Najnowsze informacje
fot. D. Ossowski

Kolejne tablice elektroniczne

Pasażerowie płockiej Komunikacji Miejskiej z pewnością zdążyli się już przyzwyczaić do tablic elektronicznych na przystankach autobusowych. W tym roku Urząd Miasta planuje zakup kolejnych 11 takich urządzeń.
Na tablicach wyświetlane są nie tylko informacje o odjazdach autobusów w czasie rzeczywistym. Można znaleźć na nich informacje o stanie powietrza oraz o objazdach autobusowych z powodu remontu ulic.
Pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta ogłosił przetarg na montaż kolejnych 11 takich urządzeń. To jednak nie wszystko. Oprócz tablic Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zamontowane zostaną także kamery monitoringu oraz przyciski SOS do wzywania pomocy. Tak więc na kolejnych przystankach nie tylko będzie lepsza informacja, ale też będzie na nich bezpieczniej.
Wykonawcę zamówienia powinniśmy poznać po 24 stycznia. Nowe urządzenia zostaną zamontowane do końca sierpnia 2018 roku na przystankach: Hubalczyków 02 (al. Armii Krajowej), pl. Obrońców Warszawy 02 (ul. Kolegialna), Bielska 02 (Sienkiewicza), Słowackiego 01 (ul. Gałczyńskiego), Zielony Jar 02 (al. Armii Krajowej), Roweckiego 02 (al. Armii Krajowej), Orlen Arena 02 (ul. Batalionów Chłopskich), Graniczna 01 (ul. Wyszogrodzka), Chopina – szkoła 01 (ul. Chopina), Stanisławówka 01 (Al. Jachowicza) oraz Popiełuszki 02 (ul. Wyszogrodzka).

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Trawniki dla dzieci

Już po raz trzeci została przeprowadzona w Płocku kampania społeczna „Trawniki dla dzieci – kupy …