,5 promila. Altanka Z niewyjaśnionych przyczyn spłonęła jedna z altanek przy ulicy Dobrzykowskiej w Płocku. Potrącenia pieszych W Płocku na ulicy Kobylińskiego, 21-letni mężczyzna, nie posiadający prawa jazdy potrącił dwie piesze przechodzące przez jezdnię. Na Gwardii Ludowej, pod koła Fiata Sienny dostał się mężczyzna przechodzący przez jezdnię. Włamanie do biura Z Pomieszczeń biurowych przy ulicy Miodowej w Płocku nieznani sprawcy skradli kasę fiskalną i sprzęt komputerowy. Napad Zamaskowani mężczyźni napadli na gabinet ginekologiczny przy ulicy Jasnej w Płocku. Zabrali kasetkę, w której było około dwóch tysięcy złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Można bez świateł – Od minionego piątku, czyli 1 marca, można już jeździć bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej, oczywiście tylko od świtu do zmroku.Jednak z tego nawyku lepiej nie rezygnować.Samochód z włączonymi światłami w ciągu dnia jest lepiej widoczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców jak i, a może przede wszystkim pieszych. Potwierdzają to specjaliści, którzy analizują przyczyny wypadków. Kierowcy powinni też pamiętać, że w dzień światła trzeba włączyć, na przykład wtedy, kiedy jest mgła lub pada deszcz. O tym niestety wielu kierowców, także w Płocku zapomina. W zeszłym roku Sejm próbował wprowadzić nowelizację prawa o ruchu drogowym, w której obowiązek jazdy na światłach był wydłużony na cały rok, jednak nie udało się to. Ponownie z włączonymi światłami przez całą dobę trzeba będzie obowiązkowo jeździć od 1 października tego roku do ostatniego dnia lutego roku 2003. Kolizja Prawdziwego pecha miał 44-letni mieszkaniec Płocka kierujący Fiatem 126p. Spowodował on kolizję z policyjnym radiowozem. Policjanci postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Wynik badania wykazał ponad trzy promile alkoholu w powietrzu wydychanym przez pechowca. Według niektórych źródeł popularnonaukowych jest to dawka zbliżona do śmiertelnej. Jak widać w tym, i w wielu innych źródła popularnonaukowe się mylą. Dźwigi nie będą pracować W Płocku na ulicy Dworcowej, nieznani sprawcy skradli kasety sterujące z dźwigów. Straty oszacowano na blisko 2,5 tysiąca złotych. Mieszkanie było otwarte Z nadążającej się okazji postanowili skorzystać dwaj płocczanie w wieku dwunastu i szesnastu lat. Weszli oni do niezamkniętego mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Armii Krajowej i zabrali dwa portfele i saszetkę z dokumentami. Mieli jednak pecha i po krótkiej ucieczce trafili do Policyjnej Izby Dziecka, gdzie do podobnych wyczynów nie będą mieli okazji. Potrącenie 46-letnia kobieta, kierująca Oplem Vectrą potrąciła na przejściu dla pieszych inną kobietę, która z powodu odniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala. Do wypadku doszło na ulicy Jachowicza w Płocku. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Nieletni „gang” – Tydzień temu w tym miejscu pisaliśmy o zatrzymaniu przez policję w Nowym Duninowie dwóch młodzieńców w wieku 14 i 16 lat. Wpadli bezpośrednio po włamaniu do jednego z domków letniskowych. Po tym zatrzymaniu rozpruł się prawdziwy worek z włamaniami.Młodzieńcy zaczęli chętnie mówić co i z kim robili. W tej chwili wiadomo już, że włamań dokonywała sześcioosobowa grupa uczniów gimnazjów z Nowego Duninowa i Gostynina. – Przez trzy dni od 6 do 9 lutego młodzi ludzie dokonali włamań do 22 domków letniskowych w okolicach Nowego Duninowa. Kradli wyposażenie: lampki, sprzęt wędkarski, rtv. Dokonywali także zniszczeń, ściany mazali sprayem, niszczyli produkty spożywcze – powiedział podinspektor Jarosław Brach, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Płocku. – Żaden z sześciu włamywaczy nie był wcześniej karany. Straty spowodowane działalnością „gangu” wyniosły ponad siedem tysięcy złotych. Okradzione domki należą przede wszystkim do mieszkańców Łodzi i okolic. Już teraz wiadomo że sprawa należy do tzw. rozwojowych. Nie będzie prawdopodobnie dalszych zatrzymań, ale może się okazać, że młodzieńcy ogołocili więcej niż wspomniane już 22 domki. Strachliwy włamywacz Nieznany mężczyzna wybił szybę w sklepie przy ulicy Słonecznej, w Płocku. Wszedł do wnętrza i zabrał jedną butelkę wódki. Kiedy już chciał wyjść, rozległ się dźwięk alarmu. Wystraszony włamywacz upuścił swój łup i uciekł. Straty spowodowane jego wizytą oszacowano na około 800 złotych. Kulturysta? Nieznany sprawca włamał się do apteki przy ulicy Rembielińskiego. Zabrał pieniądze i preparaty witaminowe. Wszystko o łącznej wartości blisko 4,6 tysiąca złotych. Kradli koła Wspólny patrol Straży Miejskiej i policji zatrzymał na ulicy Traugutta dwóch mężczyzn, który właśnie odkręcili trzy koła od małego fiata. Kiedy zaczęto ich legitymować, tłumaczyli, że przyjechali do cioci, która mieszka na ulicy Lotników. Nie potrafili jednak podać dokładniejszego adresu. Radio Na Kolegialnej w Płocku, 18-latek próbował skraść radioodtwarzacz z samochodu Kia. Został jednak zatrzymany przez kierowcę i jego kolegów, którzy oddali go policjantom, a tym pozostało jedynie odwiezienie niedoszłego złodzieja do aresztu. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Kradn? zwierz?ta – W Izabelinie nieznani sprawcy skradli dwa byki o wadze 400 kilogram?w ka?dy. Warto?? zwierzak?w oszacowano na blisko 2,5 tysi?ca z?otych.W ?ukowie, gmina Bielsk, z?odzieje zabrali z obory pi?? prosi?t warto?ci 600 z?otych. Wyj?tkowo bezczelni z?odzieje „odwiedzili” jedn? z ob?r w Machcinku, tak?e w gminie Bielsk. Przez nikogo nie niepokojeni dokonali uboju cielaka, ?winiaka i drobiu. Zabrali mi?so warto?ci ponad 1 tysi?ca z?otych. Lubi antyki? Na ulicy Grodzkiej w P?ocku policjanci zatrzymali 20-letniego „mi?o?nika antyk?w”. M??czyzna tu? po p??nocy wybi? szyb? w sklepie z antykami. Szk?o spowodowa?o uszkodzenia eksponat?w stoj?cych na wystawie. Wysoko?? strat wynios?a ponad trzy tysi?ce z?otych. W hipermarkecie kradn? Ca?y czas pe?ne r?ce roboty maj? pracownicy jedynego jak na razie p?ockiego hipermarketu. Ostatnio zatrzymali miedzy innymi 23-letniego mieszka?ca Kutna, kt?ry usi?owa? wynie?? bez uiszczenia rachunku golark? elektryczn? warto?ci blisko trzystu z?otych. Zatrzymani zostali tak?e dwaj 20-latkowie, kt?rzy pr?bowali skra?? kosmetyki warto?ci 540 z?otych. Wypadki W P?ocku na ulicy Pi?sudskiego, kieruj?cy Volkswagenem Golfem potr?ci? na przej?ciu piesz?, kt?ra z obra?eniami cia?a zosta?a przewieziona do szpitala. W Karsach, gmina Drobin, kieruj?cy Skod? potr?ci? 25-letniego pieszego, kt?ry w wyniku doznanych obra?e? zmar? na miejscu wypadku. Komputery Nadal popularno?ci? w?r?d z?odziei ciesz? si? komputery z kawiarenek internetowych. Dw?ch mieszka?c?w P?ocka wykorzystuj?c nieuwag? obs?ugi zabra?o komputer warto?ci 2,5 tysi?ca z?otych. Skok po w?dki W Nowym Duninowie policjanci z komisariatu w G?binie zatrzymali po po?cigu dw?ch m?odzie?c?w w wieku 14 i 16 lat. Panowie dokonali w?ama? do domk?w letniskowych, sk?d zabrali sprz?t w?dkarski oraz radio. Saszetka W P?ocku, na ulicy Dworcowej nieznany sprawca wykorzystuj?c nieuwag? m??czyzny wysiadaj?cego z autobusu skrad? saszetk? z pieni?dzmi i dokumentami. Straty wynios?y blisko 1600 z?otych. Porysowana karoseria Nieznany sprawca porysowa? lakier na Seacie Cordoba zaparkowanym w P?ocku na ulicy Chopina. Straty oszacowano na 2800 z?otych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Maski i maskotki – Zatrzymano m?odego m??czyzn?, kt?ry z jednego ze sklep?w przy ulicy Kr?lewieckiej w P?ocku pr?bowa? skra?? pi?? masek karnawa?owych i pi?? maskotek.Komputery Z?odzieje w?amali si? do sklepu ze sprz?tem komputerowym przy ulicy Kobyli?skiego w P?ocku. Straty spowodowane t? „wizyt?” wynios?y dwadzie?cia tysi?cy z?otych. BMW Nieznany sprawca skrad? BMW. Auto by?o zaparkowane na ulicy Kr?tkiej w P?ocku. W?a?ciciel oszacowa? warto?? pojazdu na trzydzie?ci tysi?cy z?otych. Po?ar altany Na ogr?dkach dzia?kowych przy ulicy Medycznej sp?on??a altana. Od dymu udusi?o si? 70 go??bi. Starty oszacowano na blisko dziesi?? tysi?cy z?otych. Przyczyny po?aru nie s? znane. Potr?cenia pieszych W Kamionkach, kieruj?cy Fiatem 126p potr?ci? pieszego, kt?ry nagle wtargn?? na jezdni?. Pieszy, z obra?eniami cia?a, zosta? przewieziony do szpitala. W P?ocku, na ul. Wyszogrodzkiej, kieruj?cy ?ad? Samara potr?ci? 52-letniego pieszego. Przyczyna by?o prawdopodobnie nag?e wtargniecie pieszego na jezdni?. Wypadki W P?ocku, na ul. Kolegialnej, kierowca Fiata 126p wykonuj?c manewr skr?tu w lewo z prawego pasa ruchu doprowadzi? do zderzenia z jad?cym lewym pasem Audi. W wyniku tego Audi uderzy?o w drzewo, pasa?er tego samochodu zosta? ranny. W Drobinie potr?cony zosta? przez autobus PKS rowerzysta. M??czyzna zmar? po godzinnej reanimacji. Policja nie wyklucza, ?e rowerzysta m?g? zosta? wepchni?ty pod autobus przez silny podmuch wiatru. Zatrzymani P?occy policjanci zatrzymali na Spacerowej 18-letniego mieszka?ca powiatu sierpeckiego, kt?ry dokona? napadu rabunkowego. Zabra? pokrzywdzonemu reklam?wk? z pi?cioma paczkami papieros?w, ciastkami i r?cznikiem. P?occy policjanci zatrzymali sprawc?w rozboju na ulicy Otoli?skiej. Okazali si? nimi dwaj 24-letni mieszka?cy P?ocka, kt?rzy napadli na starszego o dwa lata m??czyzn?, kt?remu po pobiciu zabrali dwa tysi?ce z?otych. Kasa Z kasy jednej z p?ockich firm nieznani sprawcy skradli kasetk? z pieni?dzmi, w kt?rej by?o 25 tysi?cy z?otych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Okradli kolej – Nieznani sprawcy w?amali si? do pomieszcze? biurowych na stacji PKP przy ulicy Kolejowej w P?ocku. Z?odzieje zabrali grzejniki elektryczne, termoregulatory oraz 130 s?oik?w z ?ywno?ci?. Straty oszacowano na ponad sze?? tysi?cy z?otych.Sp?on??y dokumenty W pomieszczeniach biurowych jednej z firm w Ma?kowie wybuch? po?ar. Ze wst?pnych ustale? wynika, ?e sp?on??y mi?dzy innymi dokumenty fiskalne. Zatrzymani z?odzieje Na ulicy Piasta Ko?odzieja policja zatrzyma?a na gor?cym uczynku dw?ch m?odych m??czyzn, kt?rzy w?amywali si? do jednej z piwnic. Znaleziono przy nich wiertark?. Panowie maj? pi?tna?cie i osiemna?cie lat. Pecha mieli te? dwaj bracia w wieku 18 i 26 lat. Zostali zatrzymani pod zarzutem dokonania w?ama? do samochod?w. Znaleziono przy nich dwa radioodtwarzacze. W hipermarkecie przy Wyszogrodzkiej zatrzymano dw?ch m??czyzn, kt?rzy pr?bowali wynie?? bez uiszczenia stosownej op?aty wod? toaletow?, spodenki m?skie i zapach samochodowy. Wszystko o warto?ci 254 z?otych. Torebki Na ulicy Padlewskiego nieznani sprawcy wyrwali kobiecie torebk?, w kt?rej by?y pieni?dze – 3.400 z?otych. Nieznany sprawca skrad? torebk? z w?zka sklepowego w hipermarkecie przy Wyszogrodzkiej. By?y w niej dokumenty i pieni?dze w?a?cicielki. Straty wynios?y 400 z?otych. W?amanie do szko?y Z pokoju nauczycielskiego szko?y w ??towie, gmina Bodzan?w, nieznani sprawcy skradli dwa radiomagnetofony oraz wzmacniacz warto?ci dw?ch tysi?cy z?otych. Pijani za kierownic? Oczywi?cie, nie tylko samochodow?. W Ma?ej Wsi uwag? policjant?w zwr?ci? 42-letni mieszkaniec tej miejscowo?ci, jad?cy rowerem. Nic dziwnego. Badanie alkomatem wykaza?o 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 34-latek jad?cy w P?ocku ulic? 1 Maja fordem Sierr? r?wnie? wzbudzi? zainteresowanie policjant?w. Wynik badania – blisko dwa promile alkoholu. W Staro?rebach zatrzymany zosta? 50-letni kierowca Mercedesa – 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak swoistym rekordzist? by? w ubieg?ym tygodniu 26-letni p?occzanin „podr??uj?cy” Oplem Astr?. Alkomat wykaza? prawie trzy promile alkoholu w powietrzu wydychanym przez tego kierowc?. