Najnowsze informacje

Dziewczynom opłaca się nauka

Warto się starać o stypendia prezesa Rady Ministrów. To dla wyróżnionego ucznia zastrzyk pieniędzy w wysokości 258 zł miesięcznie. Trzeba tylko spełnić kilka warunków: chodzić do szkoły ponadgimnazjalnej kończącej się maturą, mieć średnią ocen min. 4,75 i na koncie wzorowe zachowanie.

Z sierpeckich szkół podlegających pod Kuratorium Oświaty Delegatura w Płocku wyłoniono 4 uczennice, spełniające takie kryteria. Są to Karolina Wiśniewska z Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, Elżbieta Zduńczyk z Liceum Ogólnokształcącego, Sylwia Żołnowska z Technikum Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz Małgorzata Manista z Technikum Zespołu Szkół nr 1. Jej średnia ocen wynosi 5,19. Dziewczyna zasłużyła jeszcze na jedno wyróżnienie. Otrzyma dyplom z rąk premiera Donalda Tuska.
– Trochę się tym stresuję. Na pewno to dla mnie duże wyróżnienie. Czuję się bardzo doceniona, bo nie przypuszczałam, że znajdę się w tak szacownym gronie – przyznała sierpczanka, podczas uroczystości wręczania stypendiów w płockim Muzeum Mazowieckim.
Nagrody uczniom, a dyrektorom i rodzicom listy gratulacyjne wręczali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.
Stypendium, ale już z innej puli otrzymała także Karina Gawryś, uczennica kl. II B Liceum Ogólnokształcącego. Są to pieniądze z fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które rozpoczęło współpracę z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich. Pośród nadesłanych wniosków Komisja stypendialna wyłoniła 5 najlepszych laureatów, w tym sierpczankę. Warto dodać, że Karina także w ubiegłym roku była stypendystką tej fundacji.     BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …