Najnowsze informacje

Chcą Chopina za patrona

Uczą przy ulicy Fryderyka Chopina i kompozytora chcą mieć także za patrona. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 21 taki wniosek złożyli do przewodniczącego Rady Miasta.
O wyborze na razie jeszcze kandydata na patrona (w tej sprawie decyzję muszą podjąć radni miejscy) zdecydowało to, że od kompozytora uczniowie mogą się uczyć patriotyzmu i wrażliwości na piękno. We wniosku uzasadniającym wybór nauczyciele piszą: „Chopin całym swoim życiem i twórczością artystyczną jednoznacznie opowiedział się po stronie nieprzemijających wartości – umiłowania ojczyzny, pomnażania dobra i tworzenia piękna na miarę ideału wpisanego w osobową naturę człowieka”.
Szkoła Podstawowa nr 21 w Płocku powstała w 1987 roku. W 2002 roku utworzono Gimnazjum nr 10, wówczas szkoła otrzymała nazwę Zespół Szkół nr 2 w Płocku. Szkoła działa w strukturach Płockiej Akademii Piłki Ręcznej. Prowadzone są klasy sportowe dla dziewcząt (koszykówka) i chłopców (piłka ręczna). Uczniowie mogą pochwalić się bogatym zbiorem nagród, pucharów i dyplomów zdobytych w turniejach różnej rangi, począwszy od powiatowych, a skończywszy na międzynarodowych. Szkoła posiada certyfikaty „Szkoły przyjaznej sześciolatkowi”, „Nasza szkoła – szkołą wspierającą uzdolnienia”, ,,Miejsce odkrywania talentów”. Jest też wpisana do mazowieckiej sieci szkół promujących zdrowie.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Senator pyta prezydenta

Senator Marek Martynowski złożył w płockim Urzędzie Miasta pismo, w którym pyta prezydenta Andrzeja Nowakowskiego …