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Pijani za kierownic? – 36-letni S?owak, kieruj?cy ci??arowym Renault, wymusi? pierwsze?stwo przejazdu na kierowcy taks?wki. W wyniku zderzenia pojazd?w, trzy osoby jad?ce samochodem osobowym zosta?y ranne.Okaza?o si?, ?e kierowca tira jest pijany – wynik badania alkomatem oko?o jednego promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zosta? najpierw przewieziony do policyjnego aresztu, nast?pnie prokuratura zastosowa?a wobec niego por?czenie maj?tkowe w wysoko?ci czterech tysi?cy z?otych. Do wypadku dosz?o na Podolszycach, na skrzy?owaniu Wyszogrodzkiej z ulicami Armii Krajowej i Jana Paw?a II. W P?ocku na ul. Zglenickiego policja zatrzyma?a 30-letniego kierowc? Poloneza. Wynik badania alkomatem – 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Tak?e w S?ubicach zosta? zatrzymany trzydziestolatek, kieruj?cy Polonezem. Wynik badania – 2,3 promila alkoholu. Na ulicy Kolejowej w P?ocku, policja zatrzyma?a kolejnego trzydziestolatka, kt?ry jecha? Mazd?. Wynik badania – 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wypadki drogowe Na terenie PKN ORLEN kierowca ci??arowego Volvo, obywatel Czech, wymusi? pierwsze?stwo na kierowcy Lublina. W wyniku wypadku kieruj?cy Lublinem zosta? ranny. W P?ocku na ul. Kili?skiego, kierowca Citroena nie dostosowa? si? do sygnalizacji ?wietlnej i doprowadzi? do zderzenia z Daewoo Tico. Ranni zostali pasa?erowie obu pojazd?w. Kradn? drewno Policji uda?o si? odzyska? drewno skradzione na szkod? Nadle?nictwa ??ck w okolicach G?bina i Grabiny. Warto?? odzyskanego drewna szacuje si? ??cznie na oko?o 1 tysi?c z?otych. Byk Nieznani sprawcy skradli w Ludwikowie, gmina G?bin, p??torarocznego byka wa??cego siedemset kilogram?w. Warto?? zwierz?cia oszacowano na dwa tysi?ce z?otych. Z?odzieje hurtownicy W P?ocku na ulicy Rembieli?skiego, nieznani sprawcy skradli z samochodu ?uk 30 garsonek, 60 czapek damskich oraz swetry i sp?dnice. Warto?? skradzionych ubra? oszacowano na dziesi?? tysi?cy z?otych. Kradzie? z budowy W Kucharach nieznani sprawcy w?amali si? do budowanego domu. Zabrali grzejniki oraz materia?y izolacyjne o ??cznej warto?ci ponad 4,5 tysi?ca z?otych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Pechowa aukcja – Jeden z mieszka?c?w P?ocka na aukcji internetowej wylicytowa? telefon kom?rkowy za cen? 340 z?otych. Kiedy otworzy? otrzyman? paczk?, znalaz? w ?rodku… piasek.Nie jest to pierwszy taki przypadek w naszym mie?cie. Ju? wcze?niej, jeden z p?occzan, tak?e na aukcji internetowej, zakupi? cz??ci do komputera. Pieni?dze wp?aci?, cz??ci oczywi?cie nie otrzyma?. Policja przestrzega przed kupowaniem towar?w z niewiadomych, trudnych do ustalenia ?r?de?. Lalka P?occy policjanci zatrzymali na ulicy Tumskiej dw?ch m?odych „m??czyzn” w wieku 13 i 14 lat, kt?rzy po wybiciu szyby w oknie wystawowym skradli lak? warto?ci 50 z?otych. Warto?? rozbitej szyby oszacowano na z?otych… 700. Panowie trafili do Policyjnej Izby Dziecka. Klocki Popularno?ci? ciesz? si? nie tylko lalki. Tak?e w P?ocku, na ulicy Kolejowej, z wystawy znik?y dwa pude?ka klock?w warto?ci 100 z?otych. W tym przypadku sprawcy pozostaj? nieznani. W?zek Nieznany sprawca skrad? z klatki schodowej, w jednym z blok?w, przy ulicy Kochanowskiego w P?ocku, w?zek dzieci?cy warto?ci 500 z?otych. Nietrze?wy za kierownic? W Studzie?cu, 34-letni kierowca spowodowa? kolizj? drogow?. Sprawca zbieg? z miejsca zdarzenia. Kiedy zosta? zatrzymany przez policj?, badanie alkomatem wykaza?o 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Potr?cenie Na ulicy Kwiatka, dosz?o do potr?cenia przez kieruj?c? Fiatem 126p, 93-letniej kobiety. W?amania do mieszka? Nieznani sprawcy, przez wywa?enie okna, w?amali si? do mieszkania przy ulicy S?odowej. Zabrali telewizor i sprz?t stereofoniczny warto?ci ponad dw?ch tysi?cy z?otych. Do podobnych w?ama? dosz?o tak?e na ulicach Sienkiewicza i Pszczelej. Tu tak?e z?odzieje zabrali sprz?t radiowotelwizyjny o ??cznej warto?ci blisko sze?ciu tysi?cy z?otych. Domek letniskowy Nieznani sprawcy w?amali si? do domku letniskowego w Koszel?wce. Zabrali meble i ubrania o ??cznej warto?ci oko?o dziesi?ciu tysi?cy z?otych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

?wi?ta by?y spokojne – Pogoda spowodowa?a, ?e p?occy policjanci nie mieli zbyt du?o zaj?cia w czasie ?wi?t Bo?ego Narodzenia.- W czasie ?wiat odnotowali?my 13 kolizji, wi?kszo?? w Wigili? na drogach powiatowych i jeden wypadek drogowy. By?o te? kilku nietrze?wych kierowc?w – powiedzia? podinspektor Jaros?aw Brach, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w P?ocku. – Problem?w nie sprawiali te? z?odzieje. Jak wida? prawdziwie zimowa pogoda wp?yn??a uspokajaj?co na wszystkich, chocia? sprawi?a te? problemy, przede wszystkim komunikacyjne. Kierowcy wiedz? doskonale jak ci??ko by?o si? przemieszcza? w mie?cie i poza nim pokonuj?c zwa?y ?niegu. Odczuli to tak?e policjanci. W pierwszy dzie? ?wi?t, kilku str???w prawa mieszkaj?cych w podp?ockich miejscowo?ciach nie dotar?o, z powodu zasp na drogach, do pracy. Znikn??a trakcja elektryczna W przed?wi?teczn? niedziele nie mo?na by?o dojecha? poci?giem z P?ocka do Kutna. Pomi?dzy miejscowo?ciami Strzelce i Sierak?w, to ju? w wojew?dztwie ??dzkim, nieznani sprawcy skradli trzysta metr?w trakcji elektrycznej znad tor?w. Przez osiemna?cie godzin poci?gi z P?ocka doje?d?a?y tylko do Gostynina. Tu podr??ni przesiadali si? do podstawionych autobus?w. Po kilkunastu godzinach uda?o si? uzupe?ni? braki i poci?gi zacz??y kursowa? normalnie. Z kantoru na drzewo W?amywacze, kt?rzy okradli w nocy z 22 na 23 grudnia kantor przy ulicy Kolegialnej schronili si? przed po?cigiem na drzewie. Po chwili byli ju? jednak w policyjnym radiowozie, kt?ry przewi?z? ich do aresztu. – Cz?onkowie naszej grupy interwencyjnej patroluj?cy 23 grudnia nad ranem ulic? Misjonarsk? zauwa?yli dziwnie zachowuj?cych si? m??czyzn. Nie?li oni m?ot, jakie? paczki i worek. Nasi pracownicy powiadomili policj? i rozpocz?li po?cig. Podejrzani schronili si? na drzewie, sk?d trafili wprost do policyjnego radiowozu – powiedzia? Krzysztof Olczyk, szef ochrony w agencji ORLEN Ochrona. – Po zatrzymaniu okaza?o si?, ?e w?amywacze, dopiero co okradli kantor przy ulicy Kolegialnej i chcieli umkn?? z fantami. Mo?e gdyby w?amywacze zaplanowali skok dzie? p??niej i ubrali si? w stroje Miko?aj?w nie wzbudziliby takiego zainteresowania pracownik?w ORLEN Ochrony? Raczej szansy na to jednak nie by?o, a m?ot niesiony przez podejrzanych by? najlepszym dowodem na to, ?e pokojowych zamiar?w nie maj?. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Studenci w areszcie – Dw?ch student?w jednej z p?ockich szk?? wy?szych w czwartek, 6 grudnia, trafi?o do policyjnego aresztu. Oko?o godziny 22.00, na ulicy Ostatniej zaatakowali oni starsze ma??e?stwo. Wyrwali kobiecie torebk? i zacz?li ucieka?.Jednego z napastnik?w zatrzyma? przeje?d?aj?cy w pobli?u taks?wkarz. Kiedy na miejsce przyjecha?a policja, okaza?o si?, ?e zatrzymanym jest 23-letni student politologii z jednej z p?ockich uczelni, mieszkaniec Braniewa. Szybko uda?o si? te? ustali? drugiego ze sprawc?w, 20-letniego mieszka?ca Gostynina, kt?ry schowa? si? w swoim pokoju w szkolnym internacie. Uda?o si? tak?e odzyska? skradzion? torebk?, kt?r? z?odziej ukry? w gruzowisku w pobli?u internatu. Teraz obaj m?odzie?cy mog? si? zastanawia? nad w?asnym post?powaniem? Mo?e powinni chodzi? na dodatkowe zaj?cia z etyki, kt?rych na politologii raczej nie powinno brakowa?. „Piraci” jak grzyby po deszczu Kolejni handlarze „pirackich” p?yt CD zostali zatrzymani na p?ockim targowisku miejskim, przy ulicy Bielskiej. Tym razem w r?ce policji wpad?y 872 p?yty z muzyk? i oprogramowaniem komputerowym, 1260 paczek papieros?w i alkohol bez znak?w akcyzy. Warto?? towaru oszacowano na oko?o 100 tysi?cy z?otych. Niewybuch na Rembieli?skiego Przez kilkana?cie godzin p?occy stra?nicy miejscy pilnowali niewybuchu – pocisku od haubicy, kt?ry znaleziono podczas prac ziemnych w pobli?u ulicy Rembieli?skiego. Ostatecznie pociskiem „zaopiekowali si?” saperzy z Kazunia i wywie?li go na poligon. Tam znalezisko wylecia?o w powietrze. Na ryby Jedni lubi? wybra? si? na ryby z w?dk? i kilka godzin sp?dzi? na ?wie?ym powietrzu. Inni wol? ?atwiejsze rozwi?zanie. Tak w?a?nie zrobi?o dw?ch m??czyzn w G?binie. W?amali si? do sklepu rybnego przy ulicy Sk?adkowskiego i zabrali pieni?dze i przetwory rybne. Mieli jednak pecha. Trafili na policjant?w, kt?rzy jak wiadomo, te? lubi? ?apa?, oczywi?cie nie ryby tylko z?odziei. W?amywacze w wieku 21 i 50 lat wypraw? „na ryby” sko?czyli w policyjnym areszcie. W?amanie Nieznani sprawcy w?amali si? do jednego z mieszka? przy ulicy PCK w P?ocku. Skradli pieni?dze w kwocie 7,5 tysi?ca z?otych. Pijani w?amywacze Dw?ch pijanych m??czyzn w wieku 26 i 46 lat zosta?o zatrzymanych przez policj?. Obaj panowie w?amywali si? do kiosk?w, ale nie uda?o im si? zbyt wiele ukra??. Wynik badania alkomatem – blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu u obu w?amywaczy. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Gdzie jest komputer? – Dwie p?occzanki w wieku 20 i 26 lat zosta?y zatrzymane przez policj? na targowisku miejskim, przy ulicy Bielskiej.Przy paniach funkcjonariusze zabezpieczyli 600 p?yt kompaktowych z muzyk?, i oprogramowaniem komputerowym, podrobion? odzie?, 40 litr?w alkoholu bez znak?w akcyzy. Warto?? towaru oszacowano na 70 tysi?cy z?otych. Jednak w najwi?ksze zdumienie wprawi?o policjant?w pytanie jednej z pa?, kiedy zosta?a doprowadzona na przes?uchanie. „To wy nie macie komputera?” – zapyta?a widz?c policjanta zasiadaj?cego przed maszyn? do pisania. Id? ?wi?ta Pracownicy ochrony na razie jedynego p?ockiego hipermarketu maj? ca?y czas pe?ne r?ce roboty. Tym razem zatrzymana zosta?a 16-letnia mieszkanka gminy Stara Bia?a, kt?ra pr?bowa?a ukra?? zabawki i odzie? warto?ci blisko 340 z?otych. Ormianie do deportacji Siedmiu Ormian zosta?o zatrzymanych w ubieg?ym tygodniu przez p?ocka policj?. Patroluj?cy ulice Kochanowskiego policjanci zauwa?yli m??czyzn pchaj?cych ?ad? Samar?. Kiedy podjechali bli?ej, m??czy?ni uciekli na poblisk? posesj?. Policjanci w baga?niku samochodu znale?li kilkadziesi?t karton?w papieros?w bez znak?w akcyzy. Postanowili przeszuka? posesj?, na kt?rej schronili si? uciekinierzy. W mieszkaniu zatrzymano siedem os?b oraz zabezpieczono kilka plastikowych butelek z alkoholem. Cz??? Ormian nie mia?a dokument?w, ?adne nie mia? prawa pobytu w naszym kraju. Teraz czeka ich deportacja. Zabytkowa szafa W Pop?acinie trzech m??czyzn w?ama?o si? do mieszkania i skrad?o zabytkow? szaf?. Za?adowali j? na dach Audi i odjechali. Policja zosta?a powiadomiona o w?amaniu i po kilkunastu minutach z?odziej zostali zatrzymani na jednej z blokad. Okazali si? nimi 26-letni mieszkaniec ??cka oraz 36-latek i 43-latek bez sta?ego adresu zamieszkania. Oszu?ci nie odpoczywaj? Do jednego z p?ockich przedszkoli wesz?o dw?ch m??czyzn. Podali si? za pracownik?w serwisu pianin i powo?uj?c si? na wcze?niejsz? rozmow? z dyrektork? plac?wki powiedzieli jednej z pracownic przedszkola, ?e naprawiali instrument. Za us?ug?, kt?rej nie by?o, zainkasowali dwie?cie z?otych. Sfingowany napad P?ocki S?d Rejonowy aresztowa? 23-letniego mieszka?ca powiatu kutnowskiego, kt?ry powiadomi? policj? w P?ocku o dokonaniu na niego napadu. Dzi?ki s?siedzkiej wsp??pracy policjant?w z P?ocka i W?oc?awka uda?o si? ustali?, ?e m??czyzna nie m?wi prawdy. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zderzenie – Do takich wypadk?w nie dochodzi na polskich drogach zbyt cz?sto. W Opat?wcu, 50-letni kierowca Opla Astry, mieszkaniec gminy Staro?reby, potr?ci?… krow?, kt?ra nagle wtargn??a na jezdni?.Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trze?wo?ci kierowcy. Wynik – 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku wypadku ranna zosta?a pasa?erka Opla, kt?r? odwieziono do szpitala. Stanu trze?wo?ci krowy str??e prawa nie sprawdzali, brak te? informacji o ewentualnych obra?eniach, kt?rych zwierz? mog?o dozna? wskutek wypadku. Oszu?ci jak hydra Walka z r??nego rodzaju oszustami przypomina odcinanie g??w hydrze. Na miejsce wyeliminowanych, natychmiast pojawiaj? si? nast?pne. P?occy policjanci zatrzymali wprawdzie dwie kobiety, kt?re 6 listopada okrad?y starsze ma??e?stwo, kiedy wesz?y do mieszkania pod pretekstem zostawienia paczki s?siadowi, to jednak pojawi?y si? ju? kolejne. Tym razem dwie Cyganki wykorzystuj?c nieuwag? pokrzywdzonej mieszkanki Czerniewa skrad?y 600 z?otych. Kolejni oszu?ci pojawili si? tak?e w P?ocku. Kobieta i m??czyzna, podaj?cy si? za pracownik?w s?u?by zdrowia weszli do mieszkania, przy ulicy Kochanowskiego, w kt?rym przebywa?a starsza kobieta. Oszu?ci wykorzystuj?c jej nieuwag? zabrali bi?uteri? i pieni?dze. Straty wynios?y trzy tysi?ce z?otych. Kradzie? w szkole W P?ocku przy ulicy Kr?lowej Jadwigi, po wybiciu szyby w jednej z klas lekcyjnych nieznany sprawca skrad? pozostawione w torebce pieni?dze i telefon kom?rkowy. Straty oszacowano na ponad tysi?c z?otych. Psy i lisy W P?ocku przy ulicy G?siej nieznani sprawcy skradli z klatki dwa rasowe pitbulteriery warto?ci trzech tysi?cy z?otych. W R?bowie nieznani sprawy skradli 63 lisy warto?ci szesnastu tysi?cy z?otych. Areszt za trotyl 39-letni p?occzanin i 22-letni mieszkaniec gminy Solec zostali aresztowani przez S?d Rejonowy w Gostyninie. W samochodzie, kt?rym jechali m??czy?ni policja znalaz?a dwie kostki trotylu, o czym pisali?my w poprzednim numerze TP. Na dw?ch gazach Na ulicy Kolegialnej w P?ocku policjanci zatrzymali kierowc? Volkswagena Jetty. Wynik badania alkomatem – blisko 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Sexshop – Nieznani sprawcy w?amali si? do sexshopu przy ulicy Kr?lewieckiej w P?ocku. Zabrali towary o ??cznej warto?ci sze?ciu tysi?cy z?otych.W?amania