Będzie kolejny przetarg

Już po raz trzeci Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę centrum sportów ekstremalnych przy parku Północnym.
W pierwszym przetargu do ratusza wpłynęły dwie oferty: od firmy Park-M Poland ze Starego Sącza oraz od Firmy Remontowo-Budowlanej Lipowski z Płocka. Obie oferty były jednak zdaniem ratuszowych urzędników zbyt drogie i dlatego przetarg został unieważniony.
W drugim przetargu także wpłynęły dwie oferty, od firm: Altramps z Trzebini (577 829,88 złotych brutto) oraz Techramps z Krakowa (582.000 złotych brutto). Zdaniem ratuszowych urzędników zaproponowane ceny ponownie były zbyt wysokie. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, zamawiający zamierza wydać kwotę 438 692 złotych brutto. Ostatecznie inwestycja została przełożona na ten rok. W tym tygodniu radni mają zdecydować o zwiększeniu kwoty na tę inwestycję o 140 tysięcy złotych.
Przypomnijmy, że w czwartej edycji budżetu obywatelskiego 640 osób zagłosowało za wybudowaniem na Podolszycach Północ centrum sportów ekstremalnych. Projekt budowlany i wykonawczy przygotowała Pracownia Architektury Krajobrazu z Kępic.
W sąsiedztwie parku Północnego ma powstać pumptrack, czyli tor do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach. To asfaltowy tor o planowanej długości około 180 metrów i powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych z garbami, muldami i wyprofilowanymi zakrętami.
Obok ma powstać także betonowy tor płaski o długości 259 metrów do jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach i hulajnogach. Ma to być specjalnie przygotowana trasa do nauki i jazdy rekreacyjnej.
W planach jest także oświetlenie terenu oraz wykonanie placu rekreacyjnego o powierzchni około 40 metrów kwadratowych z ławkami, stojakami do rowerów i innymi elementami małej architektury. Niezbędne będą też nasadzenia zieleni. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …