Elektroniczny cmentarz

Choć ludzie tak szybko odchodzą, to czasem chcielibyśmy ich odwiedzić i zapalić świeczkę na grobie. Nawet jeśli ktoś, był na pogrzebie bliskiej osoby, potem często wśród wielu podobnych pomników trudno trafić na właściwe miejsce. Na Cmentarzu Komunalnym w Płocku wkrótce nie będzie takiego problemu.
– Jesteśmy w trakcie kończenia elektronicznej wersji spisu wszystkich grobów na Cmentarzu Komunalnym. Wpisując nazwisko osoby zmarłej, na uruchomionej w tym celu stronie internetowej szybko odnajdziemy na mapie miejsce spoczynku – mówi Ireneusz Drozdowski, dyrektor Zakładu Usług Miejskich „Muniserwis”, zarządzającej płockim cmentarzem.
Takie udogodnienia dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych w przyszłym roku. To koniec spisów zeszytowych, które z czasem niszczeją, a przy dużej ilości osób zmarłych utrudniają poszukiwania. Spisy elektroniczne mają to ułatwić i uporządkować.
Na tym nie kończą się zmiany na płockim Cmentarzu Komunalnym. Wyraźną różnicę widać między jego starą a nową częścią, gdzie pojawiła się uporządkowana aleja, ławeczki, a także nowe asfaltowe drogi z oświetleniem.
Pojawiły się też przy bramie przejrzyste tablice informacyjne z zajętymi kwaterami. Będą też 3 nowe kamery do monitoringu dla większego bezpieczeństwa na cmentarzu.  
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …