Najnowsze informacje
fot. PKN ORLEN

Bajkowe ogrody nie tylko dla dzieci

Magia świąt dotarła do Płocka. Chcecie się o tym przekonać, przyjdźcie obowiązkowo na pl. Narutowicza. Tuż po zapadnięciu zmroku zamienia się on w bajkowe miejsce. Czekają tu rozświetlone Płockie Ogrody Światła. Wchodząc do labiryntu przez gigantyczną dziurkę od klucza, każdy bez wyjątku może poczuć się jak dziecko i jak Alicja w Krainie Czarów. Ten piękny prezent przygotował dla płocczan PKN ORLEN.
Iluminacja rozbłysła z całą swą mocą w sobotnie popołudnie. Ponadto na płocczan na Starówce czekało wiele atrakcji. W rozstawionych namiotach każdy mógł przygotować śliczną bombkę, albo wziąć udział w warsztatach dekorowania pierników.
Gdy pojawili się tutaj Marcin Wichary – gwiazda piłki ręcznej oraz Krzysztof Kisiel – trener drużyny Wisła Płock, w namiotach zrobiło się tłoczno jak w ulu. Błyskawicznie ustawiła się do nich kolejka chętnych po autografy i zdjęcia.
Sportowcy zrobili więc sporą konkurencję św. Mikołajowi, którego oczywiście nie mogło zabraknąć podczas sobotniej świątecznej imprezy na Starówce. Na szczęście, ma on swoich stałych i wiernych fanów wśród najmłodszych.
Trzeba przyznać, że dzieci w sobotę na placu Narutowicza były szczególnie rozpieszczane. Śnieżynki rozdawały im słodkie ciasteczka, elfy gorącą czekoladę. Była też darmowa wata cukrowa, popcorn i mnóstwo prezentów.
Przy takim natężeniu atrakcji z każdą chwilą przybywało płocczan. Wszystkich rozgrzewały świąteczne piosenki w wykonaniu chóru gospel Piotra Pawlickiego. Scena otwarta była również dla młodych płockich artystów, którzy chętnie brali udział w konkursach talentów.
Przed godziną 17.00 na scenie pojawili się prezes PKN ORLEN Wojciech Jasiński oraz Iwona Tandecka z fundacji „Orlen Dar Serca”. Wręczyli nagrody laureatom 12. edycji konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną. W tym roku wzięło w nim udział ponad 800 uczestników. W gronie laureatów znaleźli się: Ewa Grodek, Natalia Zalewska, Patrycja Zielińska, Nikola Grudowska, Jakub Gżegżółka, Damian Sajnaj, Armianza Nanu oraz Krystian Czaja.
Po wręczeniu nagród przyszedł czas na wspólne odpalenie Płockich Ogrodów Światła. Właśnie w tym momencie pl. Narutowicza zyskał wyjątkowy świąteczny anturaż. I choć ogrody światła urządzane były z myślą o najmłodszych, to i dorośli dali się porwać bajkowemu klimatowi. Z całą pewnością Płock zyskał nową atrakcję i wyjątkowe miejsce spotkań czy spacerów całych rodzin. Cel PKN ORLEN został więc osiągnięty.
– Jesteśmy płocką firmą i zależy nam na tym, żeby nasze miasto było piękne, żeby dostarczało wielu rozrywek mieszkańcom, żeby chcieli tu mieszkać i chcieli się tutaj bawić – podkreślał ze sceny Wojciech Jasiński. Wraz z wiceprezesem Krystianem Paterem złożyli również płocczanom najlepsze życzenia świąteczne.
To pierwsza tego typu świąteczna akcja PKN ORLEN dla miasta. Płockie Ogrody Światła będą czynne dla mieszkańców codziennie do 15 stycznia w godz. 16.00–22.00. – W tych godzinach najlepiej i najciekawiej jest spacerować w świetlnym labiryncie – zachęca Wioletta Kulpa. A my zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie www.tp.com.pl. BeeS

* Tekst przygotowano we współpracy z PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Jeden komentarz

  1. Witam i życzę Wszystkim tylko dobrego w Nowym Roku. Nie zgadzam się jednak z klakierskim stwierdzeniem, że to Orlen przygotował ten prezent dla płocczan, a W Jasiński to „dobry wujek” i jest wart poklasku!!!!! Nie zgadzam się, aby Orlen „fundował takie prezenty”, a płacili za niego wszyscy POLACY!!!!! Przecież to MY – „zwykli nalewacze paliwa” płacimy za wszelkie „prezenty” z Orlenu!!!! Żaden Jasiński nie jest wart nawet jednego klasknięcia!!!!! To co mu wychodzi to samozachwyt!