Najnowsze informacje
anal pump

Czekamy na wypełnione kupony

Już przed tygodniem, we wtorek, do redakcji dotarły pierwsze wypełnione przez czytelników kupony. Oznacza to, że nasz Plebiscyt znalazł sobie miejsce na stałe w sercach kibiców, którzy chcą mieć wpływ na przyznawane tytuły dla sportowców i trenerów.
Czasu jest sporo, bo ostatnie kupony przyjmować będziemy do 13 lutego 2009 roku, ale w każdy poniedziałek ze wszystkich kuponów, które dotrą do redakcji w danym tygodniu, rozlosujemy dla czytelników atrakcyjne nagrody. Ostatnią, wylosowaną nagrodą będzie 2-osobowe zaproszenie na Płocki Bal Sportu.
Przypomnijmy tylko, że na każdym kuponie wydrukowanych jest: 10 osób w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec i 5 osób w kategorii Najpopularniejszy Trener, które zostały nominowane do wzięcia udziału w Plebiscycie oraz trzy nominowane Wydarzenia Sportowe. Jeden uczestnik może wysłać lub przynieść do redakcji nieograniczoną liczbę kuponów i oczywiście, każdy bierze udział w Plebiscycie. W jednym zgłoszeniu uczestnik może oddać głos tylko na jedną nominację sportowca i jedną nominację trenera, a także jedną nominację na wydarzenie sportowe.
Wśród nominowanych zawodników mamy przedstawicieli pięciu dyscyplin, podobnie jak wśród nominowanych trenerów. Wioślarstwo reprezentują: olimpijczyk Piotr Buchalski i medaliści ważnych imprez międzynarodowych: Bogdan Zalewski, Bogdan Milczarek, Radosław Kubiak, Hubert Różański i sternik Patryk Krause. Ich nie trzeba przedstawiać, byli już w gronie laureatów Plebiscytu. Kandydatem do tytułu Najpopularniejszy Trener jest Grzegorz Stellak, który opiekuje się czwórką ze sternikiem.
Nie trzeba przedstawiać dokładnie drużyny piłki ręcznej Wisły Płock, która w tym roku wywalczyła w Lubinie, pokonując w finale Zagłębie, tytuł Mistrza Polski. Podobnie jak w latach poprzednich, podopieczni, wówczas trenera Bogdana Zajączkowskiego, zdobyli Puchar Polski, wygrywając w finale ze swoim największym rywalem VIVE Kielce. Bogdan Zajączkowski jest także kandydatem do tytułu Najpopularniejszy Trener 2008 roku.
W poprzedniej edycji Plebiscytu, tytuł Najpopularniejszego Sportowca odebrała pływaczka Kasia Żołnowska, a Najpopularniejszym Trenerem został Jurij Szyczkow. Oboje są nominowani także w tym roku. Na potwierdzenie klasy sportowej, tydzień temu Kasia wywalczyła dwa medale Mistrzostw Polski seniorów. Czy te sukcesy pomogą jej w ponownym wywalczeniu tytułu?
Od wielu lat wśród kandydatów do tytułów są tenisiści na wózkach. Nie trzeba kibicom tłumaczyć, że ta dyscyplina sportu jest w Płocku bardzo popularna. W tym roku nominowani są: Piotr Jaroszewski i Jerzy Kulik oraz ich trener Jacek Wilczyński.
Przedstawicielami sportów walki są w Plebiscycie: Marta Chojnoska i Łukasz Rajewski (sanda), Piotr Paśnik (wu shu) oraz Piotr Woźnicki (K1). Listę trenerów zamyka Zbigniew Mierzyński, który wraz z prowadzoną przez siebie drużyną Młodych Orłów wywalczył w tym roku tytuł Mistrza Polski. To pierwszy taki sukces drużyny piłki nożnej w historii Płocka.
Czytelnicy wybierają nie tylko Najpopularniejszego Sportowca i Trenera, oddają swój głos także na Wydarzenie Sportowe 2008 roku. Kapituła postanowiła w tym roku zgłosić trzy nowe imprezy, takie jakich wcześniej w Płocku nie było. I tak na liście znalazła się Strefa Kibiców, czyli miasteczko piłkarskie działające nad Wisłą podczas tegorocznych Mistrzostw Europy, I etap Tour de Pologne, który obserwowały setki kibiców kolarstwa oraz spotkanie po latach, czyli wielki mecz szczypiornistek Jutrzenki.
O tym, kto w ostatnią sobotę karnawału, 21 lutego podczas Płockiego balu Sportu odbierać będzie nagrody, zadecydują czytelnicy. Czekamy na kupony w redakcji Tygodnika Płockiego, ul. Stary Rynek 27. Zapraszamy do wspólnej zabawy.   
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Dachowanie samochodu w Bończy

W sobotę, 4 listopada około godziny 8.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia w miejscowości Bończa na …