Najnowsze informacje

Gotowych 120 nowiutkich wyprawek do szkoły

Kolejna zbiórka wolontariuszy i pracowników płockiego oddziału PCK zakończona. Jak zawsze pod koniec sierpnia zbierali wszystko, co potrzebne do przygotowania wyprawek. I znów dzięki wsparciu klientów Auchan, 120 dzieciaków na nowy rok szkolny otrzyma wyposażone od A do Z plecaki.
Zbiórka prowadzona była przez dwa dni w ramach akcji „Wyprawka dla Żaka”. – W tym roku do przekazania przyborów szkolnych zachęcało 60 wolontariuszy. I z radością mówimy, że znów się udało. Zebrano materiały na łączną sumę 18.426 zł. To pozwoliło na przygotowanie około 120 plecaków, które zawierają m.in. piórniki, zeszyty, bloki, kredki, flamastry, farby, art. kreślarskie itp. – mówi Danuta Lewandowska dyrektor biura płockiego oddziału PCK.
Wyprawki za pośrednictwem Szkolnych Kół PCK trafią do najbardziej potrzebujących wsparcia dzieci ze szkół podstawowych w Płocku i powiecie płockim oraz do Ośrodka Wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych i Świetlicy „Pszczółki“ w Płocku. Przedstawiciele szkół będą odbierać wyprawki od PCK w dniach 31.08. – 06.09. b. r. – Polski Czerwony Krzyż serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom za otwarte serca i wspaniałą postawę, Wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie, a Pracownikom Auchan w Płocku za miłą współpracę i umożliwienie sprawnego przeprowadzenia zbiórki. To dzięki Wam wiele dzieci pójdzie do szkoły z uśmiechem na ustach i pełnym plecakiem – podkreśla dziękując wszystkim za udział w kolejnej edycji akcji Danuta Lewandowska.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Trawniki dla dzieci

Już po raz trzeci została przeprowadzona w Płocku kampania społeczna „Trawniki dla dzieci – kupy …