Najnowsze informacje

Duda w Wiśle

Szefowie Wisły Płock obiecywali wzmocnienie drużyny w przerwie między rozgrywkami. Pierwszym zawodnikiem, z którym prowadzono rozmowy, był Piotr Włodarczyk, ostatnio reprezentujący barwy Widzewa Łódź. Miał on być parą dla Ireneusza Jelenia. Niestety, tak się nie stanie.
Piotr Włodarczyk, dla jednej z łódzkich gazet powiedział, że woli grać za darmo w Widzewie niż w płockiej Wiśle. – Zarząd Wisły postanowił pozwolić łódzkiemu piłkarzowi na zrealizowanie marzeń – powiedział Maciej Wiącek, rzecznik prasowy klubu. W tej sytuacji wydaje się, że kibice nie zaakceptowaliby tego piłkarza w Płocku i lepiej się stało, że rozmowy zostały zerwane.

Zawodnikiem Wisły został Piotr Duda, 21-letni środkowy obrońca, który ostatnio grał w ŁKS-ie. Najprawdopodobniej nie zobaczymy tego piłkarza na boisku w tym sezonie, bo konieczne jest zaadaptowanie się w nowym klubie, drużynie Trener Mirosław Jabłoński jest przekonany, że będzie pożytek z młodego zawodnika.
Wszystko na to wskazuje, że w barwach Wisły nie zobaczymy dwóch Litwinów, Aidasa Preiksaitisa i Grażvydasa Mikulenasa. Obaj w żaden sposób nie mogą wrócić do formy, którą prezentowali na początku pobytu w Płocku i ich dalszy pobyt w Wiśle nie ma większego sensu.
Trener M. Jabłoński należy do tych szkoleniowców, którzy lubią wprowadzać młodych, zdolnych piłkarzy do podstawowego składu drużyny. Ponieważ w Wiśle jest kilku obiecujących piłkarzy, którzy testowani są przez trenerów kadry narodowej w różnych kategoriach wiekowych, to ich trzeba przede wszystkim brać do zespołu.
Wcale nie jest więc wykluczone, że na wiosnę kibice zobaczą taki sam zespół jak w rundzie jesiennej, a zmian nie będzie. Co prawda okres urlopowy w klubie nie oznacza, że nikt nie pracuje. Trenerzy rozglądają się wokół szukając nowych zdolnych piłkarzy i być może Piotr Duda nie jest ostatnim piłkarzem, który zasili skład płockiego klubu.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Płocki zakład karny zmienia właściciela

Na początku tego roku nastąpiła zmiana podległości Zakładu Karnego w Płocku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro …