anal pump
fot. D. Ossowski

Hybrydy będą wozić płocczan?

Urząd Miasta ogłosił dwa przetargi na dostawę nowych autobusów. Mają to być pojazdy z napędem hybrydowym.
Producenci autobusów mogą składać oferty do 7 września. Zwycięzca będzie miał czas na dostawę pojazdów do końca maja przyszłego roku. Jeden z przetargów przewiduje dostawę 17 autobusów hybrydowych o długości 12 metrów, drugi dotyczy dostawy czterech autobusów o długości 18 metrów. Co ważne, oba przetargi przewidują, że jeszcze przed podpisaniem umowy Urząd Miasta może zwiększyć zamówienie o cztery pojazdy z każdego typu.
Rozstrzygnięcie przetargu zależy jednak od tego, czy miasto pozyska środki unijne. Ratusz stara się o nie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Chodzi o projekt „Rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Obszaru Funkcjonalnego Miasta Płocka”. Urząd Miasta zastrzega jednak, że jeśli środków z Unii Europejskiej nie otrzyma, to oba przetargi mogą zostać unieważnione.
Autobusy 18-metrowe mają pomieścić minimum 130 pasażerów, a 12-metrowe minimum 80 osób. Oba typy pojazdów mają mieć napęd hybrydowy. Muszą to być pojazdy niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w rampy do wózków dla osób niepełnosprawnych. Oprócz takiego wyposażenia jak biletomaty, kasowniki i system informacji głosowej, zainstalowane zostaną między innymi ładowarki USB, z których będą mogli korzystać pasażerowie.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Gotycka sobota i radziwska niedziela

Po małej przerwie czas na kontynuację wakacyjnych spacerów po Płocku. Już w najbliższą sobotę przewodnicy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.