do mieszka? Z mieszkania, w bloku przy ulicy Kr?lowej Jadwigi w P?ocku, nieznani sprawcy skradli sprz?t radiowotelewizyjny i bi?uteri? o warto?ci ponad dw?ch tysi?cy z?otych. Tak?e z jednego z mieszka? przy ulicy Rembieli?skiego nieznani sprawcy zabrali sprz?t RTV oraz bi?uteri?. W tym przypadku straty oszacowano na blisko cztery tysi?ce z?otych. Z mieszkania przy ulicy Sk?odowskiej z?odzieje ukradli sprz?t RTV warto?ci ponad p??tora tysi?ca z?otych. Przekroczy? dawk? ?mierteln? P?occy policjanci zatrzymali na ulicy ?ukasiewicza 33-letniego kierowc?. Wynik badania – 4,2 promila alkoholu. Jak wida?, powszechnie przyj?te za?o?enie, ?e niespe?na cztery promile mog? spowodowa? ?mier?, jest niezbyt ?cis?e. M??czyzna jeszcze do?? pewnie trzyma? si? na nogach. Teraz jego spraw? zajmie si? s?d. Warto w tym miejscu doda?, ?e od blisko roku za jazd? po pijanemu gro?? nawet dwa lata wi?zienia, s?d mo?e te? zdecydowa? o podaniu wyroku to publicznej wiadomo?ci. Tylko czy takie ostrze?enia przynosz? jaki? skutek…? Byki Nieznani sprawcy skradli w B?dkowie – Rumunkach byki warto?ci p??tora tysi?ca z?otych. Kolejny pirat Kolejny Ormianin zosta? zatrzymany przez p?ockich policjant?w na targowisku miejskim. Zabezpieczono przy nim 460 p?yt z muzyk? oraz grami komputerowymi i oprogramowaniem u?ytkowym. Dziupla Cz??ci pochodz?ce z ukradzionych samochod?w znale?li funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji na posesji w jednej z podp?ockich miejscowo?ci. W?a?ciciel posesji by? ju? wcze?niej znany policjantom. Cz??ci pochodz? z r??nych samochod?w. Z?odzieje zadali sobie trud usuni?cia znak?w identyfikacyjnych, ale mimo to policjantom uda?o si? ustali? w?a?cicieli kilku pojazd?w. Niestety, na odzyskanie samochod?w w ca?o?ci nie maj? szans. Pobicie Do pobicia nieletniego , przez jego r?wie?nik?w, dosz?o na terenie Sportowej Sp??ki Akcyjnej Orlen, przy ulicy ?ukasiewicza w P?ocku. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Hipermarket – Ochrona p?ockiego hipermarketu przy ulicy Wyszogrodzkiej zatrzyma?a dwie kobiety w wieku 23 i 19 lat, kt?re ukrad?y odzie? i kosmetyki warto?ci ponad 450 z?otych.Tak?e w hipermarkecie nieznany sprawca, po przeci?ciu torebki, skrad? portfel z pieni?dzmi w kwocie oko?o tysi?ca z?otych, oraz dokumenty i karty bankomatowe. Nielegalny alkohol W Sobowie, gmina Brudze? Du?y, policjanci zatrzymali m??czyzn?, kt?ry sprzedawa? alkohol bez wymaganego zezwolenia. Policjanci zabezpieczyli tak?e papierosy bez znak?w akcyzy. Zegarki Nieznani sprawcy dostali si? po rusztowaniu na dach , a nast?pnie przez komin wentylacyjny do wn?trza Dom?w Towarowych Centrum przy ulicy Tumskiej w P?ocku. Skradli zegarki o ??cznej warto?ci 150 tysi?cy z?otych. Napady Nieznany sprawca wszed? do jednego z mieszka? przy ulicy Ja?minowej w P?ocku. Gro??c w?a?cicielce mieszkania, zabra? magnetowid, bi?uteri? oraz telefony kom?rkowy i przeno?ny. Straty oszacowano na blisko 1400 z?otych. W P?ocku na ulicy Wiejskiej czterech nieznanych m??czyzn napad?o na m??czyzn? jad?cego rowerem. Zepchn?li go z roweru i zacz?li bi?, napadni?ty straci? na chwil? przytomno??. Napastnicy zabrali mu dokumenty, zegarek i pieni?dze. Wybija? szyby P?occy policjanci zatrzymali m??czyzn?, kt?ry w rejonie ulic Kwiatka i Sienkiewicza wybija? szyby. Zatrzymany t?umaczy? swoje zachowanie problemami osobistymi. Pijani za kierownic? W Bielsku policjanci zatrzymali 41-letniego kierowc? Fiata 126p. Wynik badania alkomatem – 1,27 promila. W P?ocku zainteresowanie policjant?w wzbudzi? ?uk jad?cy ulic? Ga?czy?skiego. Wynik badania 29-letniego kierowcy pojazdu – 0,37 promila. Wypadki na drogach Na ulicy P?ockiej w S?ubicach, w konsekwencji nieprawid?owo za?adowanego ?adunku ?uka, zosta?a uderzona w g?ow? piesza. Kobieta po opatrzeniu przez lekarza mog?a na szcz??cie wr?ci? do domu. W Brodach Du?ych, gmina Ma?a Wie?, 33-letnia kobieta kieruj?ca Seatem Ibiz? zjecha?a na lewy pas drogi doprowadzaj?c do zderzenia z Fiatem Sien?. Obra?e? cia?a dozna?y trzy osoby. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Pijani kierowcy – Na terenie Polskiego Koncernu Naftowego zatrzymano dw?ch mieszka?c?w wojew?dztwa kujawsko – pomorskiego, kt?rzy kierowali samochodami ci??arowymi w stanie nietrze?wym.W P?ocku, na ulicy Cichej, policjanci zatrzymali 30-latka, kt?ry jecha? Volkswagenem Golfem w stanie nietrze?wym – 1,24 promila w wydychanym powietrzu. Nie mia? tak?e uprawnie? do prowadzenia auta. Gimnazjalista Policjanci zatrzymali sprawc? w?amania do samochod?w Renault i Opel Omega. Okaza? si? nim ucze? II klasy jednego z gimnazj?w. Z?odzieje gromadz? zapasy Na ulicy Orli?skiego w P?ocku nieznani sprawcy w?amali si? do piwnicy. Zabrali s?oiki z przetworami i dwa worki ziemniak?w. Sklep i bar Z jednego ze sklep?w przy ulicy Miodowej w P?ocku nieznani sprawcy skradli papierosy, karty telefoniczne oraz bilety i karnety komunikacji miejskiej. Policja zatrzyma?a sprawc?w w?amania do baru przy ulicy Miodowej, kt?rzy skradli dwie paczki papieros?w. Napad Czterech lub pi?ciu nieznanych sprawc?w, bij?c nieletniego, pr?bowa?o wymusi? od niego pieni?dze. Zdarzenie mia?o miejsce na ulicy Mickiewicza w P?ocku. Rower Nieznany sprawca skrad? rower g?rski, pozostawiony przed sklepem na S?owackiego. Warto?? strat oszacowano na 500 z?otych. Wypadek W D?u?niewie, gmina Staro?reby, kierowca Stara uderzy? w ty? poloneza Trucka. Kierowca Poloneza z obra?eniami cia?a zosta? przewieziony do szpitala w P?o?sku. Telefon W P?ocku przy ulicy Mo?cickiego z terenu Zespo?u Szk?? Budowlanych nieznani sprawcy skradli aparat telefoniczny na karty. Straty na szkod? Telekomunikacji Polskiej S.A. wynios?y trzy tysi?ce z?otych. W?amanie do uczelni Nieznani sprawcy w?amali si? do jednego z pomieszcze? filii Politechniki Warszawskiej, przy ulicy ?ukasiewicza w P?ocku. Zabrali komputer oraz telefon z faksem, o ??cznej warto?ci ponad dw?ch tysi?cy z?otych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Moneta warta dwa tysi?ce – W kolekturze Lotto w P?ocku, przy ulicy Wyszogordzkiej, nieznany sprawca zap?aci? za towar warto?ci dw?ch tysi?cy z?otych monet? o nominale 200.000 starych z?otych.W?amania W P?ocku, przy ulicy Andersa nieznany sprawca w?ama? si? do mieszkania. Zabra? sprz?t radiowotelewizyjny oraz pieni?dze warto?ci pi?tnastu tysi?cy z?otych. Z gara?u, przy ulicy Bartniczej w P?ocku, nieznany sprawca skrad? motocykl Honda warto?ci o?miu tysi?cy z?otych. Do jednego z mieszka? przy ulicy Wa?kowicza w P?ocku, przez uchylone drzwi balkonowe dosta? si? z?odziej. Jego ?upem pad?y wyroby ze z?ota i srebra warto?ci 600 z?otych. Z jednej z altanek dzia?kowych przy ulicy Dobrzykowskiej w P?ocku nieznany sprawca skrad? narz?dzia ogrodowe warto?ci blisko tysi?ca z?otych. Po wypchni?ciu okna balkonowego w jednym z mieszka? przy ulicy Armii Krajowej w P?ocku, nieznani sprawcy skradli wyroby ze z?ota warto?ci tysi?ca z?otych. Nieznany sprawca w?ama? si? do samochodu Daewoo Lanos, zaparkowanego na ulicy Jana Paw?a II w P?ocku i zabra? radioodtwarzacz. Kradzie?e W Sendeniu Ma?ym, z terenu dzia?ek rekreacyjnych nieznany sprawca skrad? przewody i lampy warto?ci p??tora tysi?ca z?otych. W P?ocku, na ulicy Tysi?clecia, nieznany sprawca wykorzystuj?c nieuwag? sprzedawczyni wszed? na zaplecze sklepu, sk?d skrad? pieni?dze. Straty wynios?y 590 z?otych. Nieznany sprawca skrad? cztery ko?paki z k?? Volkswagena Polo zaparkowanego na ulicy Szarych szereg?w w P?ocku. Kradzie?e samochod?w Nieznany sprawca skrad? na ulicy Kolegialnej w P?ocku Hond? Accord warto?ci 65 tysi?cy z?otych. Tak?e nieznany z?odziej ukrad? Volkswagena Golfa, zaparkowanego na ulicy Jasnej. Warto?? tego samochodu oszacowano na dwadzie?cia tysi?cy z?otych. Wypadki drogowe W P?ocku, na ulicy Kolegialnej, kierowca Opla Kadeta wjecha? na skrzy?owanie przy czerwonym ?wietle, doprowadzaj?c do zderzenia z Volkswagenem Polo. Cztery osoby z obra?eniami cia?o zosta?y odwiezione do szpitala. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Kieszonkowcy aktywni – W P?ocku, w autobusie linii 19, nieznana osoba skrad?a z torebki jednego z pasa?er?w portfel z pieni?dzmi oraz kartami bankomatowymi i numerami PIN. Za pomoc? kart skradziono 2.500 z?otych. ??cznie straty wynios?y 3.200 z?otych.W barze na ulicy Okrzei w P?ocku, nieznany sprawca skrad? z kieszeni kurtki wisz?cej na oparciu fotela telefon kom?rkowy Siemens, warto?ci dw?ch tysi?cy z?otych. Rozboje W Soczewce, gmina Dunin?w, dw?ch napastnik?w rzucaj?c butelkami i gro??c pobiciem doprowadzi?o do stanu bezbronno?ci m??czyzn?. Bandyci zabrali ofierze 500 z?otych. W P?ocku, na ulicy Mo?cickiego trzech m?odych m??czyzn gro??c nieletniemu pobiciem, chcia?o wymusi? pieni?dze i telefon kom?rkowy. Napadni?temu uda?o si? na szcz??cie uciec przed napastnikami. Tak?e w P?ocku, na ulicy Jakubowskiego, trzech nieznanych m??czyzn wyprowadzi?o ze sklepu jednego z klient?w. Napastnicy ??dali wydania odzie?y. Kiedy m??czyzna odm?wi?, pobili go i zabrali pieni?dze, lekarstwa i klucze. W?amanie Po wywa?eniu drzwi balkonowych nieznani sprawcy w?amali si? do mieszkania przy ulicy Armii Krajowej w P?ocku. Zabrali kamer? wideo, aparat fotograficzny, bi?uteri?, srebrny zegarek, czeki, kart? bankomatow? oraz dokumenty i kluczyki do samochodu. Kolizja Na ulicy Sienkiewicza w P?ocku, 25-letni kierowca samochodu Daewoo Lanos nie zachowa? ostro?no?ci i uderzy? w ty? nie oznakowanego radiowozu policyjnego. Zatrzymany no?ownik Oko?o czterdziestoletni m??czyzna, mieszkaniec p?ockiej Star?wki, zosta? zatrzymany przez pracownik?w Orlen Ochrony. Pijany m??czyzna atakowa? no?em rybackim mieszka?c?w P?ocka, spaceruj?cych po Starym Rynku. Napastnik po obezw?adnieniu zosta? przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi policji. Handlowali alkoholem i papierosami Stra?nicy miejscy zatrzymali na targowisku przy ulicy Rembieli?skiego obcokrajowc?w handluj?cych papierosami bez znak?w akcyzy. Wcze?niej, zatrzymali tak?e osoby handluj?ce alkoholem pochodz?cym z nielegalnych ?r?de?. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Nietrze?wi kierowcy – W Studzie?cu zosta? zatrzymany do kontroli 38-letni rowerzysta. Okaza?o si?, ?e badanie wykaza?o 3,09 promila alkoholu, co oznacza, ?e zosta?o mu zabrane prawo jazdy.W Bielsku policjanci zatrzymali 22-letniego kieruj?cego samochodem w stanie nietrze?wo?ci. Wynik badania – 0,8 promila. Zdarzenia drogowe W Cekanowie, kieruj?cy Fiatem 126p potr?ci? rowerzyst?, kt?ry poni?s? ?mier? na miejscu. Podobne zdarzenie, kt?re tak?e zako?czy?o si? ?mierci? mia?o miejsce w Pop?acinie. Kieruj?cy samochodem BMW potr?ci? jad?cego w tym samym kierunku rowerzyst?, kt?ry w wyniku obra?e? poni?s? ?mier? na miejscu. W P?ocku przy ul. Chopina, kieruj?cy samochodem ci??arowym Star, potr?ci? na przej?ciu przechodz?c? 63-letni? piesz?, kt?ra z obra?eniami cia?a trafi?a do szpitala. W Brochocinie, kieruj?cy samochodem VW Polo, nie dostosowa? pr?dko?ci do warunk?w jazdy i najecha? na ty? poprzedzaj?cego go samochodu Fiat 125p. Pasa?erka Fiata z obra?eniami trafi?a do szpitala. W wypadku w Chmielowie r?wnie? uczestniczy? VW, tym razem Passat, kt?ry zjecha? na lewy pas jezdni, wprost pod jad?cy z przeciwka autobus. Kieruj?cy i pasa?er samochodu z obra?eniami cia?a zostali odwiezieni do szpitala. Za? w Brochocinie, kieruj?cy samochodem Toyota, z nieustalonych przyczyn zjecha? do rowu. Obra?e? cia?a dozna? kieruj?cy pojazdem oraz pasa?er. Kradzie?e i w?amania W P?ocku przy ul. Kolegialnej, nieznani sprawcy w?amali si? do Centrum Dermatologicznego, sk?d skradli sprz?t komputerowy o warto?ci 6800 z?. Do baru przy ul. Miodowej r?wnie? w?amali si? nieznani sprawcy, kt?rzy wynie?li pieni?dze i alkohol o warto?ci 1200 z?. Do Izby Dziecka trafi? 15-latek, bed?cy na ucieczce z o?rodka szkolno – wychowawczego, kt?ry w?ama? si? do samochodu Renault, zaparkowanego przy ul. Otoli?skiej i skrad? radioodtwarzacz warto?ci 150 z?. Wykorzystuj?c nieuwag? personelu, nieznany sprawca skrad? z szatni przedszkola przy ul. Hubalczyk?w torebk? damsk? z dokumentami i pieni?dzmi. Straty wynosz? 110 z?. R?wnie? na osiedlu Podolszyce, tym razem na ul. Armii Krajowej, nieznany sprawca, po pobiciu skrad? pokrzywdzonemu potrfel z dokumentami. Straty oko?o 200 z?. Tylko jeden samoch?d w minionym tygodniu zosta? skradziony w?a?cicielowi. Ten pojazd to Fiat 126p warto?ci oko?o 4 tys. z?. Pirackie p?yty Policjanci Komendy Miejskiej Policji w P?ocku zatrzymali trzech mieszka?c?w P?ocka w wieku 19, 22 i 26 lat, kt?rzy wprowadzali do obiegu „pirackie p?yty”. Zatrzymano przy nich p?yty warto?ci blisko 100 tys. z?. Linka energetyczna Dwaj pi?tnastolatkowie zostali zatrzymani przez policjant?w KMP podczas pr?by sprzeda?y skradzionej linki energetycznej. Sprawa trafi do S?du dla Nieletnich. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Kolizja tir?w – Do zderzenia trzech tir?w dosz?o na drodze krajowej nr 10 w D?u?niewie. Do wypadku dosz?o na przystanku, kiedy zatrzyma? si? autobus PKS.Za nim zatrzyma? si? tir, w ty? kt?rego uderzy?a ci??ar?wka jad?ca za nim. Uderzony tir zosta? zepchni?ty na przeciwny pas ruchu wprost pod nadje?d?aj?c? nast?pn? ci??ar?wk?. Na szcz??cie oby?o si? bez ofiar. Napad na bar Do jednego z punkt?w gastronomicznych przy ulicy Tumskiej w P?ocku wesz?o kilku nieznanych m??czyzn. Gro??c pracownikowi no?em zmusili go do wydania 240 z?otych. Fa?szywe „prawko” W czasie kontroli kierowcy Fiata 126p na ulicy Bielskiej w P?ocku policjanci ujawnili fa?szywe prawo jazdy. Nie wiadomo, czy 22-latek, kt?ry si? nim pos?ugiwa?, mia? wcze?niej legalny dokument, czy nigdy nie zdoby? uprawnie? do prowadzenia samochodu. Napad na tira Nieznani napastnicy zmusili do zatrzymania kierowc? tira przewo??cego sprz?t AGD. Zdarzenie mia?o miejsce w ??cku. Po skr?powani kierowcy bandyci odjechali. Samoch?d odnaleziono w okolicach Piaseczna, bez ?adunku. Oszust W P?ocku na ulicy Medycznej policjanci zatrzymali 21-letniego mieszka?ca powiatu ?uromi?skiego, kt?ry podaj?c si? za akwizytora fikcyjnej firmy usi?owa? wy?udzi? przedp?at? w wysoko?ci 100 z?otych za monta? detektora gazowego. Wobec oszusta s?d zastosowa? doz?r policyjny. Zatrzymani obcokrajowcy 44-letni obywatel Armenii i 36-letni Ukrainiec zostali zatrzymani w Wyszogrodzie przez policjant?w z tamtejszego komisariatu i funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w P?ocku. M??czy?ni handlowali na targowisku alkoholem i papierosami bez znak?w akcyzy oraz podrobion? odzie?? znanych marek. Przy zatrzymanych zabezpieczono towar o ??cznej warto?ci oko?o 50 tysi?cy z?otych. Portfel Na targowisku miejskim przy ulicy Ostatniej w P?ocku nieznany sprawca wykorzystuj?c nieuwag? pokrzywdzonego skrad? portfel z pieni?dzmi w kwocie ponad 2.300 z?otych. Bandyta za kratkami P?occy policjanci ustalili sprawc? napadu (na samotnie mieszkaj?c? kobiet?), do kt?rego dosz?o 22 lipca w Blichowie. 28-letni mieszkaniec P?ocka zosta? tymczasowo aresztowany. By? on ju? wcze?niej karany za podobne przest?pstwa. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zatrzymania w hipermarkecie – Kolejnych z?odziei zatrzymano w jedynym p?ockim hipermarkecie przy ulicy Wyszogrodzkiej.Troje m?odych ludzi w wieku od 8 do 17 lat pr?bowa?o kra?? kosmetyki i bielizn? warto?ci 630 z?otych. Zatrzymani zostali tak?e 32-letnia kobieta i 37-letni m??czyzna, pr?bowali ukra?? towary warto?ci oko?o 300 z?otych. Okaleczona dziewczyna W ??cku na ulicy P?ockiej nieznany m??czyzna zrani? no?em w twarz 20-letni? obywatelk? Mo?dawii. Dziewczyna zosta?a przewieziona do szpitala. Pijani za kierownic? W ubieg?ym tygodniu p?occy policjanci zatrzymali kilkunastu nietrze?wych kierowc?w. Rekordzist? tym razem by? 54-letni p?occzanin – alkomat wykaza? blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazuje si?, ?e panie za kierownica nie ust?puj? panom. Wynik badania ubieg?otygodniowej rekordzistki – 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zakaz wjazdu W P?ocku na Chopina kierowca Fiata 126p nie zastosowa? si? do znaku „zakaz wjazdu” i doprowadzi? do czo?owego zderzenia z Oplem Vectr?. Trzy pasa?erki Opla i kierowca Fiata zostali odwiezieni do szpitala. B?jka W P?ocku na ulicy Jesiennej policjanci zatrzymali czterech m??czyzn podejrzanych o udzia? w b?jce, do kt?rej dosz?o w mieszkaniu jednego z zatrzymanych i na klatce schodowej. Policja bada okoliczno?ci tego zdarzenia. Zderzenie motocyklist?w W ?lepkowie Szlacheckim dosz?o do czo?owego zderzenia… dw?ch motocyklist?w. Obaj zostali ranni. Obra?e? cia?a doznali tak?e ich pasa?erowie. Policja wyja?nia okoliczno?ci tego nietypowego wypadku. Ford W P?ocku na ulicy Lasockiego nieznany sprawca skrad? Forda Eskorta warto?ci trzynastu tysi?cy z?otych. Kradzie?e rower?w W P?ocku na Jachowicza nieznany sprawca skrad? pozostawiony bez zabezpieczenia rower g?rski warto?ci 300 z?otych. Niezabezpieczony rower zosta? tak?e skradziony z prywatnej posesji przy ulicy Saperskiej. R?wnie? pozostawiony bez zabezpieczenia rower zosta? skradziony z klatki jednego z blok?w przy ulicy Chopina. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Sprawcy rozboju w areszcie – Na trzy miesi?ce trafili do aresztu 54-letnia kobieta i dwaj m??czy?ni, w wieku 48 i 23 lat.S? podejrzani o dokonanie, 9 sierpnia tego roku, w miejscowo?ci Dziarle, gmina Staro?reby, napadu na samotnie mieszkaj?c? starsza kobiet?. Bandyci zabrali swojej ofierze 800 z?otych. Aresztowani to mieszka?cy gminy Radzanowo. Pijani za kierownic? W grudniu minie rok od zaostrzenia kar za prowadzenie pojazd?w w stanie nietrze?wym, mimo to wielu kierowc?w decyduje si? nadal na jazd? na „dw?ch gazach”. Czasami w czasie badania okazuje si?, ?e przekroczyli dawk? ?mierteln? alkoholu, pomimo to usiedli za kierownic?. W ubieg?ym tygodniu by?y dwa takie przypadki. W Bielsku policjanci zatrzymali 32-letniego traktorzyst?. Wskazanie alkomatu – ponad cztery promile alkoholu. Taki wynik mia? tak?e zatrzymany w G?binie 20-letni mieszkaniec powiatu gostyni?skiego. W P?ocku, na Wyszogrodzkiej zatrzymano 36-latka kieruj?cego samochodem Iveco – ponad jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Tak?e w P?ocku, na ulicy Sienkiewicza, 35-letni kierowca Nissana Primery potr?ci? siedmioletniego rowerzyst?, kt?ry w wyniku doznanych obra?e? zosta? przewieziony do szpitala. Badanie kierowcy na alkomacie wykaza?o 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wypadki drogowe W P?ocku, na ulicy Dobrzy?skiej, kobieta jad?ca Polonezem, potr?ci?a o?mioletniego ch?opca. Do wypadku dosz?o na przej?ciu dla pieszych. W Pop?acinie, kierowca Trabanta doprowadzi? do zderzenia z Volkswagenem Golfem. Sze?? os?b zosta?o rannych. Krad? blach? W P?ocku, na ulicy Gwardii Ludowej, policjanci zatrzymali 27-letniego m??czyzn?, kt?ry krad? blach? z ruroci?gu ciep?owniczego. Paliwo Trzech m?odych m??czyzn w wieku od 17 do 26 lat zosta?o zatrzymanych przez policj? na ulicy Hermana w P?ocku. Spuszczali oni z zaparkowanych pojazd?w paliwo. Przy zatrzymanych zabezpieczono trzy plastikowe pojemniki. Piraci z targowiska P?occy policjanci zatrzymali kolejnych handlarzy sprzedaj?cych pirackie p?yty kompaktowe z muzyka i oprogramowaniem komputerowym. ??cznie zabezpieczono oko?o 900 p?yt warto?ci 120 tysi?cy z?otych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Rozboje – W P?ocku na ulicy ?rodkowej dwaj m??czy?ni gro??c siedemnastolatkowi pobiciem za??dali od niego pieni?dzy w kwocie 12 z?otych. Policjantom uda?o si? zatrzyma? napastnik?w.Okazali si? nimi r?wie?nicy poszkodowanego. P?occy policjanci zatrzymali tak?e dw?ch pi?tnastolatk?w, kt?rzy wymuszali od swoich r?wie?nik?w pieni?dze. Kosiarka Nieznany sprawca wszed? przez otwarte okno do altanki na dzia?kach przy ulicy Gwardii Ludowej w P?ocku. Zabra? kosiark? elektryczn? warto?ci 300 z?otych. Kradzie?e samochod?w W Koszel?wce nieznany sprawca skrad? audi 80 warto?ci 17.500 z?otych. W P?ocku na ulicy Przemys?owej z?odzieje ukradli pontiaca warto?ci 38 tysi?cy z?otych. Pijani za kierownic? Kolejnych sze?ciu nietrze?wych kierowc?w zatrzymali p?occy policjanci. Rekordzist? okaza? si? mieszkaniec G?bina – 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz „mistrz?w kierownicy” czeka spotkanie z Temid?. Warto przypomnie?, ?e za prowadzenie pojazdu w stanie nietrze?wym nie tylko traci si? prawo jazdy, ale mo?na trafi? na dwa lata do wi?zienia. Tylko czy przypominanie o tym ma sens? Piraci Na jednym z miejskich targowisk p?occy policjanci zatrzymali kobiet? i m??czyzn? zajmuj?cych si? sprzeda?? pirackich pyt CD z muzyk? i oprogramowaniem komputerowym. Zabezpieczono przy nich oko?o 400 kompakt?w warto?ci 40 tysi?cy z?otych. Grzejniki Na ulicy Zglenickiego p?occy policjanci zatrzymali trzech m??czyzn w wieku od 35 do 52 lat, kt?rzy kradli grzejniki centralnego ogrzewania. Wypadki drogowe W ??cku kieruj?cy citroenem Xar? 43-letni mieszkaniec Ostro??ki z jecha? na pobocze i uderzy? w przydro?ne drzewo. Kierowca oraz troje pasa?er?w z obra?eniami cia?a zosta?o odwiezionych do szpitala. W Karwowie kobieta kieruj?ca fiatem Seicento uderzy?a w ty? opla Colibry. Kieruj?ca fiatem oraz jej pasa?erka dozna?y obra?e? cia?a. W?amanie Z?odzieje w?amali si? do sklepu w ?winiarach. Ich ?upem pad? alkohol, papierosy i artyku?y spo?ywcze. Policji uda?o si? odzyska? skradzione mienie oraz zabezpieczy? przy tej okazji „maluszka” skradzionego w powiecie ?owickim. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wypadek – Mieszkanka jednej z podwarszawskich miejscowo?ci, kieruj?ca peugotem nie zastosowa?a si? do znaku „Stop” i wjecha?a na skrzy?owanie wprost pod robura. W wyniku zderzenia pojazd?w kobieta zgin??a. Do wypadku dosz?o w Kozich Brodach, gmina Drobin.Gwa?t W P?ocku dw?ch m??czyzn w wieku 19 i 23 lat nak?oni?o nieletni?, do wypicia alkoholu, a nast?pnie dokonali na niej gwa?tu. Obaj przest?pcy s? ju? zatrzymani przez policj?. Napad W Wi?czeminie Nowym, gmina S?ubice, dw?ch m??czyzn wesz?o na posesj? s?siada. Napastnicy dotkliwie pobili m??czyzn?. Kot w worku Jeden z mieszka?c?w P?ocka chcia? za po?rednictwem serwisu internetowego kupi? procesor do komputera. Kiedy otrzyma? zam?wion? przesy?k? okaza?o si?, ?e zosta? posiadaczem „kawa?ka” ceramiki. To kolejny dow?d na to, ?e globalna sie? komputerow? nie jest najlepszym miejscem na robienie zakup?w. Pijani za kierownic? Jak wynika z policyjnych statystyk zaostrzenie kar za prowadzenie pojazd?w w stanie nietrze?wym nie zmniejszy?o liczby pijanych kierowc?w. Na dw?ch gazach je?d?? rowerzy?ci – rekord z ubieg?ego tygodnia prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Od alkoholu nie stroni? nawet kierowcy ci?gnik?w siod?owych – kierowca scanii mia? 0,66 promila. Jednak ubieg?otygodniowym rekordzist? by? 27-letni mieszkaniec gminy Drobin jad?cy fiatem 125p, kt?ry „wydmucha?” 2,5 promila. Dla niego jazda samochodem sko?czy?a si? w policyjnym areszcie. Wszyscy pijani kierowcy i rowerzy?ci zatrzymani przez policj? maj? przed sob? jeszcze wizyt? w s?dzie, kt?ry zdecyduje o ich dalszych losach. Warto doda?, ?e za jazd? w stanie nietrze?wym grozi kara do dw?ch lat pozbawienia wolno?ci, ale jak wida? nikt si? tym nie przejmuje. Potr?cenia pieszych Niedawno p?ocka policja przeprowadzi?a akcj? maj?ca na celu sprawdzenie bezpiecze?stwa na przej?ciach dla pieszych. Niestety, nie przynios?o to ?adnego efektu. Kierowcy nadal uwa?aj?, ?e maj? najwi?ksze prawa na drodze. Na Wyszogrodzkiej kierowca fiata 126p potr?ci? 31-letni? kobiet?. Do wypadku dosz?o na przej?ciu dla pieszych. Torebka Na ulicy Bielskiej w P?ocku dw?ch nieznanych sprawc?w obezw?adni?o kobiet?. Napastnicy zabrali pokrzywdzonej torebk? z pieni?dzmi. Straty 350 z?otych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

