Najnowsze informacje

Komfort Bus nie dla Podolszyc?

Jeden z naszych czytelników zadzwonił z informacją, że autobusy Komfort Bus jadące z Warszawy do Bydgoszczy nie zatrzymują się na Podolszycach przy Panoramie Płockiej. Może to jednak ulec zmianie.
– Na przystanku przy Panoramie Płockiej nie chcą się zatrzymywać kierowcy Komfort Bus, Tłumaczą, że mogą za to zapłacić mandat. Nie ma jednak problemu, żeby zatrzymał się tam autobus ich konkurencji. Pasażerowie Komfort Bus muszą jechać na dworzec PKS – PKP lub na Jachowicza. Później trzeba wracać na Podolszyce taksówką albo autobusem miejskim – żali się nasz czytelnik.
Próbował wyjaśnić sprawę w PKS Bydgoszcz, jednym z przewoźników obsługujących połączenia Komfort Bus, drugi przewoźnik to PKS Płock. Dowiedział się, że rzeczywiście autobusy nie mogą korzystać z przystanku Komunikacji Miejskiej przy Panoramie na Wyszogrodzkiej. Bez problemu natomiast zatrzymują się tam autobusy Polskiego Ekspresu oraz płockiego PKS-u, obsługujące lokalne połączenia.
Nasz reporter uzyskał zapewnienie w bydgoskim PKS-ie, że firma przyjrzy się sytuacji. Konieczne są jednak rozmowy z płocką Komunikacją Miejską i być może z Miejskim Zarządem Dróg. Jeżeli nie będzie problemu z korzystaniem z przystanku przez autobusy Komfort Bus, pozostanie jeszcze procedura uzyskania zezwoleń. Wiąże się to między innymi z wymianą pełnej dokumentacji pomiędzy urzędami marszałkowskimi województw kujawsko – pomorskiego i mazowieckiego. Cała procedura z pewnością potrwa ponad miesiąc. Jest jednak szansa, że pasażerowie Komfort Bus będą mogli wysiadać w drodze z Warszawy na Podolszycach.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Płocki zakład karny zmienia właściciela

Na początku tego roku nastąpiła zmiana podległości Zakładu Karnego w Płocku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro …