Najnowsze informacje

Dłuższy czas zwiedzania w płockim zoo i więcej atrakcji

W płockim zoo jak zwykle dużo się dzieje, a z nastaniem wiosny pojawiają się również coraz większe tłumy gości. Jest co oglądać zarówno w akwarium, jak i na wybiegach. A do tego wydłużył się czas zwiedzania. Obecnie ZOO czynne jest do godz. 18.00. Z kolei w maju godziny pracy wydłużą się o kolejną godzinę! Korzystajmy!
Miłośnicy akwarystyki na pewno docenią pojawienie się w podziemiach terrarium nowego mieszkańca. To ośmiornica z gatunku wunderpus photogenicus, czyli najbardziej fotogeniczna ośmiornica świata. Pozuje w błyskach fleszy nurków odkąd ją w głębinach namierzono, a stało się to zaledwie w latach 80. XX-wieku. Z kolei dopiero w 2006 roku naukowcom udało się zebrać osobniki niezbędne do sporządzenia naukowego opisu tego gatunku. W Płocku niezwykle gibka i kolorowa ośmiornica także bez problemu skupia uwagę widzów przed swoim akwarium.
Kolejna niespodzianka to powrót do naszego zwierzyńca orłosępów brodatych. Płocki Ogród Zoologiczny otrzymał roczną parę tych niezwykle cennych ptaków ze Szwajcarii i Austrii. – Aby stworzyć jak najlepsze warunki do hodowli ptaków przed ich przybyciem, woliera przeszła gruntowny remont pod okiem koordynatora orłosępów brodatych. Każde z narodzin jest niezwykle ważne, gdyż dla tego gatunku prowadzone są programy reintrodukcji, czyli ponownego wprowadzenia w dawne miejsce ich występowania – informują pracownicy zoo.
To oznacza, że te piękne drapieżniki praktycznie wyginęły na wolności. W Europie już prawie nie występują. Ze skuteczną pomocą idą jednak naukowcy i ogrody zoologiczne, biorące udział w programie ochrony EEP. Płockie zoo uczestniczy w pracach komisji ochrony orłosępów na prawach członka.
No i nie zapomnijcie odwiedzić Morisa i Zary. Tak nazwane zostały dwa sympatyczne leniwce. Fani zoo jak zwykle nie zawiedli. Na konkurs na imiona dla tej sympatycznej pary, która ledwie od miesiąca mieszka w płockim zoo, wpłynęło ponad 300 propozycji imion. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Trawniki dla dzieci

Już po raz trzeci została przeprowadzona w Płocku kampania społeczna „Trawniki dla dzieci – kupy …

Jeden komentarz

  1. Dobra wiadomość. Bardzo chętnie odwiedzamy Zoo.