K?opoty hipermarketu – Z?odzieje zd??yli si? ju? zadomowi? w jedynym p?ockim hipermarkecie przy ulicy Wyszogrodzkiej. Ochrona sklepu zatrzyma?a kobiet? usi?uj?ca skra?? kosmetyki warto?ci blisko 900 z?otych.Tak?e dwaj p?occzanie w wieku 24 i 30 lat zostali zatrzymani w czasie pr?by kradzie?y spodni warto?ci blisko 400 z?otych. M??czy?ni trafili do policyjnego aresztu. Drogi sen Na ulicy Tumskiej w P?ocku nieznany sprawca wykorzystuj?c sen pokrzywdzonego skrad? mu portfel, w kt?rym by?o 800 z?otych i karty kredytowe. Z jednej z kart z?odziej pobra? pi?? tysi?cy z?otych. ??czne straty wynios?y prawie siedem tysi?cy z?otych. Kradli blach? Trzech m??czyzn w wieku od 22 do 28 lat trafi?o do policyjnego aresztu. Skradli oni w Boryszewie Nowym 10 arkuszy blachy warto?ci 400 z?otych. Skradzione mienie odzyskano w ca?o?ci i zwr?cono w?a?cicielowi. Sklep Nieznani sprawcy w?amali si? do sklepu spo?ywczego w Piotrk?wku. Zabrali kaw? i alkohol o nieustalonej dotychczas warto?ci. Telefony W?r?d z?odziei ro?nie ca?y czas popyt na telefony kom?rkowe. Nieznani sprawcy po rozbiciu szyby w gablocie wystawowej skradli pi?? aparat?w warto?ci ponad pi?ciu tysi?cy z?otych. Kradzie?y dokonano na ulicy Jachowicza w P?ocku. Chcieli si? w?ama? P?occy policjanci zatrzymali na ulicy Ja?minowej trzech m?odych m??czyzn w wieku od 18 do 19 lat podejrzanych o pr?b? w?amania do fata 126p. Kradzie?e samochod?w W P?ocku na ulicy Kr?lewieckiej nieznany sprawca skrad? fiata 126p warto?ci sze?ciu tysi?cy z?otych. W Grabinie z?odziej skrad? audi 4B warto?ci 52 tysi?cy marek niemieckich. Wypadki drogowe W P?ocku na ulicy Sienkiewicza kierowca BMW wyje?d?aj?c z drogi podporz?dkowanej nie ust?pi? pierwsze?stwa kierowcy skody. Pasa?erka tego drugiego samochodu zosta?a przewieziona do szpitala z powodu doznanych obra?e? cia?a. Tak?e w P?ocku na ulicy Borowickiej kierowca audi 80 wpad? w po?lizg i doprowadzi? do czo?owego zderzenia z peugotem. Obra?e? cia?a dozna?y dwie pasa?erki peugota. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Rozbita szajka – P?occy policjanci zatrzymali sprawc?w kradzie?y roweru, na ulicy Czwartak?w. Okaza?o si?, ?e cz?onkami szajki by?y dzieci w wieku od 9 do 11 lat. Str??e prawa odzyskali pi?? rower?w oraz zegarek. Obecnie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji ustalaj?, czy grupa nie dokona?a innych kradzie?y rower?w.Droga wycieczka Nieznana kobieta, w wieku oko?o trzydziestu lat, wezwa?a na ulic? Wyszogrodzk? w P?ocku taks?wk? i zam?wi?a kurs do Warszawy i z powrotem. Po dojechaniu do stolicy, kobieta po?yczy?a od kierowcy siedemdziesi?t z?otych pod pozorem robienia zakup?w. Wesz?a do sklepu i ju? z niego nie wysz?a. Kierowca taks?wki oszacowa? straty na 350 z?otych. Wypadki drogowe W Pop?acinie zgin?? 14-letni ch?opiec, jad?cy na motorowerze. Kiedy wykonywa? skr?t w lewo, zosta? potr?cony przez wyprzedzaj?cego go Renaulta Master. W Drobinie kieruj?cy Fiatem Ritmo nie ust?pi? pierwsze?stwa przejazdu kierowcy Fiata 126p, doprowadzaj?c do zderzenia pojazd?w. „Maluszek” uderzy? jeszcze w Peugota. Obra?e? cia?a dozna?y cztery osoby podr??uj?ce Fiatem 126p. W Dobrzykowie dosz?o do zderzenia Nissana Sunny i Fiata 126p. Dwie osoby z „maluszka” zosta?y ranne. Oszust zatrzymany Do policyjnego aresztu trafi? 30-letni mieszkaniec P?ocka, kt?ry podaj?c si? za w?a?ciciela firmy, zakupi? materia?y hutnicze, kt?re natychmiast trafi?y do punktu skupu z?omu. Straty spowodowane przez przest?pc? oszacowano na 28 tysi?cy z?otych. Wy?udzone mienie odzyskano w ca?o?ci. Telefon W P?ocku, na ulicy Kolegialnej, nieznany sprawca, wykorzystuj?c nieuwag? personelu sklepu skrad? telefon kom?rkowy, warto?ci 1000 z?otych. Rowery W P?ocku, na ulicy Teatralnej nieznany sprawca skrad? pozostawiony rower warto?ci 1300 z?otych. Na Pszczelej, nieznany sprawca w?ama? si? do piwnicy, z kt?rej zabra? dwa rowery g?rskie warto?ci ponad 1200 z?otych. Zabrali i wpadli Na ulicy Kolegialnej p?occy policjanci zatrzymali w po?cigu dw?ch sprawc?w rozboju, w wieku 20 i 21 lat. Napastnicy zabrali pokrzywdzonemu plecak, zegarek oraz kurtk?. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zatrzymany – P?occy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszka?ca Brodnicy, kt?remu postawiono zarzut paserstwa.W samochodzie m??czyzny oraz w jego mieszkaniu zabezpieczono sprz?t komputerowy, pochodz?cy z w?ama? do dw?ch firm w miejscowo?ci Str??ewko w gminie Radzanowo, do kt?rych dosz?o w nocy z 10 na 11 czerwca tego roku. Nieznani sprawcy zabrali sprz?t komputerowy, warto?ci oko?o dwudziestu tysi?cy z?otych. Pijani za kierownic? Wprowadzone w grudniu ubieg?ego roku przepisy zaostrzaj?ce kary za jazd? w stanie nietrze?wo?ci, nie odstraszaj? p?ockich kierowc?w i to niezale?nie od wieku. Na ulicy Obro?c?w Westerplatte policjanci zatrzymali 29-latka. Badanie alkomatem wykaza?o ponad p??tora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na Jachowicza funkcjonariusze z p?ockiej komendy wyeliminowali 61-letniego kierowc? Dacii. Wynik badania – 2,14 promila. Tak?e na Jachowicza policjanci zatrzymali 36-latka jad?cego Polonezem. Wynik badania – blisko p??tora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Leganza Nieznany sprawca skrad? samoch?d marki Daewoo Leganza warto?ci ponad 83 tysi?cy z?otych. Auto by?o zaparkowane na ulicy Grota Roweckiego w P?ocku. Mi?o?nicy telefon?w Na ulicy Dobrzy?skiej w P?ocku, nieznany sprawca wyrwa? i skrad? zamontowany na ?cianie budynku aparat telefoniczny, warto?ci blisko trzech tysi?cy z?otych. Na ulicy Kolegialnej p?occy policjanci zatrzymali trzech osiemnastolatk?w, kt?rzy usi?owali skra?? cztery zestawy simplus warto?ci 268 z?otych. M?odzie?cy trafili do policyjnego aresztu. „Na wyrw?” Na ulicy Nowowiejskiego w P?ocku 50-letni m??czyzna wyrwa? kobiecie torebk? z pieni?dzmi, w kwocie ponad pi?ciu tysi?cy z?otych. Z?odziej daleko nie uciek?. Zosta? zatrzymany przez policj?. Skradzione mienie odzyskano w ca?o?ci. Elektronarz?dzia Dwaj nieznani sprawcy, pod pretekstem zakupu, zam?wili i wynie?li do samochodu trzy szlifierki i dwie wiertarki. Straty oszacowano na blisko dwa tysi?ce z?otych. Zdarzenie mia?o miejsce na ulicy Wyszogrodzkiej w P?ocku. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Rowery g?rskie – W P?ocku, z klatki schodowej jednego z blok?w przy ulicy ?ukasiewicza nieznany sprawca skrad? rower g?rski warto?ci 450 z?otych, pozostawiony bez ?adnych zabezpiecze?. Podobnej kradzie?y dokonano tak?e w jednym z blok?w przy ulicy Na Skarpie.W Drobinie, nieznani sprawcy zabrali dwa „g?rale” stoj?ce w kom?rce. W tym przypadku straty oszacowano na 800 z?otych. Buty Na parking, przy ulicy Szarych Szereg?w w P?ocku, przyjecha? sprzedawca damskich but?w. Mia? dokona? um?wionej wcze?niej telefonicznie transakcji. Rzekomy nabywca poprosi? o prze?adowanie towaru do swojego samochodu, kt?ry pozosta? na parkingu. Samochodem sprzedawcy obaj m??czy?ni pojechali do centrum miasta, gdzie oszust uciek?. Straty spowodowane t? niecodzienn? kradzie?? wynosz? blisko jedena?cie tysi?cy z?otych. Kiosk Nieznany sprawca w?ama? si? do jednego z kiosk?w przy ulicy Sienkiewicza w P?ocku. Skrad? kasetk? z pieni?dzmi oraz karty magnetyczne. Straty wynios?y 1145 z?otych. Po?ar Z niewyja?nionych przyczyn sp?on?? murowany domek letniskowy w Murzynowie pod P?ockiem. Straty powsta?e w wyniku po?aru oszacowano na jedena?cie tysi?cy z?otych. Oszustki Trzy oszustki, podaj?ce si? za pracownice socjalne, wesz?y do mieszkania samotnie mieszkaj?cej 80-letniej kobiety. Wykorzystuj?c nieuwag? pokrzywdzonej zabra?y ponad tysi?c pi??set z?otych. Oczyszczalnia ?ciek?w Nieznani sprawcy w?amali si? do oczyszczalni ?ciek?w w Osieku. Zabrali pomp? i wyci?gark? warto?ci dw?ch tysi?cy z?otych. Sygnet Nieznany sprawca, po przystawieniu drabiny wszed? na pierwsze pi?tro budynku mieszkalnego przy ulicy Leszczynowej w P?ocku. Zabra? z?oty sygnet warto?ci 330 z?otych. Pijany za kierownic? W Dobrzykowie policjanci zatrzymali 43-letniego kierowc? Fiata Uno, kt?ry prowadzi? swoje auto w stanie nietrze?wym. Piesi na przej?ciu 35-letni kierowca Fiata Palio potraci? na oznakowanym przej?ciu dla pieszych kobiet?, kt?ra zosta?a przewieziona do szpitala. Do wypadku dosz?o na ulicy Mostowej w P?ocku. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wypadki drogowe – Kierowca i pasażer Volkswagena zginęli w wyniku zderzenia z ciężarowym Jelczem. Do wypadku doszło w Budkowie, gmina Drobin. Litwini jadący Volkswagenem najechali na tył przyczepy Jelcza, który stał na prawym poboczu drogi.W Gródkowie, kierujący motorowerem Ogar, na łuku drogi zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna zginał na miejscu. W Borowicach, kierowca Fiata 125p z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Potrącenia pieszych Na ulicy Jachowicza w Płocku został potrącony ośmioletni chłopiec, który nagle wbiegł pod nadjeżdżający samochód. Na ulicy Sienkiewicza, 16-letnia mieszkanka Żychlina wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego ciężarowego Volkswagena. Dziewczyna z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na Bielskiej, kierowca Audi 80 potrącił 76-letnią kobietę. Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych. Także na przejściu dla pieszych, na Królewieckiej została potrącona piesza przez samochód ciężarowy. Zatrzymany Policjanci zatrzymali jednego ze sprawców pobicia, do którego doszło na ulicy Królewieckiej w Płocku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Torebka Na ulicy Tysiąclecia nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę kobiety skradł jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami.. Straty oszacowano na ponad pięć tysięcy złotych. Drzewka Na ulicy Dobrzyńskiej, płoccy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który skradł 22 krzewy ozdobne wartości 400 złotych. Na Mickiewicza nieznani sprawcy skradli 20 drzewek ozdobnych na szkodę jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Straty oszacowano na ponad 500 złotych. Rowery Na ulicy Mieszka I, nieznany sprawca, przez otwarte okno wózkowni skradł rower górski wartości 600 złotych. Z klatki schodowej jednego z bloków przy Wyszogrodzkiej zniknął rower dziecinny wartości 300 złotych. Pożar W Koszelówce, w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej spaliły się trzy kontenery przeznaczone do sprzedaży artykułów spożywczych. Straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika Policyjna

Nietrzeźwi kierowcy – 41-letni mężczyzna z Płocka, wykorzystując fakt pójścia małżonki do szpitala, postanowił sobie pojeździć samochodem Ford Ka.Wszystko byłoby najprawdopodobniej dobrze, gdyby nie fakt, że tuż przed wyjazdem, mężczyzna spożył znaczne ilości alkoholu. Próbując wyjechać, uszkodził dwa samochody osobowe, więcej nie zdążył, ponieważ został zatrzymany przez patrol policji. Wynik badania – 1,07 promila. W Sikorzu, kierujący motocyklem, podczas wykonywania manewru zawracania, wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym Renault. Kierowca motocykla miał 0,82 promila. W Bulkowie policjanci zatrzymali kierującego Polonezem w stanie nietrzeźwości, u którego zanotowano wynik 1,35 promila. Wypadki drogowe W Lipiankach, gm. Nowy Duninów, kierujący samochodem Opel Omega, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniosła pasażerka pojazdu, półtoraroczna dziewczynka, zaś dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala w Gostyninie. W Płocku, na ul. Jachowicza, kierujący samochodem Polonez, na przejściu dla pieszych potrącił małoletnią, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W Płocku na ul. Kolegialnej, kierująca samochodem Cinquecento, wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzyła się z samochodem Volvo. Obrażeń ciała doznały trzy osoby. Kradzieże Nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę personelu sklepu przy ul. Bielskiej, skradł 15 sztuk kart „simplus”. Straty wynoszą 1750 zł. W Płocku, z ul. Chopina, nieznany sprawca skradł samochód Nissan wartości 20 700zł. W nocy, z parkingu niestrzeżonego przy ul. Łukasiewicza, nieznany sprawca skradł ciągnik siodłowy z naczepą o wartości 20 tys. zł. 14-letni mieszkaniec Płocka, z otwartego samochodu Fiat 126p parkującego przy ul. Orlińskiego, skradł torbę z dokumentami. W Płocku z ul. Batalionów Chłopskich został skradziony przez nieznanych sprawców Polonez Atu o wartości 13 tys. zł. Na ul. Dobrzyńskiej, nieznany sprawca wyrywając z ręki, skradł kobiecie torebkę. Straty wynoszą około 700 zł. Również nieznani sprawcy włamali się do internatu liceum, skąd skradli sprzęt komputerowy i RTV o wartości około 8 tys. zł. Napad na jubilera Nieznani sprawcy, po zastraszeniu bronią palną obsługi sklepu jubilerskiego przy ul. Padlewskiego skradli wyroby ze złota o nieustalonej dotąd wartości. Podczas napadu doszło do wymiany strzałów między bandytami a pracownikami ochrony. Nikt nie doznał obrażeń ciała. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zatrzymani za pobicia – Dwóch siedemnastolatków zostało tymczasowo aresztowanych przez płocki Sąd Rejonowy. Młodzieńcy są podejrzani o pobicie licealistów przed Jagiellonką i Małachowianką. Kolejni z podejrzanych są już także po przesłuchaniach w prokuratorze, gdzie byli przewożeni wprost z lekcji w szkołach.Giną tablice Tylko w czwartek, 10 maja, płoccy policjanci odnotowali kradzież przynajmniej dziesięciu sztuk tablic rejestracyjnych z samochodów. Lombard Nieznani sprawcy włamali się do lombardu na ulicy Miodowej. Zabrali złotą biżuterię wartości około 50 tysięcy złotych. Włamania do mieszkań W Płocku, na ulicy Kobylińskiego nieznany sprawca wykorzystując otwarte okno w mieszkaniu na pierwszym piętrze wszedł do środka i ukradł telewizor wartości 900 złotych. Z mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Słowackiego nieznany sprawca skradł sprzęt elektryczny wartości ponad dwóch tysięcy złotych. Wisiała sobie torebka W Wyszogrodzie, nieznany sprawca skradł z torebki, pozostawionej przy schodach wejściowych do domu, pieniądze w kwocie 12.615 złotych. Kradzieże samochodów W Płocku, na ulicy Dworcowej, nieznany sprawca skradł Citroena wartości 52 tysięcy złotych. Złodzieje „zaopiekowali się” także Polonezem Atu zaparkowanym na ulicy Sucharskiego oraz polonezem na Gwardii Ludowej. Pirat z Armenii Kolejny Ormianin trafił do policyjnego aresztu. Przy mężczyźnie zatrzymanym na miejskim targowisku policjanci zabezpieczyli prawie 300 płyt kompaktowych z muzyką i oprogramowaniem komputerowym wartości około 40 tysięcy złotych. W ubiegłym roku Ormianin został skazany za podobne przestępstwo na 2,5 roku więzienia, w zawieszeniu na pięć lat. Pobicie Grupa nieznanych mężczyzn weszła do baru przy ulicy Swojskiej w Płocku i pobiła właściciela lokalu. Napastnicy dokonali także zniszczeń. Badane są motywy działania sprawców oraz okoliczności zdarzenia. Potrącenie Na ulicy Otolińskiej w Płocku siedmioletni chłopiec wtargnął wprost pod nadjeżdżającego Poloneza. Chłopiec został z niewielkim obrażeniami przewieziony do szpitala. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Miłośnik reklamy – Nieznany sprawca skradł baner reklamowy, zawieszony na słupach oświetleniowych, na ulicy Kilińskiego w Płocku. Policja nie podaje, jaki produkt był prezentowany, więc nie wiadomo czy było to „jasne bezalkoholowe” czy najsłynniejsza w naszym kraju „łódka”. Wartość skradzionej reklamy oszacowano na tysiąc złotych.Kradzież energetyczna Czyżby złodzieje znali długoterminowe prognozy pogody, według których w tym roku nie będzie wiosny i lata? Można odnieść takie wrażenie czytając o kradzieży dokonanej przez nieznanych sprawców, którzy włamali się do stajenki przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Złodzieje zabrali półtorej tony węgla i trzy kanistry, nie wiadomo czy z paliwem, o łącznej wartości 940 złotych. Radioodtwarzacz Nieznany sprawca skradł z Volkswagena Golfa, zaparkowanego na ulicy Królewieckiej w Płocku radioodtwarzacz, wartości dwóch tysięcy złotych. Drzewka W Płocku na ulicy Ciechomickiej nieznani sprawcy skradli z działek piętnaście drzewek ozdobnych, wartości jednego tysiąca złotych. Podobnej kradzieży dokonano także na ulicy Targowej. Nieznani złodzieje zabrali dwanaście iglaków wartości 400 złotych. Włamanie Nieznany sprawca włamał się do zakładu usługowego, przy ulicy Warszawskiej w Płocku. Jego łupem padły wiertarki, drukarki oraz kurtki skórzane o łącznej wartości ponad pięciu tysięcy złotych. Okradł szkołę Nieznany sprawca skradł 52 elementy aluminiowo – fasadowe z budynku hali sportowej, przy ulicy Małachowskiego w Płocku. Straty oszacowano na blisko cztery tysiące złotych. Otwarte mieszkanie Nieznany sprawca wszedł do otwartego mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Gwardii Ludowej w Płocku. Zabrał sprzęt radiowotelewizyjny wartości ośmiuset złotych. Pijani za kierownicą Zaostrzenie w grudniu ubiegłego roku przepisów kodeksu karnego, według których kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, nie zmniejszyło liczby pijanych kierowców. W Płocku, na Dobrzyńskiej, zatrzymano 44-letniego kierowcę Fiata 126p. Wynik badania alkomatem – jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie był to wcale odosobniony przypadek. Takich kierowców jest kilku każdego tygodnia. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Karambol na Łukasiewicza – Kierowca nieustalonego samochodu FSO 1500 koloru niebieskiego, jadący ulica Długą, wymusił pierwszeństwo na jadącym ulicą Łukasiewicza Starze.Samochód ciężarowy zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w lewy bok Volkswagena Passata, który z kolei uderzył w Fiata Seicento. W karambolu uczestniczyły Ford Fiesta i Polonez. W wyniku zderzenia pojazdów pięć osób zostało rannych. Zbierali złom Płoccy policjanci zatrzymali na ulicy Długiej ojca i syna w wieku 53 i 24 lat, którzy próbowali kraść elementy metalowe z działek. Włamania do samochodów W Płocku, na ulicy Otolińskiej, nieznani sprawcy włamali się do Fiata 126p, z którego zabrali koło zapasowe i skrzynkę z narzędziami. Na ulicy Królowej Jadwigi nieznani sprawcy włamali się do samochodu osobowego. Ich łupem padł radioodtwarzacz samochodowy. Z Opla, zaparkowanego na ulicy Przemysłowej nieznani sprawcy zabrali radioodtwarzacz wartości 600 złotych. Telefony W Płocku, na ulicy Tumskiej dwóch nieznanych młodych mężczyzn wybiło szybę w gablocie i skradło cztery telefony komórkowe. Wartość strat oszacowano na ponad 1600 złotych. Sezon na rowery Rozpoczyna się sezon kradzieży rowerów. Z piwnicy w jednym z bloków przy ulicy Czwartaków w Płocku nieznany sprawca skradł rower górski, wartości 600 złotych. Przypominamy, że mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego mają możliwość znakowania rowów, wystarczy się tylko skontaktować z Komendą Miejską Policji w Płocku. Jak przyznają policjanci, jeszcze nie odnotowali kradzieży roweru, który został oznakowany. Weszli przez okno Nieznani sprawcy weszli do mieszkania w jednym z bloków, przy ulicy Jasnej w Płocku, przez niezamknięty lufcik okienny. Zabrali radiomagnetofon wartości 500 złotych. Policjantom udało się szybko ustalić sprawców, zatrzymać ich oraz odzyskać skradziony sprzęt. Włamywaczami okazali się dwaj płocczanie w wieku 17 i 19 lat. Pijani za kierownicą Na Sienkiewicza w Płocku policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca płocczanina, który prowadził swojego Poloneza na podwójnym gazie – wynik badania alkomatem – 2,98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zadyma po meczu – Sąd Rejonowy w Płocku zastosował dozór policyjny wobec „kibica” Orlenu, który po meczu 7 kwietnia Orlen – Pogoń rozbijał policyjne radiowozy. W ten sposób młody człowiek demonstrował swoje niezadowolenie z wyniku spotkania.W ubiegłym tygodniu policjanci przeglądali taśmy z monitoringu stadionu. Na ich podstawie ustalono jeszcze jednego wandala uważającego się za kibica, który jest obecnie poszukiwany. Do zadymy doszło, kiedy publiczność wychodziła ze stadionu. Przez kilkadziesiąt minut jeżdżące na sygnałach radiowozy patrolowały płockie osiedla, zanim szalikowcy zrozumieli, że niewarto robić „zadymy”. Włamanie Nieznany sprawca włamał się do jednego z mieszkań na ulicy Czwartaków w Płocku. Jego łupem padły pieniądze, sprzęt radiowotelewizyjny oraz biżuteria. Łączne straty oszacowano na około 10 tysięcy złotych. Przenośna fabryczka Na ulicy Słowackiego policjanci zatrzymali mężczyznę, przy którym zabezpieczono sprzęt do produkcji bimbru oraz pojemnik z zacierem. Pirat Kolejny sprzedawca nielegalnych płyt kompaktowych został zatrzymany przez płockich policjantów na jednym z targowisk. Przy 54-letnim Ormianinie znaleziono także papierosy bez znaków akcyzy. Słup „wyrósł” na drodze Na ulicy Armii Krajowej kierowca Fiata 126p uderzył w słup energetyczny, który nagle „pojawił się” na drodze auta. W samochodzie oprócz kierowcy była także jego żona i dziecko, którzy zostali ranni. Uderzenie było na tyle silne, że słup się złamał i upadając uszkodził Renaulta Megane. Kierowca „maluszka” zbiegł z miejsca wypadku. Kiedy został zatrzymany przez policjantów, nie można było sprawdzić jego stanu trzeźwości na alkomacie, ponieważ w czasie wypadku doznał obrażeń ust. Przyznał się jedynie, że zanim usiadł za kierownicę, wypił około litra alkoholu. Pijani rowerzyści Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali policjanci w Świniarach i Potoku Białym, w gminie Słubice. Papierosy Nieznani mężczyźni weszli do sklepu przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Płocku. Chcieli kupić papierosy. Sprzedawczyni podawała im kolejne paczki, które były od razu pakowane do torby. Kiedy towaru uzbierało się za blisko 500 złotych mężczyźni poprosili o kolejne. Kiedy sprzedawczyni schyliła się, żeby podać papierosy, złodzieje uciekli ze sklepu. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Płytowy pirat – Płoccy policjanci zatrzymali na targowisku miejskim przy ulicy Bielskiej obywatela Armenii, który sprzedawał nielegalne płyty kompaktowe z muzyką, grami komputerowymi i programami użytkowymi. Przy Ormianinie zabezpieczono ponad 400 krążków, o łącznej wartości 25 – 30 tysięcy złotych.Kaczki, gołębie i koń W Czerwińsku, nieznany sprawca skradł konia, którego wartość właściciel oszacował na około trzy tysiące złotych. W Płocku, przy ulicy Łukasiewicza nieznany sprawca włamał się do kurnika. Zabrał kaczki pekinki, gołębie pocztowe i 50 kilogramów pszenicy o łącznej wartości 1600 złotych. Wypadki drogowe W Goślicach, kierowca Poloneza nie dostosował prędkości jazdy do warunków i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na lewy pas ruchu i uderzyło w nadjeżdżającego z przeciwka Fiata Seicento. Kierowcy obu samochodów zostali ranni. W Izabelinie, nieznany kierowca samochodu ciężarowego potrącił motorowerzystę, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pijany kierowca Fiata 126p spowodował obrażenia trójki pasażerów. Do wypadku doszło w Dzierżanowie. Kierowca stracił panowanie nad autem, które uderzyło w drzewo. Rannych pasażerów przewieziono do szpitala. Wynik badania kierowcy alkomatem – prawie jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Domki letniskowe W Matyldowie, nieznani sprawcy włamali się do kilku domków letniskowych, skąd zabrali sprzęt radiowotelewizyjny i wędkarski oraz odzież o łącznej wartości ponad sześciu tysięcy złotych. Drzewka Nieznany sprawca, z cmentarza przy ulicy Bielskiej w Płocku, skradł dziewięć drzewek ozdobnych. Wartość strat oszacowano na 360 złotych. Włamania do samochodów Z Forda, zaparkowanego na ulicy Sienkiewicza w Płocku, nieznany sprawca skradł radioodtwarzacz samochodowy i dokumenty. Straty wyniosły tysiąc złotych. Z samochodu dostawczego Iveco, zaparkowanego na ulicy Kościuszki nieznany sprawca skradł panel z radiem wartości 1600 złotych. Rowery Nieznani sprawcy weszli na jedną z prywatnych posesji przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku i skradli dwa rowery górskie wartości 1200 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Znów pojawiły się oszustki – Do jednego z mieszkań na ulicy Wschodniej w Płocku weszły dwie młode kobiety. Samotnie mieszkającej 80-letniej kobiecie powiedziały, że są pracownicami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i przyniosły premię. Kiedy jedna z fałszywych urzędniczek zajęła właścicielkę mieszkania rozmową, w kuchni, druga buszowała po mieszkaniu.Łupem oszustek padło blisko trzy tysiące złotych. Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni wcześniej, na ulicy Bielskiej, gdzie dwie kobiety podające się za pracownice PZU okradły starsze małżeństwo. Policja apeluje do samotnie mieszkających starszych osób, żeby nie wpuszczały do mieszkań nieznanych im osób, szczególnie jeżeli mówią one, że przyniosły jakieś premie czy nagrody z firm ubezpieczeniowych lub instytucji pomocy społecznej. W takich sytuacjach pieniądze są przesyłane pocztą, lub przynoszone przez pracownika opieki społecznej, od dawna opiekującego się samotnym człowiekiem. Policja prosi też o informowanie o wszystkich takich przypadkach oficera dyżurnego komendy pod numerem 997. Pozwoli to na szybkie wysłanie w takie miejsce patrolu i wylegitymowanie podejrzanych osób, a może też przyczyni się do zatrzymania uaktywniającym się co pewien czas w naszym mieście oszustkom. Uciekinier Na ulicy Otolińskiej w Płocku, po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bodzanowa, Zbigniewa B. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu okazało się, że w czasie badania alkomatem uciekinier „nadmuchał” blisko trzy promile. Włamywacze Na ulicy Tumskiej w Płocku policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o usiłowanie włamania do jednego z barów. Zatrzymani to dwóch mężczyzn i dwie panie w wieku od 14 do 46 lat. Pecha miał też 21-letni płocczanin, który na ulicy Miodowej próbował włamać się do Seata Ibizy. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku. Wyniku badania alkomatem – 3,65 promila w wydychanym powietrzu. Kieszonkowiec Na ulicy Tysiąclecia, płoccy policjanci zatrzymali w jednym z autobusów Komunikacji Miejskiej 37-letniego łodzianina, który przeciął torbę jednego z pasażerów i próbował skraść jej zawartość. Wypadek W Draganiach, kierowca Toyoty potrącił wybiegającego zza autobusu dziewięcioletniego chłopca. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Kolejny pirat – Kolejnego pirata zatrzymali płoccy policjanci. Tym razem nielegalnie nagrane płyty kompaktowe z programami użytkowymi i grami rozprowadzał 23-letni mieszkaniec Koszelewa. Wartość zabezpieczonych płyt oszacowano na około trzydzieści tysięcy złotych.Bar Do policyjnego aresztu trafił 49-letni mieszkaniec Nowego Duninowa, który usiłował włamać się do baru w Soczewce. Oszust W Płocku pojawił się kolejny oszust. Do jednej z kolektur totolotka wszedł mężczyzna, który pracownicy punktu pokazał białą monetę o nominale 200 tysięcy złotych z 1992 roku. Mężczyzna powiedział, że moneta jest obecnie warta dwa tysiące złotych. Oszustowi udał się w ten sposób kupić kupony dużego lotka oraz wyłudzić 400 losów loterii pieniężnej. Wypadki drogowe W Grabinie, z nieustalonych przyczyn doszło do zderzenia Toyoty Corrolli i Fiata Punto. Obrażeń ciała doznali kierowcy obu samochodów. W Wyszogrodzie kierowca Forda Fiesty uderzył w tył ciężarowego Jelcza. Ranny został kierowca auta osobowego. W Brodach, kierowca Nissana wpadł w poślizg, zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka Citroenem. Kierowca i pasażerka tego drugiego samochodu zostali ranni. Pijany rowerzysta Nie tylko pijanych kierowców samochodów zatrzymują płoccy policjanci. Na Wyszogrodzkiej skontrolowali rowerzystę, u którego badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sklepy W Brudzeniu nieznani sprawcy wybili otwór w drzwiach wejściowych do sklepu spożywczego. Zabrali alkohol i papierosy o nieustalonej wartości. Pecha mieli natomiast młodzi ludzie, którzy włamali się do sklepu spożywczego przy ulicy Jasnej w Płocku. Wprawdzie zabrali alkohol i papierosy, ale łupy natychmiast zostały zabezpieczone przez policjantów. Dwaj nieletni włamywacze trafili do Policyjnej Izby Dziecka, a trzej pełnoletni do policyjnego aresztu. Rozbój Dwóch nieznanych sprawców napadło na ulicy Batalionów Chłopskich na przypadkowego przechodnia. Grożąc mężczyźnie pobiciem, zabrali mu telefon komórkowy i pieniądze o łącznej wartości 270 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Wypadki drogowe – 25-letni kierowca zginął w zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych, do którego doszło w Soczewce.W Nakwasinie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna. Do obu tych wypadków doszło przy bardzo śliskiej nawierzchni dróg. W Brodach Dużych, kierowca Skody nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Auto wpadło w poślizg i uderzyło w drzewo. Obrażeń ciała doznały dwie pasażerki samochodu. W Woli Łąckiej, w wyniku zderzenia Opla Vectry i Volkswagena Passata zginęły dwie osoby, a cztery inne zostały ranne. Pijani kierowcy W Płocku, na ulicy Otolińskiej policjanci zatrzymali kierowcę Fiata 125p, a na Szarych Szeregów kierowcę Volkswagena Passata. Obaj panowie byli pod wpływem alkoholu. Ich prawa jazdy zostały zatrzymane na razie przez policję, ale w przyszłości o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Kradli paliwo Ojciec i syn zostali zatrzymani przez płockich policjantów, kiedy na torowisku przy ulicy Bielskiej kradli paliwo z jednej z cystern. Policjanci zabezpieczyli beczki, w których było 270 litrów paliwa i przekazali je funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Pecha miał też 25-letni mieszkaniec Płocka, który usiłował spuścić olej napędowy ze zbiornika ciągnika siodłowego zaparkowanego przy ulicy Kolejowej. Zatrzymał go patrol policji. Gołębie Co pewien czas popularnością wśród złodziei cieszą się gołębie. W Ślepkowie z gołębnika nieznany sprawca skradł piętnaście ptaków. Ich wartość jest szacowana na ponad dwa tysiące złotych. Włamania do samochodów Z Volkswagena Golfa zaparkowanego na ulicy Gierzyńskiego w Płocku, nieznany sprawca skradł radioodtwarzacz wartości 1.300 złotych. Z samochodu tej samej marki zaparkowanego na ulicy Otolińskiej, również nieznany sprawca skradł radioodtwarzacz wartości ponad dwóch tysięcy złotych. Pecha mieli dwaj osiemnastolatkowie, którzy próbowali się włamać do Fiata 125p, zaparkowanego na ulicy Królowej Jadwigi. Zatrzymał ich patrol policji. Opel Nieznany sprawca dokonał kradzieży Opla Vectry zaparkowanego na ulicy Armii Krajowej w Płocku. Wartość skradzionego samochodu oszacowano na 47 tysięcy złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Potrącenia pieszych. Okazuje się, że płoccy kierowcy uważają się za jedynych użytkowników dróg, nie przejmując się wcale pieszymi, próbującymi przejść przez jezdnię.W Płocku, na ulicy Kilińskiego kierowca Opla potrącił mężczyznę, przechodzącego przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Także na Kościuszki został potrącony przez kierowcę Volkswagena Sirocco 27-latek schodzący już z przejścia dla pieszych. Pojawiła się oszustka Policja odnotowała kolejne zgłoszenie o pojawieniu się oszustki, podającej się za pracownicę ZUS. Na ulicy Szarych Szeregów kobieta w wieku około 25 lat próbowała wejść do mieszkania 80-latki pod pozorem przekazania pieniędzy. Właścicielka jednak nie otworzyła drzwi i powiadomiła o wszystkim policję. Patrol, który pojechał na miejsce nie odnalazł rzekomej pracownicy ZUS. Zatrzymany Na ulicy Wolskiego, 16-latek wraz z dwoma kolegami, wyrwał przechodzącej tą ulicą kobiecie torebkę, w której były 4100 złotych. Policji udało się zatrzymać 16-latka oraz odzyskać całą sumę skradzionych pieniędzy. Skradzione bydło W miejscowości Wymyśle nieznani sprawcy skradli dwie jałówki i byka. Właściciel zwierząt oszacował straty na około 4600 złotych. Niezamknięte okno W Płocku, na ulicy Kolegialnej, nieznany sprawca wykorzystując otwarte okno mieszkania, wszedł do środka i zabrał telewizor i dwa magnetofony. Gołębie Nieznany sprawca włamał się do jednej z altanek przy ulicy Szpitalnej w Płocku. Jego łupem padło 60 gołębi wartości dwóch tysięcy złotych. Łańcuszek Nieznany mężczyzna dokonał zuchwałej kradzieży srebrnego łańcuszka w jednym ze sklepów przy ulicy Jachowicza w Płocku. Najpierw deklarował chęć zakupu i kiedy sprzedawczyni pokazywała mu łańcuszek, wyrwał go z jej ręki i uciekł. Straty oszacowano na 40 złotych. Pijani za kierownicą Okazuje się, że wprowadzenie przepisów zaostrzających odpowiedzialność karną za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym, nie do wszystkich dotarło. W Sikorzu, policjanci zatrzymali 30-latka, u którego badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Także w Sobowie zatrzymano mężczyznę, u którego badanie wykazało 2,05 promila. Włamanie W Rębowie nieznani sprawcy włamali się do jednego z mieszkań. Ich łupem padły pieniądze i sprzęt radiowotelewizyjny. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Pijani kierowcy. Płoccy policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierowców. Okazuje się, że zaostrzone przepisy karne nie spowodowały, jak widać, zmniejszenia ilości osób siadających pod wpływem alkoholu za kierownicą.U 41-letniego płocczanina badanie alkomatem wykazało 1,77 promila alkoholu. „Pecha” miał także Ormianin, u którego badanie wykazał o prawie promil alkoholu. Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się kierowca Volkswagena Passata. Pierwsze badanie wykazało 1,35 promila, drugie już 1,5 promila. Świadczy to o tym, że mężczyzna siadł za kierownicę prosto od stołu. Rozboje Do policyjnego aresztu trafiły dwie młode płocczanki w wieku 18 i 19 lat. Nietrzeźwe panie zostały zatrzymane przez policjantów na ulicy Jachowicza, po tym jak pobiły dwie dziewczyny w wieku 14 i 16 lat. Pokrzywdzone doznały niegroźnych obrażeń ciała. Zatrzymany został także 33-letni sprawca pobicia mieszkańca Płocka, któremu zabrał pieniądze i telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło na ulicy Dobrzyńskiej. Na ulicy Kolegialnej, nieznany sprawca skradł, po uderzeniu w głowę, mieszkańcowi Płocka rower wartości 200 złotych. Zatrzymany włamywacz Na ulicy Łączniczek w Płocku, 18-letni chłopak próbował skraść Mercedesa. Włamywacz został zatrzymany przez właściciela samochodu i w efekcie trafił do policyjnego aresztu. Znów włamanie Na prawdziwego pecha może narzekać personel sklepu przy ulicy Na Skarpie w Płocku. Po raz kolejny włamali się do niego nieznani sprawcy. Łupem złodziei padły wyroby spirytusowe o nieustalonej wartości. Oszukali Do dziwnego zdarzenia doszło w miejscowości Susk, gmina Sierpc. Jednej z mieszkanek tej miejscowości dwoje nieznanych ludzi zaproponowało przechowanie towaru. Należało jednak po ten towar przyjechać do Płocka i wpłacić sumę 5.800 złotych. Kobieta zgodziła się bez wahania. Przyjechała z nieznanymi jej ludźmi do Płocka. Wypłaciła w banku wspomnianą sumę i przed „Stanisławówką”, gdzie miał się znajdować towar, wręczyła pieniądze oszustom. Tutaj urywa się wszelki ślad. Policja apeluje do wszystkich, żeby łatwowiernie nie powierzać pieniędzy nieznanym nam osobom, ponieważ może to się skończyć utratą dużych sum, często dorobku całego życia. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Znów piraci – Na jednym z płockich targowisk policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca naszego miasta oraz 61-letnią obywatelkę Armenii. Zabezpieczono przy nich pirackie płyty z oprogramowaniem komputerowym oraz ponad 350 paczek petard.Wypadki drogowe W Staroźrebach, kierowca Mercedesa, w czasie wyprzedzania samochodu ciężarowego wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Cztery osoby doznały obrażeń ciała. W Płocku, na ulicy Chopina, kierowca Łady Samary uderzył w prawy bok opuszczającego na czerwonym świetle skrzyżowanie Fiata 126p. Pasażerka „maluszka” została ranna. Pijany za kierownicą W Łącku, policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca tej miejscowości, jadącego samochodem. Badanie alkomatem wykazało 1,22 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Także w Nowym Duninowie policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Jadący Mitsubishi Carisma mężczyzna miał 0,72 promila alkoholu. Przed sądem stanie także 31-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, którego jadącego Oplem zatrzymali policjanci w Płocku na ulicy Jachowicza. Wynik badania alkomatem – 1,35 promila. Także w Radzanowie zatrzymano pijanego kierowcę. Pierwsze badanie wykazało 1,54 promila, drugie 1,68. Wniosek jest prosty – mężczyzna siadł za kierownicą, prosto od stołu, przy którym pił alkohol. Prawa jazdy wszystkich zatrzymanych kierowców zostały zabezpieczone w policyjnych sejfach. Sklep Nieznani sprawcy włamali się po ukręceniu kłódek do sklepu spożywczego przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Płocku. Wartość skradzionych artykułów spożywczych oszacowano na ponad dwanaście tysięcy złotych. Kradli w kościele Do Policyjnej Izby Dziecka trafiło trzech młodzieńców w wieku od 11 do 12 lat, którzy z pomieszczenia dla ministrantów na płockiej „Stanisławówce” skradli pieniądze w kwocie około 600 złotych. Dwaj z nieletnich złodziei natychmiast przyznali się do winy. Krowa W Staroźrebach, nieznany sprawca z niezamkniętych pomieszczeń gospodarczych skradł krowę i spawarkę. Wartość strat oszacowano na półtora tysiąca złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Rzut na taśmę. Dosłownie przysłowiowym rzutem na taśmę uchronił się od odpowiedzialności przed sądem kierowca Renaulta, którego policja zatrzymało w Sendeniu. Badanie alkomatem wykazało 2,35 promila alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu. Warto jeszcze dodać, że zatrzymany kierowca doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem.Wypadki drogowe W Płocku, na ulicy Kazimierza Wielkiego kierowca Renaulta nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w barierę ochronną. Kierowca nadjeżdżającego z przeciwka Suzuki Vitara, chcąc uniknąć, zderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z Toyotą Corolla. Ranne zostały dwie osoby. Na ulicy Otolińskiej, kierowca Renaulta, wyprzedzając inny samochód, zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka Audi, którego kierowca doznał obrażeń ciała. Na ulicy Kobylińskiego kierowca Fiata Seicento, potrącił na oznakowanym przejściu pieszego, który z powodu doznanych obrażeń został odwieziony do szpitala. Krwawy finał libacji W jednym z domów przy ulicy Sienkiewicza, w czasie spożywania alkoholu Anna B. pchnęła nożem w plecy Tadeusza F. Mężczyzna został odwieziony do szpitala, kobieta trafiła do Policyjnej Izby Zatrzymań. „Wędkarze” Płoccy policjanci zatrzymali na ulicy Sienkiewicza trzech młodzieńców w wieku od 16 do 19 lat, którzy po włamaniu do jednego z garaży zabrali sprzęt wędkarski. Dziewiętnasto – i osiemnastolatek trafili do policyjnego aresztu. 16-latek został odwieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Niewyjaśniona śmierć Płoccy policjanci badają sprawę zagadkowej śmierci małżeństwa. Ich ciała odkryto w jednym z domów przy ulicy Sienkiewicza. Została już wykonana sekcja zwłok, ale nie ma jeszcze jej ostatecznych wyników. Bez akcyzy Na targowisku, przy ulicy Rembielińskiego policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Płocka, który sprzedawał alkohol i papierosy bez znaków akcyzy. Stróże prawa zabezpieczyli około dwustu paczek papierosów i czterdziestu butelek alkoholu. Wędlina Nieznany sprawca włamał się do jednego z mieszkań przy ulicy Gradowskiego w Płocku. Jego łupem padły dwa opakowania wędliny wartości 20 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Włamania do samochodów. Na ulicy Jerozolimskiej w Płocku nieznany sprawcy skradł dwa koła od Fiata 126p. Straty oszacowano na 500 złotych.Także w Płocku, na ulicy Dąbrówki, nieznany sprawca włamał się do Poloneza. Po uszkodzeniu kolumny kierownicy próbował uruchomić samochód, ale ostatecznie zamierzonego celu nie osiągnął. Miłośnik róż? Każdy na pewno pamięta ogród z tysiącem róż z „Małego Księcia”. Czy taki ogród zakłada nieustalony do tej pory złodziej, który na ulicy Misjonarskiej skradł siedemdziesiąt krzewów róż wartości 350 złotych? Były dęby Z lasów w okolicach Łącka nieznani sprawcy skradli drewno dębowe wartości 200 złotych. Włamanie w Orlenie Na terenie Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A. nieznany sprawca skradł dwa przedłużacze elektryczne wartości 700 złotych. Chciał się ubrać? 