Najnowsze informacje

Bagno w środku osiedla

Mieszkańcy bloków pomiędzy ulicami Mickiewicza, Bielską i Obrońców Westerplatte skarżą się, że na placu między budynkami po opadach deszczu zawsze jest olbrzymia kałuża, a właściwie bagno, ponieważ plac jest nieutwardzony.
Część bloków, wszystkie administrowane przez Płocką Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko – Własnościową została niedawno odnowiona. Mieszkańcy skarżą się jednak, że od lat nie mogą się doprosić o położenie płyt.– Nie chodzi nam o elegancki polbruk, wystarczą zwykłe płyty, żeby tylko nie zbierała się woda i można było przejść suchą nogą – tłumaczą lokatorzy.
O problemach z kanalizacją na osiedlu Kochanowskiego pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Jak się okazuje, wyłożenie płytami placu pomiędzy wspomnianymi blokami nic nie zmieni, przynajmniej do czasu, kiedy uda się wykonać nową kanalizację, oddzielnie deszczową i sanitarną. Póki co jest kanalizacja ogólnospławna, czyli deszczowa i sanitarna razem. Problem polega na tym, że w czasie dużych opadów deszczu przekrój rur okazuje się zbyt mały i ścieki wybijają w piwnicach, a nawet w mieszkaniach.
Jak już informowaliśmy, Rada Mieszkańców Osiedla Kochanowskiego wystąpiła do Rady Miasta z propozycją wprowadzenia do przyszłorocznego budżetu budowy nowej kanalizacji. Czy ta propozycja zostanie uwzględniona będzie zależało od tego jak zagłosują radni.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Są dwie oferty na przebudowę „Dołka”

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej opublikował informację z otwarcia ofert na „Modernizację kompleksu lokali użytkowych przy …