Najnowsze informacje

Będzie kolejny przetarg

Już po raz trzeci Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę centrum sportów ekstremalnych przy parku Północnym.
W pierwszym przetargu do ratusza wpłynęły dwie oferty: od firmy Park-M Poland ze Starego Sącza oraz od Firmy Remontowo-Budowlanej Lipowski z Płocka. Obie oferty były jednak zdaniem ratuszowych urzędników zbyt drogie i dlatego przetarg został unieważniony.
W drugim przetargu także wpłynęły dwie oferty, od firm: Altramps z Trzebini (577 829,88 złotych brutto) oraz Techramps z Krakowa (582.000 złotych brutto). Zdaniem ratuszowych urzędników zaproponowane ceny ponownie były zbyt wysokie. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, zamawiający zamierza wydać kwotę 438 692 złotych brutto. Ostatecznie inwestycja została przełożona na ten rok. W tym tygodniu radni mają zdecydować o zwiększeniu kwoty na tę inwestycję o 140 tysięcy złotych.
Przypomnijmy, że w czwartej edycji budżetu obywatelskiego 640 osób zagłosowało za wybudowaniem na Podolszycach Północ centrum sportów ekstremalnych. Projekt budowlany i wykonawczy przygotowała Pracownia Architektury Krajobrazu z Kępic.
W sąsiedztwie parku Północnego ma powstać pumptrack, czyli tor do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach. To asfaltowy tor o planowanej długości około 180 metrów i powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych z garbami, muldami i wyprofilowanymi zakrętami.
Obok ma powstać także betonowy tor płaski o długości 259 metrów do jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach i hulajnogach. Ma to być specjalnie przygotowana trasa do nauki i jazdy rekreacyjnej.
W planach jest także oświetlenie terenu oraz wykonanie placu rekreacyjnego o powierzchni około 40 metrów kwadratowych z ławkami, stojakami do rowerów i innymi elementami małej architektury. Niezbędne będą też nasadzenia zieleni. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Trawniki dla dzieci

Już po raz trzeci została przeprowadzona w Płocku kampania społeczna „Trawniki dla dzieci – kupy …