anal pump

Czy gałązki są legalne?

W całym województwie mazowieckim trwają kontrole na targowiskach, w lasach i na drogach. Ich celem jest ujawnianie przypadków nieleganej sprzedaży gałązek drzew iglastych i drewna. W akcji uczestniczą policjanci i strażnicy leśni, wspomagani przez Straż Miejską.
Jak przystało na dobrze zaplanowaną i zakrojoną na szeroką skalę akcję policjanci znaleźli dla niej nawet kryptonim, choć niechętnie zdradzany – „Stroisz”.
Lasy są patrolowane przez Straż Leśną, pracowników Nadleśnictw w asyście policjantów. Sprawdzane są przypadki nielegalnego wyrębu drzew w lesie. Dlatego kontrolowane są samochody przewożące drewno oraz tartaki.

Patrole wyruszyły także na targowiska, gdzie policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają, czy sprzedawane jako „stroisz” gałązki zostały pozyskane legalnie. Szczególne nasilenie kontroli związane jest ze zbliżającym się Świętem Zmarłych.
– Takie kontrole na targowiskach wykonujemy przez cały rok, chociaż rzeczywiście w okresie poprzedzającym 1 listopada czy Boże Narodzenie zwracamy baczniejszą uwagę – wyjaśnia Jolanta Głowacka z płockiej Straży Miejskiej.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rektor PWSZ w Płocku stawia ultimatum

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku prof. Maciej Słodki poprosił prorektorów uczelni o rezygnację …