35-letni mężczyzna skradł z jednego ze sklepów odzieżowych przy ulicy Królewieckiej w Płocku garnitur oraz kurtki o łącznej wartości blisko 1100 złotych. Zapiekanki Nieznani sprawcy włamali się do punktu sprzedaży zapiekanek przy ulicy Kobylińskiego w Płocku. Włamywacze zabrali czajnik, kuchenkę mikrofalową oraz artykuły spożywcze. Straty oszacowano na ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Rozbój Pięciu nieznanych mężczyzn napadło na kilkunastoletniego chłopaka, na ulicy Ostatniej w Płocku. Zabrali mu portfel z pieniędzmi w kwocie 20 złotych oraz telefon komórkowy. Pompa i silnik W Kobiernikach, gmina Stara Biała, nieznani sprawcy skradli z terenu jednej z firm pompę i silnik elektryczny, wartości tysiąca złotych. Sprzęt znajdował się w studzience kanalizacyjnej. Włamanie W Sendeniu, gmina Łąck, nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego, skąd zabrali kuchenkę gazową i kanapę. Wartość strat oszacowano na ponad cztery tysiące złotych. Zatrzymani W Sikorzu, gmina Brudzeń Duży, płoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. W samochodzie, którym jechali, znaleziono dwa koła samochodowe pochodzące z kradzieży. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Głodni złodzieje Nieznani sprawcy włamali się do kontenera chłodniczego, przy ulicy Rybaki w Płocku. Ich łupem padło 120 kilogramów golonki, 20 kg wątróbki, 25 kg kotletów schabowych, 20 kg żeberek, 60 kg szaszłyków i 40 kg hamburgerów o łącznej wartości sześciu tysięcy złotych. Wszystkie produkty były zamrożone i paczkowane. Idzie zima Prawdopodobnie zbliża się mroźna zima, takiego zdania byli przynajmniej nieznani złodzieje, którzy po zerwaniu kłódek na jednej z komórek przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku, skradli sto kilogramów węgla wartości 61 złotych. Napady na kobiety Na Gradowskiego, nieznany sprawca uderzył pięścią w tył głowy kobietę. Napastnik zabrał jej torebkę z pieniędzmi, dokumentami i srebrną biżuterią. Także na Kobylińskiego nieznani sprawcy napadli na kobietę. Bili ja i kopali, następnie zabrali jej torebkę z pieniędzmi, dokumentami i kluczami. Włamania do kiosków Nieznany sprawca włamał się do kiosku na ulicy Kolejowej w Płocku. Zabrał pieniądze, dwa bloczki biletów Komunikacji Miejskiej oraz dwa zegarki elektroniczne. Straty oszacowano na blisko 700 złotych. Nieznani sprawcy włamali się także do kiosku przy ulicy Dworcowej. Ich łupem padły pasty do zębów, klisze fotograficzne, baterie i dezodoranty o nieustalonej wartości. Kradzież pieniędzy Do jednego ze sklepów przy Wyszogrodzkiej weszło pięć nieznanych osób. Trzy z nich zajęły rozmową sprzedawczynie, a dwie pozostałe dokonały kradzieży znajdujących się w szufladzie lady 700 złotych. Benzyna Płoccy policjanci zatrzymali na bocznicy PKP w Łącku 20-letniego mężczyznę, który wraz z dwoma nieustalonymi osobami, dokonał kradzieży 180 litrów etyliny z jednej z cystern. Biuro Nieznany sprawca dokonał kradzieży czajnika bezprzewodowego, aparatu telefonicznego i kalkulatora o łącznej wartości 1.800 złotych. Do kradzieży doszło w jednym z biur przy ulicy Czwartaków w Płocku. Koło od roweru Nieznany sprawca włamał się do piwnicy w jednym z bloków przy ulicy Armii Krajowej w Płocku. Zabrał koło od roweru górskiego, grill i przetwory owocowe o łącznej wartości 320 złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Piraci – Płoccy policjanci zatrzymali 28-letnią mieszkankę naszego miasta, która na targowisku przy ulicy Bielskiej sprzedawała CD-ROM-y z nielegalnym oprogramowaniem użytkowym i grami komputerowymi. Wartość blisko czterystu płyt, oszacowano na około 35 tysięcy złotych. Płocka policja zatrzymała także 21-letniego mieszkańca Lipna, przy którym zabezpieczono 100 płyt z nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Próba zabójstwa Na ulicy Lasockiego w Płocku policjanci zatrzymali 42-letniego Bogdana L. Mężczyzna został zatrzymany w nocy z 21 na 22 listopada, tuż po tym jak usiłował poderżnąć gardło swojej znajomej. Bogdan L., będący pod wpływem alkoholu (2,34 promila), wszedł przez balkon do mieszkania kobiety i próbował zamordować swoją znajomą. Kobieta doznała lekkich obrażeń szyi. Napastnika spłoszył będący w mieszkaniu mężczyzna, który stanął w obronie napadniętej. Bogdan L. Uciekł przez balkon i prawie natychmiast został zatrzymany przez policję. Zatrzymani Litwini Sąd Rejonowy w Płocku aresztował na trzy miesiące dwóch obywateli Litwy w wieku 37 i 42 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję w czasie próby sprzedaży dwóch samochodów Audi 100, skradzionych w październiku i listopadzie tego roku Niemcom. Kradli koła Do policyjnego aresztu trafiło czterech mieszkańców Płocka w wieku od 18 do 20 lat. Młodzieńcy kradli koła od samochodów na ulicy Czwartaków. Ich “radosna działalność” został przerwana przez jeden z policyjnych patroli. Aresztowany włamywacz Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym 24-letni mieszkaniec Płocka, który 1 listopada włamał się do domu jednorodzinnego przy ulicy Kolberga. Jego łupem padł sprzęt radiowotelewizyjny i komputer o łącznej wartości ponad sześciu tysięcy złotych. Skradzione dane… komputerowe Z jednego z mieszkań przy ulicy Dziedziniec w Płocku, nieznani sprawcy skradli twardy dysk z komputera oraz pieniądze i biżuterię. Wartość strat oszacowano na około piętnaście tysięcy złotych. Wypadek drogowy Na ulicy kutnowskiej w Płocku kierowca ciężarowego Forda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka Opla Astrę. Kierowca Opla został przewieziony do szpitala. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Włamania do samochodów W Płocku na ulicy Na Skarpie, nieznany sprawca włamał się do Mercedesa, z którego skradł telefon komórkowy wartości 400 złotych. W Gąbinie, z Poloneza nieznany sprawca zabrał odtwarzacz płyt kompaktowych.Torebki Dwóch nieznanych sprawców wyrwało idącej ulicą Wolskiego w Płocku kobiecie torebkę z dokumentami, parasolką, kluczami oraz portmonetka w której było dziesięć złotych, osiem biletów autobusowych. Straty ogółem wyniosły blisko 340 złotych. Także na Tysiąclecia w Płocku dwóch nieznanych sprawców wyrwało kobiecie torebkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 100 złotych. Sklep Nieznani sprawcy włamali się do sklepu wielobranżowego w Drobinie. Ich łupem padły artykuły chemiczne, papierosy i obuwie. Wypadki drogowe W Bliźnie, gmina Szczutowo, kierowca Stara, w skutek niezachowania ostrożności i nadmiernej prędkości potracił pieszego, który został przewieziony do szpitala. W Malanówku kierowca na drodze polnej potracił rowerzystkę, która doznała złamania nogi i ogólnych potłuczeń. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, ale później sam zgłosił się na policję. W Słupii kierowca Poloneza w czasie omijania idącej poboczem grupy pieszych, potracił jedną z osób. Rozbój Kilku nieznanych sprawców napadło na samotnie mieszkającą starszą kobietę w miejscowości Dąbrówki, gmina Sierpc. Napastnicy grozili ofierze nożem, wymusili wydanie 150 złotych, które zostały kobiecie z renty. Włamanie Nieznani sprawcy włamali się do budynku na terenie składu buraków w Gutowie, gmina Zawidz. Złodzieje włamali się do pomieszczeń, kiedy nie było w nich dozorcy i zabrali dwa komputery i drukarkę o wartości około ośmiu tysięcy złotych. „Góral” Nieznany sprawca włamał się do wózkowi w jednym z bloków przy ulicy Kobylińskiego w Płocku. Jego łupem padł rower górski wartości 600 złotych. Pilarka Nieznani sprawcy włamali się do domku jednorodzinnego przy ulicy Górnej w Płocku. Zabrali magnetowid, wieżę stereofoniczną, telefon komórkowy i pilarkę łańcuchową o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Kradł paliwo 23-letni mieszkaniec Płocka został zatrzymany na stacji kolejowej w Radziwiu, kiedy kradł ze stojących tam cystern paliwo. Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, zabezpieczyli przy zatrzymanym 19 pojemników od 5 do 30 litrów, z którym osiem już było pełnych.Wulkany energii Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 28 lat zostało zatrzymanych na ulicy Partyzantów w Płocku. Jak wykazały badania, młodzieńcy nabierali energii równo racząc się „doładowywaczem” uzyskując wyniki 2,35 i 2,29 promila alkoholu. Rozpierającą ich energię panowie wyładowywali na zaparkowanej na ulicy Wołdze. Włamywacze Na brak szczęścia mogą także narzekać dwaj mężczyźni w wieku 22 i 28 lat, którzy próbowali włamać się do sklepu chemicznego na ulicy Królewieckiej. Obaj młodzieńcy trafili do policyjnego aresztu. Młodszy z włamywaczy jest mieszkańcem Płocka, a starszy Drobina. Płyty Kolejny „kompaktowy pirat” wpadł wraz z towarem w ręce płockiej policji. 28-letni Armeńczyk sprzedawał na targowisku przy Bielskiej. Wartość płyt z grami komputerowymi i programami użytkowymi oszacowano na około 25 tysięcy złotych. Na podwójnym gazie U 25-latka jadącego Fiatem 126p, którego płoccy policjanci zatrzymali na ulicy Tysiąclecia, badanie alkomatem wykazało 2,14 promili alkoholu. 16-latek pod wpływem Płoccy policjanci zatrzymali na ulicy Miodowej 16-latka, który usiłował się włamać do sklepu spożywczego. Po zbadaniu młodzieńca przy użyciu alkomatu okazało się, że stan jego trzeźwości pozostawia wiele do życzenia – 1,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okradziona szkoła Nieznani sprawcy włamali się do szkoły w Cieślach. Zabrali sprzęt komputerowy, wartości jedenastu tysięcy złotych. W Płocku, ze szkoły przy ulicy Sienkiewicza nieznani sprawcy wynieśli sprzęt nagłaśniający. Wypadek W Wyszogrodzie, kierująca Fiatem 126p zjechała na lewy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem marki Mazda. Osoby kierujące samochodami doznały obrażeń ciała. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Kronika policyjna

Zatrzymani Na ulicy Kobylińskiego w Płocku policjanci zatrzymali 20-latka, który włamał się do pralni chemicznej. Młodzieniec już zdążył spakować kożuchy i kurtki zimowe. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany był pod wyraźnym wpływem alkoholu – 1,26 promila.Także w Płocku, na ulicy Ostatniej, policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn w wieku 36 i 40 lat, którzy próbowali włamać się do jednego z kiosków na targowisku. Badanie alkomatem wykazało 1,36 i 1,84 promila. Pijany był także – 2,47 promila – 21-latek, zatrzymany przez policję w czasie włamania do sklepu spożywczego, na ulicy Kwiatka. Trzeźwy był natomiast 26-letni sprawca rozboju w Strzesznie, gmina Gąbin. Po krótkim pościgu został on zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Gąbinie. Udało się także zatrzymać 20-letniego mieszkańca gminy Stara Biała, który włamał się do salonu samochodowego, przy ulicy Kilińskiego w Płocku. Młodzieniec znalazł zestaw kluczyków samochodowych i już udało mu się je dopasować do jednego z aut. Kiedy chciał wyjechać z salonu drogę zagrodzili mu policjanci. Chłopak tłumaczył że „chciał się tylko przejechać”. Manekin Do niecodziennej kradzieży doszło w jednym ze sklepów odzieżowych na ulicy Kolegialnej w Płocku. Nieznany sprawca skradł z wnętrza sklepu ubranego… manekina. Włamania do mieszkań Nieznany sprawca włamał się do domku jednorodzinnego przy ulicy Kolberga w Płocku. Łupem włamywacza padł sprzęt radiowotelewizyjny oraz komputer wartości ponad czterech tysięcy złotych. W Płocku, przy ulicy Porzeczkowej, nieznani sprawcy włamali się do mieszkania, skąd zabrali wyroby ze srebra, odzież, a z garażu samochód Toyota. Straty oszacowano ogółem na ponad 24,5 tysiąca złotych. Z mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Kochanowskiego w Płocku nieznani sprawcy zabrali wieżę stereofoniczną wartości ponad trzech tysięcy złotych. Wypadki drogowe W Świerczynie, kierowca Volkswagena potracił rowerzystę, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. W Sikorzu kierujący Fiatem Uno potracił 12-letnią dziewczynkę, która w wyniku doznanych obrażeń została przewieziona do szpitala. Biuro Nieznani sprawcy włamali się do pomieszczeń biurowych na ulicy Kościuszki. Ich łupem padł faks oraz dziesięć tysięcy złotych. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.