Najnowsze informacje
anal pump
fot. D. Ossowski

Hybrydy będą wozić płocczan?

Urząd Miasta ogłosił dwa przetargi na dostawę nowych autobusów. Mają to być pojazdy z napędem hybrydowym.
Producenci autobusów mogą składać oferty do 7 września. Zwycięzca będzie miał czas na dostawę pojazdów do końca maja przyszłego roku. Jeden z przetargów przewiduje dostawę 17 autobusów hybrydowych o długości 12 metrów, drugi dotyczy dostawy czterech autobusów o długości 18 metrów. Co ważne, oba przetargi przewidują, że jeszcze przed podpisaniem umowy Urząd Miasta może zwiększyć zamówienie o cztery pojazdy z każdego typu.
Rozstrzygnięcie przetargu zależy jednak od tego, czy miasto pozyska środki unijne. Ratusz stara się o nie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Chodzi o projekt „Rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Obszaru Funkcjonalnego Miasta Płocka”. Urząd Miasta zastrzega jednak, że jeśli środków z Unii Europejskiej nie otrzyma, to oba przetargi mogą zostać unieważnione.
Autobusy 18-metrowe mają pomieścić minimum 130 pasażerów, a 12-metrowe minimum 80 osób. Oba typy pojazdów mają mieć napęd hybrydowy. Muszą to być pojazdy niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w rampy do wózków dla osób niepełnosprawnych. Oprócz takiego wyposażenia jak biletomaty, kasowniki i system informacji głosowej, zainstalowane zostaną między innymi ładowarki USB, z których będą mogli korzystać pasażerowie.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Przedszkole przy ul. Kossobudzkiego wciąż wzbudza emocje

Są dwie koncepcje, która lepsza? Niespełna dwa tygodnie temu poznaliśmy dwie koncepcje nowej siedziby przedszkola …