Najnowsze informacje
anal pump

Czas na Paulinę

Przed tygodniem opisując wyniki II Grand Prix Polski w pływaniu z Krakowa, chwaliliśmy za postawę Jakuba Dobiesa, który po słabszym okresie, znów zaczął stawać na podium. W III Grand Prix Jakub nadal prezentował wysoką formę, ale bardzo dobre wyniki i rekordy życiowe notowała także Paulina Kret.Paulina, zawodniczka Wojciecha Ostrzyckiego zmobilizowała się, po nieudanym występie w Krakowie, i popłynęła bardzo dobrze w Łodzi. II miejsce zajęła na 100 m stylem grzbietowym, ale przegrała tylko ze startującą poza konkursem, cztery lata od niej starszą Niemką chińskiego pochodzenia Abriu Yui, reprezentującą SC Chemitz. Paulina przepłynęła dystans w czasie 1: 04,56.
Na III miejscu płocczanka ukończyła wyścig na 50 m stylem dowolnym, ale tu przegrała z Abriu Yiu i z Joanną Budzis. Paulina uzyskała 0: 30,39, zapisując na swoim koncie drugi rekord życiowy.
Ale największą furorę zrobiła na 50 m stylem dowolnym. Jak kibice wiedzą, nie jest to jej koronna konkurencja, a jednak zajęła III miejsce, przegrywając tylko z Aleksandrą Urbańczyk i swoją koleżanką klubową Kasią Kowalczyk. Kasia przepłynęła dystans w czasie 26,74, a Paulina 26,82. Dzięki osiągniętym wynikom, Paulina zajęła VII miejsce w dziesiątce najlepszych pływaczek zawodów.
Bardzo dobrze w Łodzi spisał się znów Jakub Dobies, zawodnik Jurija Szyczkowa, o którym tak dużo pisaliśmy przed tygodniem. Kuba zajął II miejsce na 100 m klasycznym, uzyskując czas 1: 03,82, swój nowy rekord życiowy, którym bardzo się zbliżył do klasy mistrzowskiej.
Nowy rekord życiowy Kuba ustanowił także na dystansie 50 m stylem klasycznym, a jego nowy najlepszy wynik wynosi 29,60. Start w zawodach dał mu IX miejsce w gronie najlepszych pływaków Grand Prix.
Dwa razy na III miejscu, za Dobiesem, ukończył swoje wyścigi wychowanek W. Ostrzyckiego Piotr Gałka. W wyścigu na 50 m stylem klasycznym uzyskał czas 30,03, co jest jego nowym rekordem życiowym, a na 100 m klasycznym 1: 04,86.
– Te wyniki, które Piotrek uzyskał bardzo mnie cieszą – mówił po zawodach W. Ostrzycki. – On zajmuje miejsca tuż za Dobiesem, a trzeba pamiętać, że między nimi jest rok różnicy. Na dodatek kiedy Piotr uczył się pływać, w V klasie szkoły podstawowej, Kuba miał już na swoim koncie tytuł Mistrza Polski wśród 13-latków.
Nie do końca udane były te zawody dla Kasi Kowalczyk. Zawodniczka prowadzona przez J. Szyczkowa zajęła II miejsce na 50 m stylem dowolnym i niezły wynik – 26,74, ale na 100 m stylem dowolnym była III z czasem 59,38, zaś na 50 i 100 motylkowym dopiero V.
Wart odnotowania jest także wynik Wojciecha Bziuka (trener J. Szyczkow) na 100 m stylem motylkowym. Płocki zawodnik przepłynął ten dystans w czasie 55,94, co dało mu IV miejsce i Kasi Żołnowskiej (wychowanka Wojciecha Adamka), która 100 m stylem zmiennym przepłynęła w czasie 1: 09,63 poprawiając swój rekord życiowy i zajmując VIII miejsce w zawodach.
– Był to bardzo udany start płockich zawodników – podsumował występ w Łodzi W. Ostrzycki – Mogę powiedzieć, że najlepszy z dotychczasowych w tym sezonie. Osiągnięte przez zawodników wyniki są wspaniałą prognozą przed Zimowymi Mistrzostwami Polski, które zostały zaplanowane na dni od 26 do 28 listopada w Oświęcimiu. Mamy tam zamiar powalczyć o medale.

Jol.

Rektor PWSZ w Płocku stawia ultimatum

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku prof. Maciej Słodki poprosił prorektorów uczelni o rezygnację …