Najnowsze informacje

Konferencja płockiego PSL

Płocki PSL zorganizował konferencję pod hasłem „Dekalog normalności”. Przedstawił też osoby tworzące płocką drużynę PSL. Wśród nich są kandydaci ludowców na płockich radnych.
Konferencja PSL zaczęła się przed NovymKinem Przedwiośnie. Tutaj głównym akcentem spotkania było wspólne zdjęcie. – Mam nadzieję, że tak jak cztery lata temu, tak i teraz taka wspólna fotografia przyniesie nam szczęście – mówił prowadzący konferencję Tomasz Kominek, płocki radny i szef płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego.
Już w jednej z sal kinowych Tomasz Kominek przedstawił ok. 40 osób będących płocką drużyną PSL. Pytany, czy wśród nich są kandydaci ludowców na płockich radnych stwierdził, że nikt z obecnych nie jest na sali przez przypadek. Wśród prominentnych gości spotkania byli marszałek Mazowsza, szef miejskich struktur PSL Adam Struzik, zastępca prezydenta Płocka Piotr Dyśkiewicz, miejscy radni PSL: Małgorzata Struzik, Michał Twardy, Michał Sosnowski i Tomasz Kominek. – Chcielibyśmy przedstawić pewne zasady, którymi kierujemy się w życiu społecznym, zawodowym, samorządowym – mówił Tomasz Kominek.
Marszałek Adam Struzik mówił o zasadach, jakimi kieruje się PSL. – Po pierwsze to zasada dobra wspólnego, którą trzeba się kierować w działaniach, po drugie to solidarność, rozumiana jako pomoc drugiemu człowiekowi, ale też w ramach wspólnot lokalnych, ogólnopolskich. To także solidarność europejska. Kolejna zasada to myślenie w kategoriach wrażliwości społecznej – mówił Adam Struzik.
Dodał, że ostatnio władze PSL stwierdziły, że w nadchodzących wyborach samorządowych ważne jest szerokie porozumienie społeczne, że ważni dla PSL są bezpartyjni samorządowcy, dla których są miejsca na listach ludowców. – Najbliższe wybory przypadają w 20 rocznicę powstania struktur samorządowych wojewódzkich i powiatowych. Są ważne dla Polski, bo przypadają w 100-lecie odzyskania niepodległości. Nasi dziadowie 100 lat temu też się różnili, ale potrafili zjednoczyć się ponad podziałami dla ważnych spraw – mówił Adam Struzik. Marszałek zaznaczył, że właśnie w duchu pojednania zaproponował, aby patronami 2018 r. na Mazowszu byli Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Maciej Rataj i Wincenty Witos. – W tych wyborach będziemy walczyli o wartości – zapewnił Adam Struzik.
Później była prezentacja związana z „Dekalogiem normalności”. Jego hasła to: zaangażowanie, normalność, szacunek, przyzwoitość, współpraca, brak kłamstw, rzetelność, mieszkańcy, komunikacja, optymizm. „Dekalog” został podpisany przez gości konferencji i członków płockiej drużyny PSL.
Była też prezentacja osiągnięć w minionej kadencji. – Wielu z tych inwestycji nie udało by się zrealizować, gdyby nie dobra współpraca między samorządem Płocka i samorządem województwa – stwierdził Tomasz Kominek.
Ludowcy poinformowali także, że 9 czerwca odbędzie się konwencja wyborcza, na której przedstawieni zostaną kandydaci na radnych Płocka i kandydat na prezydenta miasta. Adam Struzik nie chciał zdradzić, czy będzie to kandydat czy kandydatka.

tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Więcej pomocy dla niepełnosprawnych w Płocku

W Płocku rusza kolejny projekt przygotowany przez MOPS wspierający osoby niesamodzielne, samotne, chore. Na jego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.