Jak za dawnych lat

W roli głównego zdobywcy bramek wystąpił w tym meczu Marek Witkowski, który 8 razy pokonał bramkarzy gości. Po jego golach ręce same składały się do oklasków. Było dokładnie tak, jak za dawnych lat.Zespół Wisły w rozgrywkach ligowych jest bardzo osłabiony i na dodatek zmęczony. Cztery rozegrane mecze więcej i tysiące przebytych kilometrów sprawiają, że pojedynki z takimi przeciwnikami jak Kiper, płocczanie chcieliby rozstrzygnąć możliwie najmniejszym kosztem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, bo przeciwnik doskonale wie, że podopieczni Krzysztofa Kisiela są zmęczeni i chciałby to wykorzystać. A zrobić to można w jeden tylko sposób, postawić wysokie wymagania.
Kiper nie był raczej w stanie postawić wysokich wymagań, za to wykorzystywał niemiłosiernie każdą próbą „odpuszczenia” gry. Wisła uzyskiwała wysoką przewagę (12: 4 w 21 min. spotkania) i kiedy chciała trochę odpocząć, zmobilizowani goście doprowadzili do wyniku 13: 6 w 26 min. meczu.
Jednak w II połowie gospodarze nie pozwolili sobie na najmniejsze „odpuszczanie”. Co prawda na trybunach zasiadła tylko garstka kibiców, ale ci, którzy przyszli, na pewno nie żałują, bo zobaczyli tę skuteczną Wisłę na boisku. Rzucali ze wszystkich pozycji, popisywali się kombinacyjnymi zagraniami, panowali na całym parkiecie. Goście w tym czasie rzadko próbowali pokonać Marcina Wicharego, który na dodatek prezentował fantastyczną formę. Ostatecznie Wisła wygrała różnicą 13 goli, z których jeden był piękniejszy od drugiego.
Bogdan Wenta, nowy trener reprezentacji Polski, powołał do kadry narodowej dwóch płockich zawodników: Adama Wiśniewskiego i Łukasza Szczuckiego oraz Damiana Wleklaka jako rezerwowego, ale dopiero wtedy, gdy się całkowicie wyleczy. Gratulujemy zawodnikom.
Wisła: Marszałek, Wichary – Kwiatkowski 1, Niedzielski 5, Ilin 3, Titov 2, Szyczkow 6, Witkowski 8, Wiśniewski 6, Kuptel, Wuszter 3, Rumniak, Twardo, Jankowski.
Piotrkowianin Kiper: Matulski, Ner – Gołuch 2, Jabłoński 2, Białaszek 5, Baturine 5, Maślak 2, Mokrzki 2, Skalski, Świerad 3.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Płocki zakład karny zmienia właściciela

Na początku tego roku nastąpiła zmiana podległości Zakładu Karnego w Płocku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro …